Poniedziałek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 3252
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Awaryjna dziewiątka. Wyglądało groźnie

Piątek, 3 czerwca 2011, 9:51
Aktualizacja: 9:53
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Awaryjna dziewiątka. Wyglądało groźnie
Fot. Angela
Dziś przed godziną dziewiątą na przystanku MZK Wolności – Marii Skłodowskiej–Curie zepsuł się autobus MZK linii nr 9. Kierowca przypuszczał, że zapalił się silnik. Okazało się jednak, że pękła uszczelka i płyn chłodniczy dostał się do rury tworząc parę. Nikomu z pasażerów nic się nie stało.

Jak mówili świadkowie awarii, para, która powstała po pęknięciu uszczelki wytworzyła gęstą smugę podobną do dymu. Kierowca autobusu chwycił za gaśnicę i chciał zagasić ogień, ale okazało się, że nic się nie pali. Kierownik zajezdni MZK wyjaśnia, że pękła uszczelka, w wyniku czego płyn chłodniczy dostał się do rury.

- 42 z 88 wszystkich naszych autobusów ma więcej niż 20 lat i nadaje się do wymiany. Stąd czasami dochodzi w nich do różnych awarii. Na trasie są to jednak zazwyczaj lekkie awarie dotyczące wycieku płynów, które nasze pogotowie jest w stanie usunąć w kilka minut. W ostatnich trzech latach MZK zakupił 22 autobusy używane, ale nowsze i w lepszym stanie. W tym roku zakupimy pięć zupełnie nowych autobusów, z czego dwa z nich zostaną dostarczone w październiku, a kolejne trzy w listopadzie br. – mówi Wojciech Mierzwiński, kierownik zajezdni MZK w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group