Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5631
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Babiniec w Jagniątkowie. Wielkie darcie pierza

Środa, 16 listopada 2011, 8:22
Aktualizacja: 8:23
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Babiniec w Jagniątkowie. Wielkie darcie pierza
Fot. Organizator
Wyskubki, wydziurki, pierzejki, szkubki czyli słowem: darcie pierza – to temat przewodni o Babińca, który został zorganizowany przez Koło Osiedlowe Watra w Jagniątkowie. Był to już szósta tego typu impreza, podczas której w domowej atmosferze panie plotkowały, piekły ciasto, szyły, śpiewały, tańczyły i śmiały się do łez.

Podczas tegorocznej imprezy, która odbyła się w minioną sobotę, organizatorzy zadbali nie tylko o liczne atrakcje dla Pań, ale i o domową atmosferę : kominek trzaskał ogniem, a w piecu piekło się ciasto, którego zapach unosił się nad całą izbą, na stole ustawiono potrawy, a w rogu terkotała maszyna do szycia. Całość dopełniał muzyk, który dla pań grał i śpiewał. Urszula Musielak z Piechowic z Zespołu Ludowego Szklarki bawiła panie dowcipami, a pani Danusia zachęcała do śpiewania i tańczenia.

– Kiedyś na wsiach kobiety spotykały się w domach i wykonywały różne prace. Był to ich sposób na pożyteczne spędzanie czasu. Jednocześnie miały okazję porozmawiać o wszystkim, co działo się na wsi. Wówczas wszyscy się znali i wzajemnie sobie pomagali. Poszukujemy takich okazji do spotkań, rozmów i pomysłów na wspólne spędzanie czasu, poznawanie się -temu służy Babiniec. Darcie pierza jest niewątpliwie okazją do takiego spotkania, w którym można połączyć przyjemne z pożytecznym. To właśnie rozmowy przy tej czynności dotyczyły wszystkiego i niczego. Stąd wzięło się powiedzenie -,, gadasz jak przy pierzu” - wyjaśnia pani Danuta, jedna z organizatorek spotkania.

Uczestniczki imprezy były nią po prostu zafascynowane. - Bardzo podobają mi się tego rodzaju inicjatywy społeczne. Mam nadzieję, że coraz częściej będziemy spotykać się w Watrze, jest to niezwykła integracja – mówi pani Teresa.

Koło Osiedlowe Watra w Jagniątkowie organizuje różnego rodzaju zajęcia, konkursy plastyczne, zabawy dla dzieci i spotkania dla starszych mieszkańców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group