Wtorek, 27 lipca
Imieniny: Julii, Natalii
Czytających: 6463
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bądź przedsiębiorczy! Festiwal w Uniwersytecie Ekonomicznym

Wtorek, 5 kwietnia 2011, 9:36
Aktualizacja: 9:37
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Bądź przedsiębiorczy! Festiwal w Uniwersytecie Ekonomicznym
Fot. Agrafka
Uroczyste otwarcie Festiwalu Przedsiębiorczości BOSS organizowanego m.in. przez studenckie forum Business Center, odbyło się wczoraj w jeleniogórskim Wydziale Gospodarki Regionalnej i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Festiwal Przedsiębiorczości BOSS, czyli Bardzo Odpowiedzialny Start w Samodzielność promuje przedsiębiorczość i jest skierowany głównie do studentów. Odbywa się w 21 ośrodkach akademickich w Polsce. Ogromne zainteresowanie przedsiębiorczością powoduje, że festiwal jest jednym z większych wydarzeń studenckich w Polsce.

– Cieszę się, że młodzi jeleniogórzanie chcą być przedsiębiorczy. Bardzo ważna w biznesie jest nie tylko wiedza teoretyczna, ale przede wszystkim ta praktyczna, która dzięki tym warsztatom jest poszerzana. Mam nadzieję, że przedsiębiorczość studentów zaowocuje w przyszłości założeniem firm i dzięki młodym przedsiębiorczym ludziom Jelenia Góra będzie rosła w siłę. Ludzie przedsiębiorczy na swoich barkach niosą trud tworzenia nowych miejsc pracy dla innych, a pól do tworzenia nowych firm i biznesów w naszym mieście jest naprawdę dużo – powiedział Marcin Zawiła, który przybył na otwarcie festiwalu.

Studenckie forum Business Center przygotowało prezentację filmową, na której przedstawili swoje zadania i tym samym zachęcili młodsze roczniki do wstąpienia w swoje szeregi. W Jeleniej Górze przez 4 dni będą się odbywały w ramach tego festiwalu różne wykłady, kursy i szkolenia. We wtorek od 13.15 zaplanowano wykłady pt. „Dźwignie w biznesie”, „Planowanie finansowe”, a o 15.45 rozpocznie się warsztat rozwoju osobistego „Ja w swoich oczach – self Communications”.

Środa będzie obfitować w dwa szkolenia „AIP najszybszy, najprostszy, najmniej ryzykowny pomysł na własną firmę” i „Fundusze Unijne, pozyskiwanie środków na własny biznes”, a o 15.30 rozpoczną się warsztaty „Poznaj siebie poprzez pracę w grupie”.

W czwartek natomiast od 10.00 studenci mogą wziąć udział w szkoleniu pt. „Prawne aspekty zakładania działalności gospodarczej, pozyskiwanie środków z Urzędu Pracy”. O 13.15 odbędzie się warsztat „Kreowanie wizerunku lidera – moda czy konieczność?”, a o 16.15 szkolenie „CSR – społeczna odpowiedzialność w biznesie”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group