Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7531
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Awaria świateł w centrum – władze miasta przepraszają

Środa, 9 lipca 2014, 9:34
Aktualizacja: 9:36
Autor: UM
Wczoraj (8.07.) w wyniku wyładowań atmosferycznych doszło do awarii urządzenia sterującego sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu ulic Sudeckiej i Wojska Polskiego w Jeleniej Górze. – Całkowitemu zniszczeniu uległ nie tylko sterownik, ale w wyniku kolejnych reakcji spaliły się także wkłady lamp. Niezbędna jest wymiana niemal wszystkich istotnych urządzeń sterujących ruchem na tym skrzyżowaniu – powiedział Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

- Złożyliśmy już zamówienie do wykonawcy i w ciągu kilku dni ta awaria zostanie usunięta. Podejmujemy też starania, by możliwie szybko doprowadzić do uruchomienia sygnalizacji naprawiając poszczególne uszkodzone elementy, nim wymienimy całość, bo ta krzyżówka jest w Jeleniej Górze jedną z newralgicznych - wyjaśnia dyrektor MZDiM.

Pechowym zbiegiem okoliczności właśnie rozpoczęły się akademickie mistrzostwa świata w kolarstwie i do ich obsługi zostały zaangażowane nie tylko patrole jeleniogórskiej policji drogowej, ale nawet ściągnięto dodatkowe posiłki z zewnątrz, więc nie można liczyć na to, że policjanci będą regulowali ruchem przez cały okres usuwania awarii. Zadeklarowali, że – o ile będą takie możliwości - podejmą tę pracę dorywczo, w okresach mniej nasilonej pracy przy obsłudze mistrzostw.

Władze Jeleniej Góry przepraszają kierowców i pieszych za zaistniałą sytuację, upewniając, że są podejmowane wszelkie działania, by możliwie pilnie awaria ta została usunięta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group