Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 3280
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Awantura u „Samych swoich”

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Wtorek, 19 lutego 2008, 15:18
Aktualizacja: 17:12
Autor: Mar
Fot. Mar
– Wiceburmistrz Artur Mazur robi czystki personalne – tak uważa Obywatelski Komitet Referendalny, którego celem jest odwołanie burmistrza Wiesława Bobrowskiego. Jego zastępca oskarżany jest o wytwarzanie atmosfery strachu i usuwanie z urzędu niewygodnych ludzi.

W Lubomierzu wrze. Mówi się, że konflikt między władzą a radnymi może nawet doprowadzić do rezygnacji ze sztandarowej imprezy nie tylko dla miasteczka Samych Swoich, lecz także dla regionu jeleniogórskiego. Referendum jest kwestią tygodni.

– Byłem zwolennikiem Wiesława Bobrowskiego podczas drugiej tury wyborów samorządowych, gdy stanął w szranki wyborcze z poprzednim burmistrzem, Bronisławem Dowgiałowiczem – wyjaśnia pełnomocnik komitetu referendalnego, Romuald Bulzacki. – Tymczasem zamiast lepszej pracy w ratuszu pojawił się Artur Mazur który wszystkich skłócił, a nic pozytywnego nie wniósł – dodał.

Również radny Krzysztof Sikora, przewodniczący komisji rewizyjnej sądzi, że tylko odwołanie burmistrza może uzdrowić sytuację w gminie. – Nie jestem członkiem komitetu referendalnego ale w pełni popieram ich działania. Według mnie burmistrz stracił kontrolę nad ratuszem, w którym niepodzielnie rządzi jego zastępca – powiedział nam Krzysztof Sikora.

– Zastępca burmistrza nie pozwala na funkcjonowanie niezależnej gazety, jaką jest wydawany przez Stowarzyszenie Sami Swoi miesięcznik o takim samym tytule – wyjaśnia Jadwiga Sieniuć, prezes stowarzyszenia.
– W lutym pan Mazur wstrzymał dotację, jaką od lat płaciła gmina na wydanie Samych Swoich – usłyszeliśmy od J. Sieniuć.

