Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7372
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Awantura radnych o patronat Jana Pawła II dla Jeleniej Góry

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 20 listopada 2013, 7:54
Aktualizacja: Czwartek, 21 listopada 2013, 8:36
Autor: Angela
Fot. Angela
Ogromne emocje wzbudził wśród jeleniogórskich rajców wniosek radnego SLD Zbigniewa Ładzińskiego w sprawie ustanowienia Jana Pawła II patronem Jeleniej Góry. Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej (19.11) podczas dyskusji na ten temat były krzyki i żarliwa obrona. Ostatecznie uchwały nie głosowano.

„Rada Miejska zwraca się z prośbą do Jego Ekscelencji ks. Stefana Cichego, Biskupa Legnickiego o ustanowienie przez stolicę Apostolską Jana Pawła II patronem Jeleniej Góry” – tak brzmiał punkt pierwszy projektu tej uchwały.

- Rozmawiałem z wieloma mieszkańcami, również niezwiązanymi z kościołem rzymskokatolickim, którzy chcieli by patronem Jeleniej Góry był Jan Paweł II – wyjaśniał Zbigniew Ładziński. – Patronat tego Wielkiego Polaka otrzymała Świdnica, która już wcześniej miała swojego patrona. 27 kwietnia 2014 roku Jan Paweł II zostanie świętym, dlatego chciałem, by z tej okazji został on naszym patronem. W taki sposób w stolicy Karkonoszy świętowalibyśmy jego beatyfikację – dodał.

Uchwały jednak nie głosowano. Rajcy zakwestionowali bowiem zarówno treść uchwały, jak i niepełny tryb jej wprowadzenia do porządku obrad.

- Jelenia Góra to nie tylko jedno wyznanie – mówił radny PO Tomasz Kałużny. – Wnioskuję, by ten projekt został najpierw skierowany do komisji statutowej celem konsultacji – mówił.
Tomasza Kałużnego poparł niezależny radny Janusz Grodziński, zdaniem którego każda uchwała przed głosowaniem powinna przejść określony tryb.

– Zgadzam się z kolegą, że wniosek powinien być najpierw skierowany do komisji statutowo-organizacyjnej – mówił. - Poza tym czy adresatem tej uchwały powinien być Biskup Legnicki, a jeśli tak, to w punkcie pierwszym powinien się znaleźć zapis „zwraca się z prośbą o wszczęcie procedury”, bo Stefan Cichy z pewnością nie ma takich uprawnień by „ustanawiać cokolwiek przez Stolicę Apostolską”– dodał.
Przeciwny głosowaniu nad uchwałą był również radny Wiesław Tomera:

- Sprawę patrona Jana Pawła II powinniśmy traktować z należnym szacunkiem – mówił nie kryjąc emocji. – I czym Jelenia Góra szczególnie zasłużyła sobie na to, żeby Jan Paweł II był jej patronem? Świdnica dostała zgodę, ale była chociaż siedzibą diecezji. Powinniśmy najpierw wysądować, co sądzi o tym pomyśle ksiądz biskup Stefan Cichy, a później głosować nad uchwałą – mówił.

Podczas odpowiedzi wnioskodawcy na pytanie „czym Jelenia Góra zasłużyła sobie…” radny PO krzyknął: - Mam prawo o tym mówić w ten sposób, bo w 1998 roku sam walczyłem o to by Jelenia Góra miała Aleję Jana Pawła II, ale uważam, że ustanawianie papieża patronem naszego miasta wymaga przemyślenia – krzyczał.
W obronie wnioskodawcy stanął radny Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Mróz.

- Szkoda, że to zostało zgłoszone tak znienacka, ale jak słucham kolegów z Platformy Obywatelskiej, którzy są przeciwko tej uchwale to mi się robi słabo – mówił. - Jeżeli rada miejska wprowadziła tę uchwałę do porządku obrad jednogłośnie, to powinna mieć teraz odwagę ją przegłosować. My jako klub radnych PiS będziemy głosować za – dodał.

- Moją intencją nie było zdejmowanie uchwały z porządku obrad - bronił się Tomasz Kałużny.
- Nadużywa pan moich słów i posuwa się do nadinterpretacji tego co zostało tu powiedziane – dodał Janusz Grodziński. - Nikt nie był przeciwko pomysłowi, bo nikt nie mógł się nawet na ten temat wypowiedzieć. Nie dyskutujemy o tym, czy Jan Paweł II powinien być patronem czy nie, ale o tym, czy projekt uchwały w ogóle powinien być dzisiaj głosowany – dodał.

Ostatecznie radni głosowali nad wnioskiem formalnym radnego Tomasza Kałużnego skierowania uchwały pod obrady komisji statutowo–organizacyjnej. Dziesięciu było za, dziewięciu przeciwko.
Emocje na sali sięgnęły zenitu kiedy radca prawny urzędu Roman Słomski stwierdził, że do zdjęcia uchwały z porządku obrad wymagana jest co najmniej 12-osobowa większość głosów. Przewodniczący rady Leszek Wrotniewski tłumaczył, że wniosek nie dotyczył zdjęcia uchwały, ale skierowania jej do konsultacji i tylko przesunięcia terminu głosowania na kolejną sesję.

Kiedy radni rozpoczęli między sobą dyskusję na ten temat, ponownie zagrzmiał Wiesław Tomera: - Co my robimy, ludzie! – krzyczał. – Opamiętajmy się!

Ostatecznie zadecydowano przekazać wniosek do komisji statutowo – organizacyjnej.

