Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 11983
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Bałagan nad wodą

Czwartek, 13 maja 2021, 7:03
Autor: WAC
Region: Bałagan nad wodą
Fot. Nadleśnictwo Świeradów
Dopóki ludzie nie nabiorą nawyku zabierania swoich śmieci po pobycie na łonie natury, to takie akcje będą tylko kroplą w morzu potrzeb – mówi Barbara Rymaszewska z Nadleśnictwa Świeradów, która była koordynatorką ostatniej akcji sprzątania terenów przy jeziorach Leśniańskim i Złotnickim.

Organizatorem wspólnych działań porządkowych było Nadleśnictwo Świeradów we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Lubaniu, Społeczną Strażą Wędkarską i Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gryfowie Śląskim. Kilkudziesięciu wolontariuszy, głównie młodzieży, sprzątało teren w pięciu miejscach' na brzegach zbiorników wodnych. Dzięki pomocy strażników wędkarskich nieczystości były też zbierane z powierzchni zbiorników z łódki. Efektem kilkugodzinnej pracy było zebranie ponad 300 worków śmieci o pojemności 120 litrów każdy.

Mimo że udało nam się zebrać tak pokaźną ilość odpadów, to starczyłoby ich jeszcze na co najmniej dziesięć podobnych akcji – mówi koordynatorka akcji Barbara Rymaszewska. - Bardzo wiele śmieci pozostało zwłaszcza w zbiornikach wodnych. Wśród znalezionych odpadów dominowały części samochodowe, stare ubrania i buty, złom, różne opakowania, butelki. Musieliśmy też posprzątać sporo odpadków pozostawionych przez wędkarzy oraz biwakujących. Niestety poziom kultury oraz świadomości ekologicznej wielu osób nadal pozostawia wiele do życzenia. To smutne, że po dorosłych podczas takich akcji jak ta ostatnia sprzątała młodzież.

Twoja reakcja na artykuł?

1
5%
Cieszy
6
27%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
9%
Złości
13
59%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
797
Jest nowy
6%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group