Wiceburmistrz Artur Mazur powiedział nam, że nie zna zarzutów pod swoim adresem i nie widzi podstaw do odwołania go ze stanowiska. Do tego podkreśla, że nie jest przeciwko Samym Swoim. Twierdzi, że referendum to demokratyczna procedura i ludzie mają do niego prawo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~JG 19-02-2008 19:56
Sprawdźcie historię zawodową gościa. Gdzie się pojawił tam bałagan i chaos. Na pohybel z panem Mazurem.
~sami obcy 20-02-2008 9:15
popytajcie Niedzwieckiego,on prawdy nie opisze,ale co obsmaruje ,to ho,ho,ho:)))
~XXX*Oburzony* 20-02-2008 9:27
Dokładnie zgadzam się z poprzednikiem. "Na własnej skórze" odczułam ***talent*** tego Pana do robienia bałaganu, najbardziej między ludźmi. Wszędzie zostawia po sobie zgliszcza i to jeszcze "w imię Boga". : sprawy w sądzie, skłoceni przyjaciele. Kiedy dopadnie go sprawiedliwość.
~gość 20-02-2008 12:26
zróbcie coś z tym człowiekiem, zanim cokolwiek można jeszcze uratować!!
~gość 20-02-2008 12:55
głupotą jest iść do pracy i bać się czy nie dostanie się wypowiedzenia...niestety tak jest w Lubomierzu.Współczuję koleżankom i kolegom takiej pracy...
~gość 20-02-2008 13:34
głupotą jest iść do pracy i bać się czy nie dostanie się wypowiedzenia...niestety tak jest w Lubomierzu.Współczuję koleżankom i kolegom takiej pracy...
dziadek 20-02-2008 21:24
Szkoda,że taki delikatnie mówiąc nieodpowiedzialny człowiek niszczy bezkarnie społeczną inicjatywę ludzi bo przecież Festiwal Filmów komediowych robią społecznicy. Za darmo reklamują i promują miasto. Widać obecnej władzy nie zależy na tym. Pan Wiceburmistrz już wstrzymał wydawanie gazety Sami Swoi, czepia się muzeum Kargula i Pawlaka chce zniszczyć to co chociaż raz w roku ożywia to umierające miasteczko. Dużo by można pisać na temat działalności władz Urzędu ale po prostu opadają ręce.
~gość 21-02-2008 11:38
<i> regulamin złamany </i>
~realista 21-02-2008 12:16
W Lubomierzu atmosfera jest okropna. Faktycznie rządzi Artur Mazur. On "w imię Boga" prowadzi tam owieczki "do zbawienia". Tak uważa tylko on. Zwolnieni ludzie, którym zwolnienia wręcza się o 15.55, każe od razu zdawć wszystko, sprawy w sądzie, przesłuchania na Policji, doniesienia w Prokuraturze, szantażowanie, zmuszaniie do podpisów- to metody stosowane przez władzę Lubomierza. Mi to przypomina czasy Stalina, a nie XXI wiek. Dyktatura Mazura powinna się jak najszybciej skończyć! I co ciekawe, wszędzie, gdzie on pracował do tej pory działał identycznie! I nigdzie długo nie zagrzał miejsca. Lubomierzanie, nie dajcie się!
~FFFFFFFFF 26-02-2008 21:45
Kiedyś na taczuszkach wywozili takich miłych panów . Niestety czasy sie zmieniły. A tak poważnie to takiego cyrku nie widziałem od dawna, a napewno nie w ustroju demokratycznym. Pluć takim w gębe to powiedzą, że deszcz pada, zero samokrytycyzmu i honoru. Nadzieja w referendum. Pozdrawiam
~arkadiusz 28-04-2009 14:44
Myślę, że prezes stowarzyszenia Jadwiga Sieniuć uzyskała to co chciała: gazetę z powrotem, brak kontroli czynników społecznych kasy stowarzyszenia, brak nadzoru gminy nad działalnocią Stowarzyszenia prowadzącego działalność na mieniu gminy. Pani Jadwiga Sieniuć pisze bzdury, że festiwal był zagrożony kiedy był Pan Mazur. Największym zagrożeniem dla festiwalu jest Pani Sieniuć, która czuje się nie zastępiona.
lombard 29-04-2009 7:47
wszędzie się wypowiadają J.Sieniuć i K. Sikora, najbardziej zainteresowani opluwaniem porzadnych ludzi jak Pan Mazur. Pani Sieniuć - jaka niezależna gazeta, wydawana przez Pania, gdzie autorytetem są ludzie pokroju Krzysztofa Sikory.
lombard 29-04-2009 7:48
gratuluję
lombard 29-04-2009 8:01
Panie Sikora, długo i cierpliwie niszczył Pan to co inni budowali. Czas na Pana. Niech przestanie kłamac i usunie się z życia tej biednej gminy
~bolek 30-07-2009 15:34
z czego zyje radny Sikora ? za co kupił audika? z diety radnego 1000 zł?
~Nina 2-04-2019 12:38
A teraz pan Mazur został prezesem DCR w kamiennej górze żenada ludzie w kamiennej górze już go nie lubią liczyli na rezonans i rehabilitację kardiologiczną i nici z tego ten pan chce zwalniać pielęgniarki i personel pomocniczy to kto będzie chodził przy nas chorych bo on przecież jest w cudzysłowiu katechetą w cudzysłowiu bo z nauką o pomoc bliźniemu to on niema żadnego pojęcia pazerniaka na kasę ciekawe jak on kiedyś spojrzy panu Bogu w oczy wstyt panie Mazur wracaj pan skąd przyszłej w kamiennej górze jesteś skreślony

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group