Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 9733
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Banda zadymiarzy w rękach policji

Piątek, 22 sierpnia 2008, 9:20
Aktualizacja: 9:21
Autor: TEJO
Sprawcy brutalnego rozboju, do którego doszło przed jednym z barów, siedzą w celi. Mogą tam pozostać nawet 12 lat. W kwietniu pobili i okradli czworo przypadkowych ludzi.

Do zdarzenia doszło w kwietniu w Świętoszowie pod Bolesławcem. Grupa chuliganów napadła wtedy na osoby stojące przed nocnym lokalem. Bandyci najpierw zaatakowali mężczyznę, pobili go następnie wyrwali mu telefon. Gdy na pomoc pokrzywdzonemu ruszyli jego znajomi (kolega i dwie kobiety) zostali również zaatakowani przez agresywną grupę. Podczas rozboju napastnicy zabrali ofiarom 2 telefony komórkowe.

Od momentu otrzymania zgłoszenia o tym zdarzeniu funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwanie jego sprawców. Policjanci sprawdzali każdą informację mogącą przyczynić się do ustalenia i zatrzymania napastników. Bolesławieccy kryminalni w wyniku rozpracowania operacyjnego zatrzymali 10 mężczyzn w wieku od 18 do 35 lat, podejrzanych o dokonanie rozboju.

Zatrzymani mężczyźni przyznali się do napadu. Funkcjonariusze odzyskali także skradzione telefony, które wróciły do prawowitych właścicieli.
Za dokonanie rozboju grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat. Wobec jednego z najbardziej agresywnych napastników 18 –letniego mieszkańca powiatu żagańskiego zastosowano areszt tymczasowy. Pozostałym wyznaczono dozór policyjny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group