Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Marii
Czytających: 9930
Zalogowanych: 50
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Babiniec w Jagniątkowie. Wielkie darcie pierza

Środa, 16 listopada 2011, 8:22
Aktualizacja: 8:23
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Babiniec w Jagniątkowie. Wielkie darcie pierza
Fot. Organizator
Wyskubki, wydziurki, pierzejki, szkubki czyli słowem: darcie pierza – to temat przewodni o Babińca, który został zorganizowany przez Koło Osiedlowe Watra w Jagniątkowie. Był to już szósta tego typu impreza, podczas której w domowej atmosferze panie plotkowały, piekły ciasto, szyły, śpiewały, tańczyły i śmiały się do łez.

Podczas tegorocznej imprezy, która odbyła się w minioną sobotę, organizatorzy zadbali nie tylko o liczne atrakcje dla Pań, ale i o domową atmosferę : kominek trzaskał ogniem, a w piecu piekło się ciasto, którego zapach unosił się nad całą izbą, na stole ustawiono potrawy, a w rogu terkotała maszyna do szycia. Całość dopełniał muzyk, który dla pań grał i śpiewał. Urszula Musielak z Piechowic z Zespołu Ludowego Szklarki bawiła panie dowcipami, a pani Danusia zachęcała do śpiewania i tańczenia.

– Kiedyś na wsiach kobiety spotykały się w domach i wykonywały różne prace. Był to ich sposób na pożyteczne spędzanie czasu. Jednocześnie miały okazję porozmawiać o wszystkim, co działo się na wsi. Wówczas wszyscy się znali i wzajemnie sobie pomagali. Poszukujemy takich okazji do spotkań, rozmów i pomysłów na wspólne spędzanie czasu, poznawanie się -temu służy Babiniec. Darcie pierza jest niewątpliwie okazją do takiego spotkania, w którym można połączyć przyjemne z pożytecznym. To właśnie rozmowy przy tej czynności dotyczyły wszystkiego i niczego. Stąd wzięło się powiedzenie -,, gadasz jak przy pierzu” - wyjaśnia pani Danuta, jedna z organizatorek spotkania.

Uczestniczki imprezy były nią po prostu zafascynowane. - Bardzo podobają mi się tego rodzaju inicjatywy społeczne. Mam nadzieję, że coraz częściej będziemy spotykać się w Watrze, jest to niezwykła integracja – mówi pani Teresa.

Koło Osiedlowe Watra w Jagniątkowie organizuje różnego rodzaju zajęcia, konkursy plastyczne, zabawy dla dzieci i spotkania dla starszych mieszkańców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
187
Tak, często
13%
Czasami
45%
Nigdy
7%
Nie, wolę autobus
5%
Nie, bo mam samochód
29%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Śmierć w Staniszowie!
 
Aktualności
W Staniszowie zabawa trwa
 
Aktualności
Koncert w Zachełmiu
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group