Wtorek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 2841
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Banda czterech produkowała „białą śmierć”

Środa, 11 czerwca 2008, 15:42
Aktualizacja: 15:43
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Banda czterech produkowała „białą śmierć”
Fot. KWP
Dwóch Polaków, Czech i Niemiec wpadli w ręce policjantów z CBŚ, którzy zaskoczyli ich w nielegalnym laboratorium przy produkcji metamfetaminy. Zabezpieczona ilość substancji starczyłaby na dwa kilogramy gotowego środka odurzającego. Nie trafił do dystrybucji. Mężczyznom grozi kara nawet do 15 lat więzienia.

Do akcji policji doszło w powiecie lwóweckim. Funkcjonariusze przerwali proces produkcji na etapie uzyskiwania ze środków farmakologicznych substancji, która po poddaniu kolejnym reakcjom chemicznym dawała silnie uzależniający koncentrat amfetaminy o nazwie PIKO.

Z zabezpieczonej ilości uzyskanej substancji można było wyprodukować około 2 kilogramów gotowego narkotyku. Urządzenia i środki chemiczne znajdujące się w laboratorium wskazują na przygotowanie do produkcji na dużą skalę, jednak policjanci zlikwidowali laboratorium, zanim przestępcy zdążyli wyprodukować narkotyki przeznaczone do dystrybucji.

Początkowo narkotyk produkowany był w Czechach. Potem przemycano go przez Polskę do Niemiec. PIKO w hurtowych ilościach trafiało również do Włoch.

– To kolejni już członkowie zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymani przez policjantów Centralnego Biura Śledczego w sprawie prowadzonej od 2006 roku. Międzynarodowa, zorganizowana grupa przestępcza, oprócz produkcji metamfetaminy, zajmowała się również przemytem kokainy z krajów Ameryki Południowej do Polski, a następnie wprowadzaniem jej do obrotu na terenie kraju – poinformowała policja.

– Taki właśnie, duży transport kokainy dolnośląscy policjanci przechwycili w porcie w Gdyni. W kontenerze znaleźli blisko 3,5 kilograma tego narkotyku o wartości blisko 700 tysięcy zł., ukrytego w profilach krzeseł. Dzięki temu zlikwidowali jednocześnie kanał przemytniczy – wyjaśnia kom. Paweł Petrykowski z KWP we Wrocławiu.

W wyniku kilku wcześniejszych realizacji policjanci zatrzymali już kilkunastu członków tej grupy, w tym organizatorów przestępczego procederu, kurierów, dealerów. Zatrzymania miały miejsce na terenie województwa dolnośląskiego i łódzkiego. Ponadto funkcjonariusze przechwycili blisko 1,2 kilograma metamfetaminy.

Cała czwórka złapana pod Lwówkiem została już tymczasowo aresztowana. Teraz, w zależności od udziału w przestępczym procederze, grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group