Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 7473
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Awantura u „Samych swoich”

Wtorek, 19 lutego 2008, 15:18
Aktualizacja: 17:12
Autor: Mar
Region Jeleniogórski: Awantura u „Samych swoich”
Fot. Mar
– Wiceburmistrz Artur Mazur robi czystki personalne – tak uważa Obywatelski Komitet Referendalny, którego celem jest odwołanie burmistrza Wiesława Bobrowskiego. Jego zastępca oskarżany jest o wytwarzanie atmosfery strachu i usuwanie z urzędu niewygodnych ludzi.

W Lubomierzu wrze. Mówi się, że konflikt między władzą a radnymi może nawet doprowadzić do rezygnacji ze sztandarowej imprezy nie tylko dla miasteczka Samych Swoich, lecz także dla regionu jeleniogórskiego. Referendum jest kwestią tygodni.

– Byłem zwolennikiem Wiesława Bobrowskiego podczas drugiej tury wyborów samorządowych, gdy stanął w szranki wyborcze z poprzednim burmistrzem, Bronisławem Dowgiałowiczem – wyjaśnia pełnomocnik komitetu referendalnego, Romuald Bulzacki. – Tymczasem zamiast lepszej pracy w ratuszu pojawił się Artur Mazur który wszystkich skłócił, a nic pozytywnego nie wniósł – dodał.

Również radny Krzysztof Sikora, przewodniczący komisji rewizyjnej sądzi, że tylko odwołanie burmistrza może uzdrowić sytuację w gminie. – Nie jestem członkiem komitetu referendalnego ale w pełni popieram ich działania. Według mnie burmistrz stracił kontrolę nad ratuszem, w którym niepodzielnie rządzi jego zastępca – powiedział nam Krzysztof Sikora.

– Zastępca burmistrza nie pozwala na funkcjonowanie niezależnej gazety, jaką jest wydawany przez Stowarzyszenie Sami Swoi miesięcznik o takim samym tytule – wyjaśnia Jadwiga Sieniuć, prezes stowarzyszenia.
– W lutym pan Mazur wstrzymał dotację, jaką od lat płaciła gmina na wydanie Samych Swoich – usłyszeliśmy od J. Sieniuć.

Wiceburmistrz Artur Mazur powiedział nam, że nie zna zarzutów pod swoim adresem i nie widzi podstaw do odwołania go ze stanowiska. Do tego podkreśla, że nie jest przeciwko Samym Swoim. Twierdzi, że referendum to demokratyczna procedura i ludzie mają do niego prawo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1161
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group