- Uważam, że dzisiejsza dyskusja i przekazywanie uchwały do komisji statutowej jest zbędne – mówił Zbigniew Ładziński. – Te wszystkie podziały Polski i polityków, o których słyszymy w mediach wynikają właśnie z takiego niezrozumienia. Ta uchwała powinna być głosowana ponad podziałami. Nie powinniśmy patrzeć na układy partyjniackie, ale podejść do sprawy ze zrozumieniem. Jelenia Góra nie ma patrona, więc powinna go mieć, a Jan Paweł II absolutnie sobie na to zasłużył – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (252) Dodaj komentarz

~ale po co 20-11-2013 8:08
Dlaczego i po co takie p...ly głosować i jeszcze sie o to wyklucac. Nie rozumiem. Rondo JP, z,koly JP, teraz jeszcze miasta: to już jakąś SCHIZA
~tak atak 20-11-2013 8:08
A może zweryfikować radnego Kałużnego?
~ale po co CD 20-11-2013 8:13
Co daje i czemu służy PATRON? Nie rozumiem całego zamieszania. Wolałbym aby Jeleń jako symbol patronował temu miastu, bo ludzi w nim łatwo robić w jelenia niestety.
~ad 20-11-2013 8:18
komuniści chcą patrona papieża,jestem za patronem,potem pomnik gigant przy wjeździe do Jeleniej Góry .....co na to p.Korzonek kiedyś chciał Lenina za patrona....fajne czasy nastały w tej Polsce
~ość portalu 20-11-2013 8:20
No i oczywiście zmiana herbu JP II zamiast jelenia.
~HP 20-11-2013 8:26
Ładziński nie jest żadnym pomysłodawcą, tylko blagierem przechwytującym cudze pomysły. W dniu niepodległości podczas mszy świętej ksiądz Andrzej Bokiej z radością oznajmił, że podejmuje działania by patronem miasta był nasz papież. Oj nieładnie radny Ładziński tak się podpinać. Więcej uczciwości, a mniej buty
Vikusia 20-11-2013 8:39
Oj, tam, oj tam. Moim zdaniem osoba Jana Pawła II na patrona JG to bardzo dobry pomysl.
~ 20-11-2013 8:42
A kto t ten JPII? Jakiś raper?
~prawdziwy po 20-11-2013 8:45
Paranaja , pop...ny kraj a teraz miasta.Jeszcze chwila i strach będzie powiedzieć że jest sie ateistą .W rynku miejsca na stos jest dużo
~devilek 20-11-2013 8:46
z całym szacunkiem dla Papieża Polaka, ale może tak rozważyć kandydaturę Einsteina np lub jakiegoś geniusza od ekonomii ... To chyba bardziej by sie miastu przydało, niż patronat JPII, bo miasta pielgrzymek z JG nie zrobimy, a jak już chcemy być tacy święci, to niestety wg piramidy potrzeb, najpierw chleb cukier i węgiel, a dopiero dużo dużo wyżej muzea teatry i kościoły. Tyle, że jak społeczeństwo biedne, to i do świątyni leci, bo poza wiarą i nadzieją nic już nie pozostaje ...
~ 20-11-2013 8:50
jak nic , mieszkam w KATOLANDZIE , przykre ale prawdziwe
~ 20-11-2013 8:59
a może by tak rajcy mieszkanców spytali o zdanie anie biskupa z Legnicy?????Kiedys dzwonili do komitetu co robić, teraz dzwonia do kurii, ludzie jak tu zyc???????Czy to jest w tej chwili najwazniejsze????Wasz czas sie powoli konczy, wyborcy całą starą sitwe pogonią z ratusza.
~anonim777 20-11-2013 9:01
Wojtyła był polakiem jak był w kraju ,jak zostal papiezem stał sie watykanczykiem.
~patron 20-11-2013 9:04
patron to jest potrzebny ale taki który stworzy nowe miejsca pracy gdzie będzie można zarobić tyle co w całej unii czyli min. 1000 euro na miesiąc
~ 20-11-2013 9:06
zaraza religijna dotknęła sld czy jak ? nie to po prostu się wybory zbliżają
~Bezrobotny 20-11-2013 9:17
Jelnią Górę czyli nazwę zamienić na Wojtyłowo. Niech żyje Palikot.Niech żyje Wolter.
~milicjant 20-11-2013 9:19
Z. Ładziński od ponad 20 lat zasiada w Radzie Miejskiej, odkąd pamiętam jest "kandydatem na kandydata" a jakie ma konkretne zasługi dla miasta.....ja nie wiem może i jakieś ma dla budowy nowych kościołów, chyba w naszym mieście nie ma już ważniejszych spraw do załatwienia od tego by patronem był JP II
~Archi 20-11-2013 9:28
A ja sobie tego nie życzę, nie jestem wierzący i nie chcę aby głowa kościoła katolickiego, która nota bene nie zrobiła nic z p...lią w kościele, a wręcz udawała, że problemu nie ma, była patronem mojego miasta. Niech sobie radny uczyni JPII patronem swojego domu, miasto ma być neutralne światopoglądowo!
~Troll 20-11-2013 9:39
Kunegunda patronem JG
~ja 20-11-2013 9:46
Nie, nie i jeszcze raz nie!
~kkk 20-11-2013 9:47
Szacunek, pani Kałużny. Zdrowy rozsądek w naszym katolandzie jest w mniejszości, ale pocieszające jest, że nie wszyscy zamykają buzie na kłódkę jak padają takie kuriozalne propozycje, jak Ładzińskiego. JP2 miał tyle zasług, co i wad - a jako obrońca p...li i zwolennik dyktatorów z Ameryki Południowej jest - nazwijmy to delikatnie - dość kontrowersyjną personą i najzwyczajniej nie zasługuje na to, by jego imieniem nazywać cokolwiek.
Vikusia 20-11-2013 9:58
