Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8335
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Bagno na torach w Szklarskiej Porębie

Wtorek, 30 marca 2010, 16:35
Aktualizacja: 16:36
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Bagno na torach w Szklarskiej Porębie
Fot. TKI
Na odcinku linii kolejowej Szklarska Poręba – Jakuszyce wznowiono prace remontowo–budowlane. Tymczasem, w wyniku inwestycji wodno–kanalizacyjnej na torowisko leje się woda z odwodnienia ulicy Wolności na Białej Dolinie. Miejscowe Towarzystwo Kolei Izerskiej uznało ten fakt za skandaliczne odkrycie i poważne zagrożenie dla dalszych prac układania nowego odcinka toru kolejowego.

– To przekracza ludzkie pojęcie, w życiu czegoś takiego nie widziałem – bulwersuje się prezes TKI, Wojciech Grzybowski. Towarzystwo uznało odkrycie za skandaliczne i od niedzieli szuka winnego zaistniałej sytuacji. Sprawa dotyczy fragmentu torowiska, które w zeszłym roku zostało zerwane. W odległości ok. 150 metrów znajdują się dwa przepusty, wymagające kompleksowego remontu. W pobliżu pierwszego z nich członkowie towarzystwa zauważyli prawdziwe bagno na torze i rurę, wychodzącą z nasypu.

Na torowisko, za pośrednictwem rury leje się woda, pochodząca z odwodnienia ulicy Wolności. Woda z wylotu kanalizacji burzowej powinna spływać do rowu odwadniającego i dalej wzdłuż toru do najbliższego cieku wodnego. Tymczasem leje się ona na torowisko i płynie w przeciwległą stronę, gdzie nie ma żadnego odpływu. Rura, przez którą wylatuje woda jest nowa. Tuż obok trwają prace w ramach inwestycji wodno-kanalizacyjnej. Wykonuje je podwykonawca KSWiK-u. Prezes Grzybowski pyta, kto odpowie za zabagnienie torowiska?

Rozesłał już tę informację do burmistrza Szklarskiej Poręby i miejscowego oddziału spółki KSWiK. Nasuwają się pytania, dlaczego przy ul. Wolności nie poprowadzono kolektora do pobliskiego cieku wodnego? Jeżeli zaistniała sytuacja ma związek z kontynuacją inwestycji i planuje się poprowadzić wodę z kolektora gdzieś dalej, to rewitalizacja torowiska może ulec przesunięciu w czasie. – Nie wyobrażam sobie możliwości zebrania starej nawierzchni i wykonania nowej z układaniem toru w terminie do końca kwietnia – podkreśla prezes TKI. Zdaniem Grzybowskiego rewitalizacja Kolei Izerskiej może potrwać kilka miesięcy dłużej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
462
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group