Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8057
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bałagan przy śmietniku

Wtorek, 19 kwietnia 2022, 7:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Bałagan przy śmietniku
Fot. WAC
Nie jest przyjemnie mieć taki widok pod oknami – mówi pani Marzena mieszkająca przy ul. Różyckiego 23 na jeleniogórskim Zabobrzu, gdzie obok boksu śmietnikowego okoliczni mieszkańcy - i nie tylko oni - podrzucają odpady wielkogabarytowe.

Z problemowego boksu śmietnikowego korzystają mieszkańcy bloków przy ul. Różyckiego 23 i 25. Administratorem jednego jest Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa, drugi jest zarządzany przez prywatną firmę Biuro - Bud. Pod śmietnikiem wytyczono miejsce gdzie przed wywozem mogą być składowane odpady wielkogabarytowe. Problem w tym, że mieszkańcy nie przejmują się zupełnie zapisami regulaminu mówiącymi, że odpady mogą tam trafić maksymalnie dwa dni przed terminem wywozu.

Zdarza się, że już dwa dni po wywozie, pod śmietnikiem piętrzą się stosy starych mebli oraz zużytego sprzętu AGD – mówi pani Marzena. - Dodatkowo na to dzikie składowisko trafiają przedmioty, które nie powinny tam się znaleźć, jak muszle klozetowe, armatura łazienkowa oraz inne odpady budowlane. A jeszcze pod nasz śmietnik swoje odpady podrzucają też osoby, które nie mieszkają w naszych blokach. Interweniowałam w tej sprawie w firmie, która jest zarządcą mojego bloku, niestety bez rezultatu.

Pytani o bałagan przy boksie śmietnikowym pracownicy zarządców obu bloków, pomiędzy którymi się on znajduje przyznają, że mogą jedynie apelować do mieszkańców, aby przestrzegali ustalonych zasad związanych z wywozem odpadów. Powinni też pamiętać, aby w miejsce składowania odpadów wielkogabarytowych nie trafiały przedmioty, które bezpłatnie należy samemu wywieźć do PSZOK – u.

Utrzymanie porządku w tym miejscu należy do zarządców obu nieruchomości – dodaje Artur Chmielewski z jeleniogórskiej straży miejskiej. - Wiele zależy też od mieszkańców, którzy powinni reagować w przypadku zauważenia prób podrzucania odpadów, które nie mogą tam się znaleźć oraz przez osoby nie będące lokatorami tych budynków. W takim przypadku prosimy o kontakt z naszym numerem alarmowym 986.

Twoja reakcja na artykuł?

2
4%
Cieszy
8
16%
Hahaha
2
4%
Nudzi
1
2%
Smuci
23
47%
Złości
13
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group