Jak JPII zyl, to zescie milionami chodzili na spotkania z nim. Jak umarl to zescie plakali, znicze na ulicach i w oknach stawiali, a potem ulice jego imieniem we wszystkich miastach nazywali. A teraz go opluwacie. Typowa polaczkowa hipokryzja i glupota.
~DarthAsarath 20-11-2013 9:58
Zróbcie sondę na stronie ! Ja oczywiście będę głosował na nie.
~s. 20-11-2013 10:00
Zadajmy sobie pytanie czy Jelenia Góra zasługuje na Jana Pawła II. Moze bliższy sercu niektórym radnym będzie Marks, Engels, Bierut ?
~ 20-11-2013 10:34
Do niby-Vikusi. Twoja inteligencja jest na poziomie szkoly podstawowej.Podszywasz sie pode mnie, ale to nie ta klasa......
~gdziewolność 20-11-2013 10:36
Nie chcemy patronatu marionetek ugrupowań religijnych. Ani żywych ani martwych.
~Stefek 20-11-2013 10:38
Szanowni radni winni zająć się realiami naszego miasta a nie wydumanymi patronatami.
~ 20-11-2013 11:20
Za przykladem Jeleniej Gory pojda z zazdrosci inne miasta-a juz na pewno Krakow, Wadowice, Czestochowa...i inne "swiete miejsca". I cala Polska bedzie nazywac sie Rzeczpospolita Papieska. Przeciez o to niektorym chodzi! Nie chodzi o to, by debatowac w Radzie Miejskiej o biedzie Jeleniogorzan, o tym, ze nie ma miejsc pracy, ze mlodziez schodzi na psy i tak dalej. Chodzi o swiety patronat. Ciekawe, czy Jeleniogorzanie sie z niego najedza i zaplaca zalegle rachunki.
~do Vikusi 20-11-2013 11:27
20-11-2013 09:58 | Vikusia |Jak Adolf zadzil w Niemczech to zescie go w tylek calowali z radosci a teraz nawet niepotrficie o nim rozmawiac!!!
~Stasio 20-11-2013 11:31
hahahahhh, to jakas farsa . Papisz patronem .Czy to znaczy , ze juz sie wyczerpaly inne nazwiska ? Juz w Jeleniej Gorze nazwano aleje jego imieniem za jego zycia . Stalin tez mial ta przyjemnosc posiadania ulic nazwanych jego imieniem za jego zycia . Nawet Katowice sie slusznie nazywaly w tamtych czasach .Ludzie , idzcie za spacer i pomyslcie , czy wieczny kawaler , chroniacy p...lie w katolickim kosciele moze byc patronem .
~święci 20-11-2013 11:35
http://socjolog61.neon24.pl/post/100981,corka-filantropa-bedzie-bila-rekord-seksualny-polski
~NNN 20-11-2013 12:05
Niech Pan Ładziński nie ośmiesza poważnej partii jaką jest SLD , lepiej niech swoją energię wykorzysta pomagając mieszkańcom ,którzy nie mają co jeść , w co się ubierać nie ma w mieście wystarczającej ilości pracy .....skoro taki z niego katolik .
~pryncyp 20-11-2013 12:23
Aby miasto miało tak Szacownego i Dostojnego Patrona, Rada Miejska musi być w miarę nieskazitelna, a tymczasem wbrew prawu zasiadają w niej radni - mieszkańcy z innych gmin. Ha, ha,ha!!!
~dość !!! 20-11-2013 12:29
NAM PATRONÓW NIE POTRZEBA, lecz godziwie opłacanej pracy, tak ,aby zmniejszyć dysporporcje w dochodach między tzw.dziadami pracującymi za około 1500 zł ,a tymi, którzy z głupim uśmiechem wożą się po miescie autami za 200-400 tysięcy ,mając bogatą przeszłość, teraz umiejętnie zatuszowaną. Czy radni nie chcą widzieć,że to miasto zdycha? Fasady i galerie nie zmienią tego faktu. To nie średniowiecze, żeby modlić się do patronów, trzeba pracować i zarabiać, rozwijać swoje miasto, ale musi to dotyczyć wszystkich, nie tylko wybrańców stojących przy korycie.
~kariera 20-11-2013 12:34
Ladzinski,wystawiany w listach KusiKA,i Sarzynskiego od 20 lat gra tak jak klechy mu zagrają.To ze razemz eswoimi poplecznikami rozwalił miasto cicho.No i też maa nadzieje ,ze świety pomoże dac im odpust woieczny za potworne grzechy nisczenia miasta.Jestem za.Bo po co maja iścdo piekla.
~były katolik 20-11-2013 12:38
Co jeszcze w tym KATOLANDZIE zawłaszczy czarna stonka
~ 20-11-2013 12:38
gościu z 12:29 ma rację, dość tego!!! odebrać złodziejom samochody za 200-400 tysiaków!!! a jakby nie było ich gdzie postawić to ja tutaj mam kawałek pola za stodołą niedaleko
~ 20-11-2013 12:51
Do 11:27.....do mnie mowisz? ja jestem urodzona w Polsce w latach 70.Wtedy juz po Hitlerze nie bylo sladu...pomylily ci sie epoki.
~AninimGall 20-11-2013 12:54
Proponuję na patrona Eddie'go "The Eagle" Edwards'a ;P
~Ryś z Klanu 20-11-2013 12:58
Nie ważniejszych spraw jak ustanawianie patrona jeleniej Góry szanowni Radni?
~ 20-11-2013 12:58
No proszę jak się wszystko odwróciło. Teraz to najgorszym elementem jest bydło z po.
~ 20-11-2013 13:00
I jeszcze jedno. Jak mi wiadomo honorowym obywatelem Jeleniej Góry jest Adolf Hitler i jak do tej pory po nie pozbawiło go obywatelstwa.
~ 20-11-2013 13:04
"....podczas obrad na ten temat byly krzyki". Ciekawe, kto glosniej sie wydzieral. Nie moge wyjsc z podziwu, ze to miasto-tak podupadle w wielu dziedzinach (bezrobocie, chuliganstwo,walace sie zabytkowe kamienice)- debatuje na taki dziwny temat.To miasto naprawde zdycha. Jaka bedzie korzysc dla mieszkancow tego miasta, gdy papiez bedzie jego patronem?I czym on sie zasluzyl w Jeleniej Gorze? Niech sobie patronuje Wadowicom, ale czemu Jeleniej????????
