Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3747
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bajkowo w Muzeum Karkonoskim

Środa, 2 czerwca 2010, 8:56
Aktualizacja: Sobota, 5 czerwca 2010, 22:55
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Bajkowo w Muzeum Karkonoskim
Fot. Gabi
„W Muzeum nie musi być nudno” – oto hasło wczorajszego Dnia Dziecka zorganizowanego przez Muzeum Karkonoskie. Na zaproszenie odpowiedziały: III klasa ze SP nr 8, zerówka i II klasa ze SP nr 10 oraz I klasa z „dwójki”.

Na początku Joanna Peczenenko, autorka tekstu przewodnika „Bajkowa Jelenia Góra”, wydanego przez AD REM, przeczytała jedną z historii o Rzepiórku i Hyrcku (bohaterów barwnej książeczki). Starsze dzieci zostały podzielone na dwie grupy, aby w jak najkrótszym czasie ułożyć puzzle z wizerunkiem Jeleniej Góry.

Najszybsza drużyna otrzymała nagrody niespodzianki. Zerówkowicze kolorowali piękny kredens. Mieli za zadanie dorysować brakujące elementy np. talerze, kubki. Otrzymali pamiątki. W programie przewidziano zabawę pt.: „Muzealne Literaki”.

Zabawa polegała na wyszukiwaniu haseł z pytaniami i uzupełnieniu wolnych pól poprawną odpowiedzią. W przerwie między konkursami dzieci usłyszały o kolejnej przygodzie dwóch bohaterów z bajkowego przewodnika. Tym razem Rzepiórek z kolega byli w Muzeum Karkonoskim.

Z tą historią związany był kolejny konkurs. Dzieci miały znaleźć przynajmniej jeden z trzech wazonów. Dla ułatwienia został pokazany im jeden z charakterystycznych detali. Najszybsi dostali nagrody. Akcentem kończącym Dzień Dziecka w muzeum było malowanie twarzy. Przy okazji został ogłoszony konkurs fotograficzny pt. „ Muzeum Karkonoskie w obiektywie”.

Dzieci brały czynny udział w konkursach. Bardzo dużo energii włożyły w układanie puzzli. Wszystkim podobały się opowiedziane bajki. Najmłodsi chętnie malowali. Największą chyba przyjemność sprawiło im to, ze mogli mieć na policzku namalowana dowolną rzecz. I tak pojawiły się piękne kolorowe kwiaty, motyle, pająki, węże, kręciołki, a nawet blizny. Najmłodsi zapowiedzieli, ze już niedługo chętnie przyjdą do muzeum.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
221
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group