Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7724
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bal na rzecz dzieci z zespołem Downa

Niedziela, 7 lutego 2016, 11:33
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 lutego 2016, 8:04
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Bal na rzecz dzieci z zespołem Downa
Fot. Przemek Kaczałko
Sobotnia noc (5.02) w restauracji „Pod Różami” w Cieplicach upłynęła pod znakiem gorących rytmów i tańców, które były przyczynkiem do tego, by w jednym miejscu spotkali się ludzie wielkich serc. Wszystko za sprawą Balu Dobroczynnego na rzecz Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa, zorganizowanym przez Lion's Club Cieplice.

Współpraca pomiędzy stowarzyszeniem a Lion's Club Cieplice układa się wzorowo i kolejny raz zgromadziła osoby, które chcą podzielić się tym, co mają z rodzinami potrzebującymi wsparcia. - To drugi rok istnienia naszego klubu, a czwarta akcja charytatywna. Pierwsza - w zeszłym roku na rzecz świetlicy środowiskowej, następnie na rzecz kobiety chorej na raka, a przed zeszłorocznym Bożym Narodzeniem zbieraliśmy na paczki mikołajkowe dla dzieci z zespołem Downa i teraz również dla tego stowarzyszenia – powiedziała Elwira Kozak.

W programie balu znalazł się pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu dzieci, taniec brzucha w wykonaniu Aleksandry Krzywickiej, minirecital oraz wiele innych atrakcji. Środki na rzecz stowarzyszenia zbierane były dzięki biletom wstępu na bal. - Ideą klubu jest pro bono – beneficjentem jest zawsze ten, dla kogo zbieramy. Utrzymujemy się tylko z własnych składek – podkreślała pierwsza wiceprezydent Lion's Club Cieplice.

Prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa również podkreślał wagę współpracy z ludźmi dobrej woli. - Potrzeby są duże, a każda zebrana złotówka zostanie dobrze wykorzystana - powiedział Cezary Staroń, który zdradził, że zebrana kwota będzie przeznaczona na teatralne zajęcia terapeutyczne. - Chcemy przeznaczyć te środki na zakup różnych akcesoriów potrzebnych do zajęć teatralnych i zorganizowanie w przyszłości przedstawienia z udziałem naszych podopiecznych – oznajmił Cezary Staroń.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
59
Tak, to odpowiedzialna praca
17%
Dostają trochę za dużo
19%
Dostają o wiele za dużo
25%
To oburzające ile zarabiają
39%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group