~*** 20-11-2013 13:06
"...powinniśmy najpierw WYSĄDOWAĆ.."????????
~Miro60 20-11-2013 13:16
Proponuje wybudować największą bazylikę na świecie! Niech świat usłyszy o Jeleniej Górze! Najlepiej taką za trylion bilionów złotych! Zamiast jelenia w herbie,krzyż,najlepiej sto krzyży! Nazwać wszystkie ulice i place imieniem Jana Pawła będzie łatwiej wszędzie trafić! I jeszcze najważniejsze:zlikwidować wszystkie ronda ,mogą być tylko skrzyżowania!!!
~AnonimGall 20-11-2013 13:26
~Miro60... fajnie poniosło cię ;))))))) Ale to ciekawe, że Adolf H. ma nadal wyznawców w Jeleniej Górze... chociaż można się było tego spodziewać :)))
~niezależna 20-11-2013 13:30
... poziom głupoty przekroczył swoją granicę... gdyby głupota mogła latać, to radny wnioskodawca fruwałby jak synogarlica...
~jelgor 20-11-2013 13:35
Może JP II zasłużył sobie,aby być patronem ale czy Jelenia Góra też zasłużyła? i czy to jest nam potrzebne?Zbyszek zajmij się naprawdę ważnymi dla mieszkańców sprawami.
~Krzysztof 44 20-11-2013 13:36
Jaka partia tacy członkowie.W Boże Ciało Ładziński prowadza księdza pod pachę a do wyborów w dyrdy do SLD.Jajca holenderskie!Paranoja z hipokryzją!!!
~Gal 20-11-2013 13:37
Faszyści !! A co z pięknymi symbolami - jestem za patronatem Michaela AIR Jordana. Jelenio Ty nad poziomy wylatuj !!!
~Pieta 20-11-2013 13:41
Oglosic Jana PAWLA 2 patronem calej Polski i nie bedzie problemu
~niezależna 20-11-2013 13:45
... ogłosić JP II patronem świata ...
~pol 20-11-2013 13:49
Nie mają się czym zajmować tylko bicie piany .To jakaś paranoja.Zapominacie że bierzecie kasę ,róbcie coś dla rozwoju tej dziury .
~ 20-11-2013 13:49
NO A GDZIE DEBATA NAD OBNIZKA CEN ZA SMIECI MIALA BYC A WIDAC NIE BYLA - ludzie nie dajcie sie otumaniac p...lami o patronach to temat zastepczy , zastanowcie sie o czym nie dowiedzielismy sie i co chca w ten sposob ukryc aby nas potem zaskoczyc nowymi podatkami - ta debata nie powinna byc platna , bo to tylko teatr, ciekawe co wciagali ze tak im wesolo bylo
~ 20-11-2013 13:52
Mi sie tez wydaje, ze to temat-chwyt zastepczy, by mieszkancom zamydlic oczy i odwiesc ich od spraw waznych, egzystencjonalnych.Zrec nie ma co, rachunkow nie ma czym zaplacic, babcie nie wykupuja recept w aptece, ale PAPIER JEST PATRONEM. I juz jest sie z czego cieszyc.Religijne mydlenie oczu. tak bylo juz zawsze, szczegolnie w tym kraju.
~ 20-11-2013 13:58
Widzę że najważniejszy jest dobry lans pana Radnego.
~ 20-11-2013 14:05
do 13:52 To paczki porób z żarciem i powysyłaj ludziom, podstarzały babiszonie. Podobno masz za co, nie raz sie chwaliłas.
~ 20-11-2013 14:29
na patrona miasta Jaś Fasola....tak tu "śmiesznie".....dramat...
~ 20-11-2013 14:37
Do 14:05-zastanow sie, co i jak piszesz. Staraj sie trzymac tematu. Badz rzeczowa. Sprez sie. Wlacz szare komorki. Postaraj sie. To taki dobry i-mimo wszystko-wdzieczny temat do dyskuscji. Postaraj sie dorownac kroku albo...milcz.
~jolek 20-11-2013 14:40
I za co ta bałwaneria bierze pieniądze?
~ 20-11-2013 14:42
No to będzie pół roku przepychanek o ideologiczne bzdury. A gospodarka leży. Tak jak leżą inne prawdziwe problemy. Z taką odezwą to do kościoła, nie do władz, które ja ateista wybierałem i które utrzymuję z podatków.
~h.jnia 20-11-2013 15:22
Gość umiera i chce się kosztem miasta i Jeleniogórzan wkupić w łaski Niebieskie. Oczywiście ich kosztem. ....
~Marg 20-11-2013 15:39
Nie zgadzam sie aby patronem miast byl czlowiek, ktory slyszal o krzywdzie dzieci I nic z tym nie zrobil.Potepiam tego czlowieka.
~ 20-11-2013 15:59
DOLNOŚLĄZAK. Inwokacja "Jelonki" do tego artykułu jest fałszywa. Radny Zbigniew Ładziński nie jest członkiem SLD. Ładziński nie jest członkiem klubu radnych SLD. Radny Ładziński umieszczony został na liście SLD w wyborach 2010 r. z woli poprzedniego zarządu tej partii. Dlaczego i po co - nikt nie wie ???? Zbliża się kampania wyborcza 2014 r. i o radnym Ładzińskim zapewne będzie głośno. Póki co radny jest niezależny. Głosuje wg własnego "widzi mi się". Czy się kompromituje? Oceni to elektorat, który na niego głosował. Ale - moim zdaniem - skutecznie kompromituje SLD partię z listy której dostał się do Rady Miasta.
~szyper 20-11-2013 16:04
proponoję herb jeleniej gory papjeż na jeleniu
~nie prawdziwy polak 20-11-2013 16:08
KATOLAND,,!, CIEMNOGRÓD,!!!
~ 20-11-2013 16:08
Cd. z 15:59. Jeżeli obecny zarząd SLD-partii ma przysłowiowe "jaja" to powinien zamieścić pisemne dementi w przedmiotowej sprawie oraz kategorycznie odciąć się od tego co dzisiaj wygaduje Ładziński. Chyba, że SLD jest przysłowiowych "jaj" pozbawione - to dementi nie będzie. Przewodniczący Paczóski "mańkuty" oczekują na wyjaśnienia. DOLNOŚLĄZAK.
