Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5124
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bajkowe klimaty w hotelu Europa

Środa, 23 stycznia 2008, 11:59
Aktualizacja: 11:59
Autor: AGA
JELENIA GÓRA: Bajkowe klimaty w hotelu Europa
Fot. Agnieszka Gierus
Kilkadziesiąt olejnych obrazów wykonanych przez jeleniogórskich plastyków amatorów tworzy wyjątkową wystawę „Plenerowa bajkowość”.

– Od ponad roku działa w naszym mieście, pod moim kierownictwem, liczna grupa plastyków amatorów. Spotykamy się w każdy wtorek w Pracowni Plastycznej w Osiedlowym Domu Kultury. Jako plastyk staram się służyć im radą i pomocą w rozwiązywaniu problemów warsztatowych. Rozbudzam twórcze pasje i organizuję wystawy – wyjaśnia Joanna Ratajczak–Kurowicka.

Pracownia, zrzeszająca około 15–20 osób w wieku od 18 do 120 lat zaczyna już drugi rok swojej działalności. Pani Joanna dodaje, że techniki stara się dopasować do zainteresowań poszczególnych osób. Artyści sięgają po różne techniki – malarstwo, rysunek, akwarele, akryl, olej. – Malarstwo stało się częścią ich życia, systematyczną pracą, która trwa już wiele miesięcy – mówi pani Joanna.

W sierpniu udało się zorganizować w Jagniątkowie plener artystyczny „Jelenia Góra w malarstwie”. – Był to czas niesamowitej pracy twórczej – od rana do wieczora. Jego plon był spory – ponad trzydzieści obrazów olejnych wykonanych przez uczestników podczas sześciu dni. Uczestnicy tworzyli zgrany zespół i stworzyli cudowną atmosferę, która zdarza się bardzo rzadko. Czas pleneru stał się czasem wyłączonym z porządku codzienności. Doświadczyliśmy przeżycia niezwykłego – znaleźliśmy się w świecie bajki, w świecie, który znany jest nielicznym – wspomina Joanna Ratajczak–Kurowicka.

Na otwartej w środę wystawie, znajdują się również prace z Jeleniej Góry i okolic. Jak wyjaśnia pani Joanna, rozpoznajemy na nich miejsca, które wydają się nam obrazami z bajki, do których chcemy do nich wejść. – To coś więcej niż fotografia. Twórca wprowadza nas we własny, niepowtarzalny świat – dodaje.

To już druga wystawa w hotelu Europa. Pierwsza – „Świąteczne nastroje kwiatów” – odbyła się 04 grudnia 2007 roku. Artyści cieszą się, że znaleźli tu dla siebie dobre miejsce i swoją galerię.

Prace można oglądać do końca lutego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group