Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6931
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bajkowa Sobota w Przystani Twórczej

Niedziela, 18 grudnia 2016, 8:42
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 grudnia 2016, 8:43
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Bajkowa Sobota w Przystani Twórczej
Fot. Robert Czepielewski
Przedświąteczny charakter miała wczorajsza (17.12) „Bajkowa Sobota” w Przystani Twórczej. Warsztaty tradycyjnie zgromadziły wielu uczestników, którzy tym razem mieli okazję wykonać ozdoby świąteczne i choinkowe.

Pracownicy Przystani przez cały tydzień przygotowywali się do tych warsztatów, gromadząc przeróżne rzeczy, które wczoraj wykorzystywali uczestnicy „Bajkowej Soboty”.

- Dzisiaj mamy bajkową sobotę o tyle wyjątkową, że są to warsztaty przedświąteczne - mówi Ewelina Marciniak dyrektor Przystani Twórczej. - W tym roku postawiliśmy na naturalność do tworzenia ozdób choinkowych i stroików, więc wykorzystujemy np. orzechy czy suszone jabłka. Rzeczy, które 100, czy 200 lat temu przyozdabiały nasze choinki i stroiki. Bardzo chcielibyśmy wrócić do tej tradycji, bo chcemy pokazać dzieciom, że można w taki naturalny sposób przepięknie przyozdobić dom - dodaje.

Doskonałym pomysłem, który cieszył się wśród dzieci i dorosłych bardzo dużym zainteresowaniem podczas wczorajszych warsztatów, było wykonanie choinek z kolorowych piórek. Chętnych do zrobienia takiej pięknej i delikatnej choinki nie brakowało a czas, jaki temu został poświęcony, zrekompensował widok pięknej i delikatnej ozdoby.

Dodatkowymi atrakcjami było malowanie twarzy, dekorowanie tekturowych choinek, które będą zdobiły ściany przez cały świąteczny okres oraz konkurs na budowę kartonowego igloo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group