Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 3601
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bajkowe i baśniowe zakończenie ferii w Kacperku

Wtorek, 31 stycznia 2012, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Bajkowe i baśniowe zakończenie ferii w Kacperku
Fot. Angela
Quizem z wieloma zabawami i konkursami zakończyły się ferie w Niepublicznym Przedszkolu Kacperek w Jeleniej Górze. Powstała galeria plac plastycznych będących ilustracjami do książek, z których bajki czytali dzieciom rodzice, nauczyciele i aktor Teatru im. Norwida Jacek Paruszyński.

Całe ferie w „Kacperku” upłynęły pod hasłem „Bajki i baśnie nieznane”. - Po każdej poznanej książce przedszkolaki robiły inscenizacje, podczas których przebierały się i własnymi słowami opowiadały o poznanych postaciach. Zorganizowaliśmy też konkurs na ilustracje do bajek. Co ważne, był to konkurs nie tylko dla dzieci, ale i rodziców. Chętni rodzice rysowali ulubioną bajkę swojego dziecka. Z tych prac powstała piękna wystawa. Quiz jest podsumowaniem tych wszystkich działań – mówi Grażyna Kołodziejczuk-Frankowska, dyrektor Niepublicznego Przedszkola Kacperek w Jeleniej Górze.

Czytanie bajek nie było jednak jedyną atrakcją podczas tegorocznych ferii w Kacperku. Dzieci uczestniczyły również z spotkaniu z Filharmonią Dolnośląską, oglądały bajkę „Czerwony Kapturek” wystawianą przez aktorów z Teatru Duet z Krakowa. Oprócz tego, w przedszkolu toczyły się zajęcia stałe: ceramiczne, szachowe, plastyczne, przygotowanie do Dnia Dziadka i wiele innych.

Rodzice przedszkolaków z „Kacperka” przygotowują się do przedstawienia, które zostanie wystawione piątego lutego br. Rozpocznie ono tegoroczny bal karnawałowy.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group