~ad 20-11-2013 16:09
każdy sposób by pozostać przy korycie jest dobry,p.Ładziński powinien zabrać się za rozdawanie darmowych różańców,poparcie by mu wzrosło
~ 20-11-2013 16:25
Do Marg- odwazna/-y jestes. Tez tak mysle, ale nie chcialam tego tak pisac.Znam pewna parafie w Niemczech, z ktorej ksiadz zostal na szybkiego, nagle gdzie indziej przeniesiony.Rodzice chlopaczka- ministranta pisali bowiem dramatyczne listy do JPII o molestowaniu ich syna. I nie bylo to tylko jakies macanie. Tam doszlo do wszystkiego. W jakis miesiac po tych listach ksiadz zniknal jak kamfora.(na jego miejsce dali polskiego ksiedza, ale to tu nie gra roli).Czyli co? Papiez wiedzial, bo dostal list, zareagowal=przeniosl p...la. Rodzice nigdy nie dostali odpowiedzi, przeprosin, ani slowa.A ksiadz urzeduje do dzis w 500 km. oddalonej parafii. Czy jest swietym? mi termin "swiety" nie mowi nic. Ale dla katolikow swiety to ktos wielki, nieskazitelny, najlepszy. Takich historii jest tysiace..
~ 20-11-2013 16:27
Dramat. Brak słów. Do Jeleniej Góry już na pewno nie ma po co wracać.
~fiki-miki 20-11-2013 16:30
przeczytałem posty od góry do dołu,wniosek 99% gardłujących to ci co karnie głosowali za komuchami ,ich popłuczynami a teraz wylewają brudne łzy nad upadkiem miasta.Sam tego chciałeś Grzegorzu D. i przyłożyłeś brudną łapę.Stado baranów rasy jeleniogórsko -karkonoskiej ma się znakomicie i nieustannie rozrasta.Baranim beczeniem nie zagłuszycie swoich niecnych wyborów,a beczenie jest zawsze beczeniem nawet jak się beczy w stadzie chórem.Smród walonek i onuc wali przez ekran,....... i nic wam nie pomoże moczenie w miejskiej fontannie.Ten smród będzie się za wami wlókł do końca dni waszych!
~swiety???? 20-11-2013 16:45
Wbrew temu publicznemu stanowisku Kościoła katolickiego dotyczącemu nadużyć seksualnych, niektórzy krytycy twierdzą, że pewne elementy doktryny oraz tradycyjne praktyki mogą przyczyniać się do narastania tego problemu. Zgodnie z nauczaniem Kościoła, jeżeli kapłan posiada odpowiednie pozwolenia kościelne, to jego osobiste grzechy nie mają wpływu na ważność sprawowanych przez niego sakramentów. przestępstwa i wykroczenia popełnione przez duchownych i podwładnych Kościoła katolickiego, którzy dopuścili się przemocy i wykorzystania seksualnego chłopców, dziewczynek i kobiet. Dotyczyły one na przestrzeni ponad pół wieku tysięcy księży i dziesiątek tysięcy ich ofiar, którym wypłacono odszkodowania warte miliardy USD. O tuszowanie skandali seksualnych obarczono winą hierarchów Kościoła.
~swiety??? 20-11-2013 16:51
cd."w tym niektórych biskupów. Papieża Jana Pawła II skrytykowano za wspieranie duchownych, którym zarzucano p...lię."........... I teraz napiszcie, ze szkaluje i obrazam KrK. Podaje tylko i wylacznie fakty. To sa cytaty. I bardzo, bardzo gorzka prawda, takze o swietosci JPII.Watykan placi ciagle miliony odszkodowan.Gdyby czuli sie niewinni, nie daliby ani grosika. Takze za JPII. Pytanie: ile dzieci dostalo od niego list pocieszajacy? ze blogoslawi, ubolewa, modli sie? Odpowiedz brzmi: ZADNE DZIECKO. Bo tak to jest ze swietymi.......
~ 20-11-2013 16:56
Jan Paweł II z domu Karol Wojtyła nie reagował stanowczo, przez długi czas, wobec skandali p...lskich w amerykańskim Kościele katolickim. Już 1985 roku biskupi amerykańscy po przeprowadzeniu badań, na użytek wewnętrzny Kościoła katolickiego, zorientowali się, że problem p...lii duchownych i zakonnic jest poważny. Wydali w tej sprawie dokument " Iść w świetle". Tymczasem papież Jan Paweł II przyjął bardziej zdecydowane stanowisko wobec tego problemu dopiero po 2000 roku, kiedy to opinia publiczna spowodowała, że w Stanach Zjednoczonych wzięła górę opcja zera tolerancji dla księży p...lów. Należy głęboko ubolewać, że Jan Paweł II krytycznie odniósł się do propozycji biskupów amerykańskich, którzy chcieli zawieszać duchownych w pełnionych funkcjach.
~ 20-11-2013 17:01
fiki-miki- sprecyzuj prosze twoje mysli.Sa trudne do ogarniecia.Czemu myslisz, ze jesli ktos potepia p...le w KrK musi byc komunista? Czarne-biale? a cos pomiedzy nie istnieje?Jestes obrazliwy i jakis...chory, czy co?
~do radnych 20-11-2013 17:05
wy, radni! a może byście zapytali się mieszkańców Jeleniej Góry czy mają takie życzenie aby patronem ich miasta był jp2? bo ja na przykład tego sobie nie życzę. nie decydujcie za mnie a te swoje kłótnie o patrona to prowadźcie sobie w pubie przy piwie bo tam jest ich miejsce. ja chcę w tym mieście lepszych dróg a nie jp2 za patrona. nie marnujcie moich podatków na takie pierdoły jak włażenie klerykałom bez wazeliny!!!
