Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 6085
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Awantura wokół zamknięcia przedszkola w Kostrzycy

Sobota, 1 kwietnia 2017, 8:25
Aktualizacja: Niedziela, 2 kwietnia 2017, 6:57
Autor: Joanna P.
Region: Awantura wokół  zamknięcia przedszkola w Kostrzycy
Fot. Archiwum
Głosy sprzeciwu wywołała podjęta decyzja o zamknięciu oddziału przedszkolnego w Kostrzycy. Dzieciom zaoferowano miejsca w przedszkolu w Mysłakowicach, na którego przebudowę i remont Gmina pozyskała środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Rodzice obawiają się, że likwidacja zerówki to pierwszy krok do zamknięcia szkoły Podstawowej w Kostrzycy. Wójt Gminy Mysłakowice informuje, że szkoła będzie nadal funkcjonowała, a decyzja, która zapadła, nie ma nic wspólnego z zamknięciem podstawówki. Przeniesienie przedszkola jest rezultatem stworzenia dla dzieci lepszych warunków w przebudowywanym obiekcie w Mysłakowicach.

23 marca br. odbyło się posiedzenie Rady Gminy, podczas którego zapadła decyzja o zamknięciu oddziału przedszkolnego znajdującego się w Szkole Podstawowej w Kostrzycy. Gmina zaoferowała dzieciom miejsca w przedszkolu publicznym przy ul. Daszyńskiego w Mysłakowicach, na którego przebudowę i wyposażenie zostały pozyskane środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Nie wszyscy zgadzają się z podjętą decyzją. – Likwidacja zerówki oznacza dla nas stopniowe zamykanie szkoły – poinformował jeden z rodziców. Obecnie w oddziale przedszkolnym w szkole Podstawowej w Kostrzycy jest 14 dzieci. Według wykazu z ewidencji ludności w roku szkolnym 2017/2018 w oddziale przedszkolnym powinno rozpocząć naukę 12 sześciolatków, kolejne rok 10 a następny 11 dzieci.

Od września 2017 roku rodzice będą dowozić dzieci do przedszkola w Mysłakowicach –poinformowała dyrektor Szkoły Podstawowej w Kostrzycy. Wójt Gminy Mysłakowice Michał Orman tłumaczy, że podjęta decyzja nie ma na celu zamknięcia szkoły w Kostrzycy. Jest wynikiem rozbudowy przedszkola w Mysłakowicach, na co zostały pozyskane środki. Przedszkole ma zostać powiększone o dwa oddziały i razem z placem zabaw doposażone. Dzieci mają zaoferowane dużo lepsze warunki.

Wójt podkreśla, że szkoła w Kostrzycy nadal będzie normalnie funkcjonować – gdyby plany były inne, to by nie pozwolono, aby do obecnej pierwszej klasy w Kostrzycy uczęszczało tylko 2 uczniów. Dzieci będą mogły od pierwszej klasy podstawowej rozpocząć w naukę w Kostrzycy – dodaje wójt. Część zainteresowanych sprawą osób uważa, że podejmując decyzję pominięto zachowanie procedury likwidacyjnej .– Obecnie jesteśmy w trakcie pisania odwołania od tej uchwały, z powodu braku zachowania procedury likwidacyjnej, rodzice nie zostali poinformowani o tym na sześć miesięcy wcześniej –powiadomił nas jeden z rodziców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group