Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7491
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Bądź Przyjacielem Pszczół na piątkę

Piątek, 20 lutego 2015, 8:06
Aktualizacja: 16:08
Autor: Jel
Polska: Bądź Przyjacielem Pszczół na piątkę
Fot. Archiwum Organizatora
W ramach 5. edycji akcji organizowane są Akademie Przyjaciół Pszczół. To program dla dzieci i młodzieży, do którego mogą przyłączyć się placówki edukacyjne z całej Polski. W ramach Akademii każda zaangażowana placówka, po zalogowaniu się na stronie programu (www.pomagamypszczolom.pl), ma szansę skorzystania z bezpłatnego pakietu ciekawych scenariuszy zajęć.

Materiały te zostały przygotowane przez specjalistów w oparciu o obowiązującą podstawę programową z lekcji przyrody i biologii. Nowością tegorocznej odsłony Akademii jest skierowanie działań do gimnazjalistów. 30 stycznia, w wyniku konkursu, wyłoniono 200 laureatów, którym przyznano nagrody - wydrukowane pakiety scenariuszy zajęć. Wiosną na placówki edukacyjne czeka konkurs, w którym będzie można wygrać wyposażenie szkolnej pracowni przyrodniczej. Do tej pory do akcji dołączyło ponad 1000 placówek edukacyjnych z całej Polski, w tym prawie 150 z woj. dolnośląskiego.

W tym roku po raz kolejny prowadzone są działania w ramach edukacji ekologicznej. Wraz z partnerem strategicznym – Fundacją Nasza Ziemia – organizowany jest konkurs grantowy na najciekawsze działania edukacyjne na rzecz ochrony pszczół. Skierowany do placówek edukacyjnych, ma na celu kształtowanie świadomości ekologicznej społeczeństwa poprzez wdrażanie realnych działań dotyczących pomocy pszczołom i edukacji o ich roli.

Autorzy najciekawszych projektów mają szansę na otrzymanie dofinansowania o wartości nawet do 8 000 zł. Ogłoszenie wyników nastąpi w marcu, a zwycięskie placówki będą realizowały swoje działania do listopada 2015 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group