~fiki-miki do 20-11-2013 17:06
tajniaka-trudność ze zrozumieniem ,nie do mnie pretensje ale do tych co cię spłodzili a ze wstydu to nawet imienia czy nawet ksywy nie nadali...
~do radnych 20-11-2013 17:07
no i jeszcze jedno na koniec. radni, którzy będziecie głosować za tym absurdalnym wnioskiem ujawnijcie się żebym wiedział na kogo NIE GŁOSOWAĆ w najbliższych wyborach!!!
~fiki-miki do 20-11-2013 17:21
do radnych,ty nie głosujesz,ty tylko stawiasz krzyżyk przy nazwisku ,jesteś istotą bezwolną a gdzie postawicćkrzyżyk to inna ręka cię naprowadza
~ 20-11-2013 17:26
fiki-miki, polecam zimne okłady na skroń i 3 zdrowaśki, byle szybko....
~fiki-miki do 20-11-2013 17:28
do radnych ,ciemna maso masz internet a nie wiesz ,ze wystarczy wejść na odpowiednia stronę aby poznać wyniki głosowania.Niech twój terapeuta wyjaśni ci coś więcej a nie lokuje tylko na jelonce, miejsce samo w sobie przyzwoite!
~Grzesiek_1 20-11-2013 17:29
A mi się wydawało do dzisiaj że p. Ładziński jest z pokolenia SLD (dawnw PZPR), a tu szok, pokolenie JPII. Szacunek.
~fiki-miki do 20-11-2013 17:37
17.36 zgłoś się z wnioskiem do urzędu o nadanie imienia i nazwiska,bez tego nie istniejesz,ani dla mnie ani dla państwa,mieszkasz tutaj ale nie ujęto cię w powszechnym spisie,zero,nul,bezprizorny.
~hawk 20-11-2013 17:37
Radni nadużywają swoich stanowisk, uprawiając prywatę. Tematyka religijna ma miejsce w kościołach, nie urzędach! Według Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej kwestia przekonań religijnych w Polsce jest PRYWATNĄ sprawą każdego obywatela. Art 25 i 53. A radni - do roboty, do swoich ustawowych obowiązków!
~ 20-11-2013 17:40
fiki-miki narkotyki ci nie służą, zostaw to młodym....powaga
~000 20-11-2013 17:42
fiki-miki a ty co? dzisiaj robisz za sumienie narodu? wrzuć na luz zastanów się co zrobisz na następnej sesji rady miejskiej. tylko rób tak aby można było potem potrollować na jelonce.
~fiki-miki do 20-11-2013 17:45
kolejnego bezimiennego a ty co jasnowidz,że wiesz ile mam lat i co biorę!?
~pronto 20-11-2013 17:55
To już jakaś paranoja ,może byście panowie radni skierowali propozycję do konsultacji społecznej lub referendum .Co my mamy wspólnego z patronem homoseksualistów , przecież ta jego świętość jest mocno dęta. Może byśmy postawili jakiś pomnik jak w Świebodzinie . Przecież już normalnie nie można oddychać ,tylko same pierdoły ; JP23 patronem tego ,patronem tego , czy to jest państwo świeckie .Pan Ładziński niech sobie zbuduje pomnik na swojej posesji a wszystkie wnuki nazwie imieniem JP 23 ,patrona homo.
~ 20-11-2013 17:56
Może patronatami zróbmy dzieci zgwałcone przez księży, których to jp2 krył?
~~~ 20-11-2013 18:00
do Vikusi - nie wszyscy latali na spotkanie z wybitnym machaczem rękoma, po jego śmierci nie płakałem ,czekałem kiedy nas opuści bo nie dało się już żyć ,i takich było miliony .
~jejcam 20-11-2013 18:09
proponuje na patrona BREIWIKA PRZYNAJMNIEJ SIE CZYMS ZASŁUZYŁa papierz czym
~fiki-miki do 20-11-2013 18:18
trzech zer,powiększone ego ,jedno zero nie wystarcza,sumienie to mam swoje i dla siebie a narut to nich się martwi o swoje!Macie chwilę przerwy bo laga na baranie łby okazała się chińską podróbą [pazdzierz]którym palicie w piecach,bo tyle wam zostawiła komuna.Wystrugam sobie z krajowego dębu,starczy na lata aby walić PO i komuszych łbach.
~000 20-11-2013 18:21
fiki-miki: "narut" z jakiego to słownika? to jest słownik dla ludzi specjalnych takich jak ty?
~fiki-miki do 20-11-2013 18:28
zera jaka część narodu taka o niej pisownia
~sowa 20-11-2013 18:28
Panie Ladzinski dobry temat dla slizgaczy.Nie betonujmy tego miasta wiecej .Mamy juz Jana Chrzciciela ,Erazma i Pankracego ,Matki Boskiej ......itd .wystarczy ,miasto jest chore tu potrzeba dobrego psychiatry i psychologa a nie patrona. Mamy "Jelonka"mamy "Ducha Gor"pracujmy i rozwijajmy to miasto by bylo zdrowe a nie "SWIETE"
~h.jnia 20-11-2013 18:37
Zamiast Jelenia na rykowisku - proponuję jezusa na krzyźu. Będzie piękny, chrześcijańkii herb-Godło Miasta. Katolickie oszołomy dostaną orgazmu - i po przyjęciu Komuni będą już szczęśliwi.
~fiki-miki do 20-11-2013 18:39
sowy nie na darmo sowa uchodzi za symbol mądrości!
~out 20-11-2013 18:40
Po co Jelenia Góra ? Na Śnieżce postawić 100m statuje i wiadomo kto tu rządzi. W mieście rozpalić stosy (na zimę jak znalazł) i wszystkich przeciwników ocieplić aż mięso odejdzie od kości . Porządek musi być !
~M. 20-11-2013 19:05
Pamietam ze kiedys jeden z radnych tez domagal sie ulicy Jana Pawla II a pozniej okazalo sie ze jest klamca lustracyjnym, czy ten radny tez probuje sie wybielic!!!
