Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8611
Zalogowanych: 29
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Bandurzyści w Kowarach

Niedziela, 10 kwietnia 2022, 7:43
Autor: Przemek Kaczałko
Kowary: Bandurzyści w Kowarach
Fot. Tomek Raczyński
W sobotę (9.04) w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Kowarach odbył się koncert kapeli bandurzystów z Ukrainy, który był okazją do poznania muzyki, której na co dzień nie słyszymy w naszym regionie.
Sytuacja jaką dzisiaj mamy wynika z tego, że zespół postanowił wystąpić w Kowarach. Bandurzyści od kilku dni przebywają w Legnicy i poszukiwali do współpracy miejsc, gdzie będą mogli zagrać, zaśpiewać i dzięki temu zebrać pieniążki dla ukraińskiej armii - powiedziała Ewa Kubarko-Lewandowska z Miejskiego Ośrodka Kultury w Kowarach.

Muzycy wystąpili bezpłatnie, a każdy chętny mógł wrzucić do puszki ile chciał. Były też przygotowane ciasta i inne pyszności, które zapewniły m.in. kowarskie amazonki. Koncert był okazją do poznania ukraińskiej muzyki ludowej

Bardzo się cieszymy, że po okresie pandemicznym wreszcie mogliśmy otworzyć salę widowiskową w MOK-u i mamy komplet publiczności - dodała E. Kubarko-Lewandowska.

Narodowa Kapela Bandurzystów Ukrainy im. Heorhija Majborody ma już ponad 100-letnią tradycję, a od 1997 roku posiada właśnie miano narodowej. Muzycy grali na bandurach, czyli ukraińskim instrumencie muzycznym z grupy chordofonów.

Twoja reakcja na artykuł?

30
79%
Cieszy
1
3%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group