Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 5649
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

z kraju: Badmintoniści Chojnika na „piątkę”

Czwartek, 19 marca 2009, 9:47
Aktualizacja: 9:49
Autor: ahawer
z kraju: Badmintoniści Chojnika na „piątkę”
Fot. organizator
Od 13 do 15 marca 2009 roku w halach Płońska i Sochocina rozgrywany był turniej VIII Wilson Mazovia Junior Cup 2009.

Zawody te są jednocześnie Międzynarodowymi Mistrzostwami Mazowsza Juniorów i można w nich zdobywać punkty do rankingu Polskiego Związku Badmintona. Mazowsze gościło w tym roku reprezentantów Anglii, Białorusi, Czech, Danii, Litwy, Łotwy, Portugalii, Ukrainy oraz Polski.
Tegoroczna impreza była rekordowa pod względem startujących państw oraz ogólnej liczby uczestników. W turniejach do lat 19, 16 i 13 wystartowało prawie 400 zawodniczek i zawodników z 9 państw, a reprezentowanych było 58 klubów!
Rozegrano 622 mecze!
Organizatorom udało się utrzymać planowy terminarz gier, co przy takiej liczbie meczy i tym, że turnieje były grane jednocześnie w dwóch halach nie było łatwe.

Najlepsze wyniki zawodników KS Chojnik Jelenia Góra:
Grupa do lat 16
Gra podwójna chłopców
Miejsce 5 Michał SZYMCZAK / Wojciech CERAZY
Gra podwójna dziewcząt
Miejsce 5 Melania KOZDRA / Urszula NOWAK Smecz Bogatynia
Grupa 19 lat
Gra podwójna juniorów
Miejsce 5 Paweł SŁOMKA KS CHOJNIK Jelenia Góra / Paweł PRĄDZIŃSKI UKS Kometa Sianów

Podsumowując VIII Wilson Mazovia Junior Cup należy podkreślić, iż udział tylu zagranicznych ekip był dla krajowych badmintonistów super okazją do rywalizacji z przeciwnikami prezentującymi odmienne style gry. Mało mamy w kraju turniejów międzynarodowych i każda taka okazja jest bardzo cenna. Portugalczycy zapowiadają już udział w przyszłorocznej Mazovii i to w dużo większym wymiarze. Zawodnicy z Danii nie zawodzą od lat i co roku licznie odwiedzają ten turniej. Jak będzie z innymi gośćmi nie wiadomo, ale należy mieć nadzieję, że turniej ich zachęcił do kolejnej wizyty. Ekipy zagraniczne podkreślały dobrą organizację turnieju, oprawę, nagrody. jak i sympatyczną atmosferę panującą na tej imprezie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group