~Zdzich 20-11-2013 19:14
Jestem za tym aby nie obrażać dobrego imienia Jana Pawła II.
~e4 20-11-2013 19:17
SLD z taką uchwałą? Czyli zrobimy wszystko oby się tylko dorwać do władzy? Co z was za lewica?
~tfu 20-11-2013 19:55
juz nie maja czego robic, to patronów na siłę wymyślają... pomysl jeden z drugim cicćmoku o tym jak obnizyc bezrobocie w tej zasranej czerwonej dolinie
~Do "~M" 20-11-2013 19:58
To był poseł AWS -u, chciał ul.1 Maja przerobić na ul. Jana Pawła II
~ 20-11-2013 20:05
do ~fiki-miki | - a ten radny co proponował patronat, to nie z lewusów startował? Ten radny to z lewicy, a to nie było nigdy po drodze z Janem Pawłem II takiemu, co z lewicy, bo Jan Paweł II nie lubił lewicowych, oj bardzo nie lubił, nie chcę się tutaj wypowiadać do jakiego stopnia. No to czy taki radny, co szedł z listy lewicowej, powinien składać takie propozycje? Czy akurat on to powinien robić? Jakby ktoś z prawicy, to co innego, to mogę zrozumieć, ale nie ktoś z lewicy. Lewica nie idzie po jednej stronie z papieżem Janem Pawłem II, bo to bardzo antykomunistyczny papież był.
~ 20-11-2013 20:10
A tak w ogóle to jestem za tym, aby nie nadużywać imienia Jana Pawła II niepotrzebnie, bo ten patronat nad Jelenią Górą, to nadużycie. Najlepiej niech Jan Paweł II pozostanie w kościele i jako nazwanie alei, ale już może na tym poprzestańmy. Poza tym nie każdy w mieście jest katolikiem, więc niech święci pozostaną w kościołach, Mahomet w meczecie, a rabini w synagogach.
~fiki-miki do 20-11-2013 20:12
bezimiennego z20.05,czy cokolwiek wiesz o Panu Ładzińskim i jaki mu numer wywinęła lewica gdy startował do senatu...
~ 20-11-2013 20:32
Pomysły rodem ze średniowiecza. Czy w tej radzie istnieje jakaś grupa realnie myślących , którzy widzą coś dalej i szerzej niż swój nos i kolejne wybory w 2015? Patroni, pomniki i pompowanie kół. Chrystus jest już królem Świebodzina, JP2 jest już gigantem w Częstochowie. Trzeba by wymyślić coś innego. Może tak zrobimy krzemową kotlinę zasilaną energią geotermalną z szybkim i darmowym dostępem do sieci i usług publicznych, skomunikowaną z całą Europą i światem, z nowoczesnym prężnym ośrodkiem akademickim wspomagającym rozwój biznesu, nowych technologii i innowacji? Żeby było trzeba myśleć , chcieć i realizować. Za to w końcu biorą publiczny grosz by służyć społeczeństwu. Odwagi na takie wizje brak? Zrealizowanie odważnych planów da lepszy skutek dla przyszłych pokoleń niż święci patroni.
~ 20-11-2013 20:49
do fili miki - a po co on sobie za patronów wybierał lewicę? I czy on kiedykolwiek startował z innego ugrupowania niż lewica? Bo co, bo lewica była u władzy? Ale ten "numer" to chyba ktoś z innego ugrupowania, takiego co jest zawsze "języczkiem u wagi", a pamiętam to, bo on sam o tym się wypowiadał do mediów, zwłaszcza o jednym takim z tego drugiego ugrupowania, więc to chyba nie lewica. No i ostatecznie to nikt z lewicy nie został senatorem z naszego okręgu.
~ 20-11-2013 20:52
Najlepszy pomysł to ma ten z 20:32, a patroni nic nie pomogą, jak nie będzie tutaj przemysłu i nowoczesności.
~ 20-11-2013 21:22
A zgadnijcie mądrale która para Prezydencka była zaproszona do "papamobile".
~ 20-11-2013 21:26
Ad.~~ fiki miki. Pan Ładziński zapragnął do senatu. Ale nie jako lewicowiec. Układał się w tej sprawie z PO-partią, która zapewniała o swoim poparciu. Potem PO lawirowała pomiędzy nim a panią z filharmonii. Ostatecznie PO zdecydowało się na Piniora. Ładziński został przez PO wyślizgany. A ogromnie pragnął do senatu, chociaż mieszkańcy grodu Krzywoustego, patrzeli na tą kandydaturę sceptycznie i z ironią. Linę ratunkową rzuciło mu - nieistniejące dziś - PSL. Ta PSL-owska lina ratunkowa okazała się powrozem skleconym ze zgniłej słomy oraz wielką kompromitacją. Dziś nie pamiętam kompromitacją byłego PSL czy niedoszłego senatora?. Chyba obu jednocześnie? DOLNOŚLĄZAK
~ 20-11-2013 21:57
Cd. z ~21:26. Radny Ładziński jest postacią fascynującą. XX-lecie zasiadania w Radzie Miasta Jeleniej Góry - to rekord wśród samorządowców. Natomiast efekty grzania stołka radnego - bliżej nie są znane. Biznesman, który już w PRL-u miał gospodarcze osiągnięcia. Ze Stronnictwem Demokratycznym był związany, dopóki to stronnictwo posiadało zdolność wyborczą. Potem przykleił się do "mańkutów". Krzyż Milenijny oraz działalność przykościelna to jego zasługa. Obecnie Szef Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej we Wrocławiu. Wg mnie JP II służy radnemu jako instrument do ponownego zaistnienia w przestrzeni publicznej. Wszak wybory tuż,tuż. Z jakiego ugrupowania będzie startował? ?????? Warto zacząć przyjmować zakłady bukmacherskie. DOLNOŚLĄZAK.
Piipi Jelonkowa 20-11-2013 22:01
~ OJEJ ! .. to moze oznaczac wiecej pracy w Niebie dla Naszego Niezapomnianego Papieza Jana Pawla II! .. bo bedzie musial bronic przed Bogiem .. *rozbrykanych jelonkowych !
~ewa1 20-11-2013 22:35
Jakie pierdoły to jakiś szok totalny,ludzie nie mają co jeść, nie wiedzą jak żyć, ale ważne kto będzie patronem miasta szok i jeszcze raz szok
~s. 20-11-2013 22:57
Stwórca gdy chce kogoś ukarać pozwala mu dodawać głupie komentarze. Trzy strony z których nic nie wynika.
~Stasio 21-11-2013 0:24
Droga Piipi , pokaz mi boga a ja w niego uwierze . Pokaz mi niebo a wiego uwierze . Pokaz mi porzadnego katolika a uwierze , ze to religia milosci i pokory .
~soc-lib 21-11-2013 4:03
Nie tylko jeleniej radni majom problem;http://natemat.pl/82675,zawierzenie-goleniowa-chrystusowi;
~ 21-11-2013 8:14
Pipi, papiez- jesli ma taka moc i znajomosci tam "na gorze", niech wstawi sie za molestowane dzieci, zeby w zyciu doroslym pozbyly sie traumy. Dotarlo?Rozbrykani jelonkowicze sa nieszkodliwi.A "TAMCI" bardzo.
~ 21-11-2013 8:38
Stasio, pokaz mi siebie, a w ciebie uwierzę. A w ogóle to gadasz jak Breżniew, ten sam poziom argumentów i intelektu zauważam.
~@ soc-lib 21-11-2013 9:33
Najwyraźniej samorządy nie tylko w JG biorą się za to, co umieją, czyli gadanie o pierdołach zamiast o konkretach. Teoretycznie to dobrze, że nie robią tego, czego nie umieją. Tylko za co w takim razie biorą pensje???
~ 21-11-2013 10:00
do 22: 57. Dla mnie wynika duzo. Moze nie umiesz czytac ze zrozumieniem? w skrocie wiec dla ciebie:Patronem ma byc ktos, kto nie zasluzyl sie dla tego miasta w zaden sposob. Ponadto kryl p...low i bedzie swietym (!!!) i takiego patrona wielu w waszym miesie nie chce. Po trzecie: wielu mieszkancow jest przeciw, ale ich nikt nie pyta.Kapito?
~ 21-11-2013 10:04
Stasio przewaznie dobrze gada. Jedzie ostro i tak troche emocjo-negatywnie, ale juz widocznie tak ma.Spoglada na ten kraj i to miasto z innej perspektywy, niz wy. I widzi rzeczy, ktorych wy nie dostrzegacie. Jest takie zagraniczne przyslowie: " z powodu drzew nie zauwazyl lasu". I mam czasami wrazenie, ze u was tak jest. Pewnych spraw nie dostrzegacie, ba! uwazacie je za normalne. A one normalne nie sa.Stachu, nie zrazaj sie. Ja ciebie rozumiem.
~juras 21-11-2013 10:25
To może terefererendum w sprawie patrona? Jakieś pomysły? Może Omenaa Mensah? Zdaje się, że jest z Jeleniej. Może nie jest tak znana jak Jan Paweł II, ale za to ładniejsza ;) Ps. Myślę że Papież nie chciałby być patronem takiego miasta. Rozejrzyjcie się.
~fiki-miki do 21-11-2013 13:20
stasia-daremny trud aby cokolwiek wskazywać powyżej oczu mieszkańcowi chlewa!
~ 21-11-2013 13:57
Może mi jeszcze do domu portret papieża przyniosą? To jakaś paranoja!!!Ja nie jestem katolikiem tylko protestantem i nie mam żadnych patronów ani Papieża ani Lenina czy kogoś tam jeszcze:)
~ 21-11-2013 15:54
fikimiki...jestes religijny? katolicki? kochasz papieza i swieta panienke?Wiec czemu obrazasz?
~fiki-miki do 21-11-2013 17:41
15.54 cztery pytania , tylko nie mam pojęcia komu odpowiedzieć!
~fiki-miki do 21-11-2013 17:57
zdecydowałem ci się odpowiedzieć.Nie tylko miałem opuchnięty jeden policzek ale oba a na głowie pełno guzów od walenia pałą.Te czasy juz minęły bezpowrotnie,trzeba było zastosować to co napisano w Starym Testamencie,ząb za ząb ,oko za oko bo to jest jedyna skuteczna metoda samoobrony.Chamstwu i łobuzom trzeba odpowiadać takimi samymi metodami ,dobroć nie skutkuje,oni rozumieją tylko język którego sami używają niezależnie od wykształcenia.Prymitywizm myślowy tępię niezależnie która strona go reprezentuje,prawa czy lewa
~fiki-miki do 21-11-2013 18:21
15.54 tak na marginesie nie obrażają cię inne posty tylko uczuliłeś się na moje!Dziwne naprawdę dziwne...i zastanawiająca wybiórczość
~rady cioci A 21-11-2013 18:21
A przyszło wam do ... bezRADNI, że może J.G. nie zasłużyła na takiego patrona? Ja tam nie znam się na świętych, ale tych jest w ciool. Same "święte męże w sukienkach" i czerwonych myckach oceniają ich liczbę na 10.000, z tym, że sporo zostało z tej listy wyp...nych po latach. A jeleniej potrzebny patron jak świni skrzydła. Potrafi m i ktoś podać przykład, że jakiś święty pomógł swoim podopiecznym? Nic tylko w doopę i w doopoę od życia. NO!
~antykapłon 21-11-2013 18:28
A ja wasze uczucie lerigijne mam głęboko za hemoroidami. I możecie se je zeżreć cudoki wierzące w bzdury.
~fiki-miki do 21-11-2013 19:16
arcykapłana miejsca za stodoła już zabrakło,nie ma gdzie nawet stopy postawić bo jest tak dużo tego co masz za hemoroidami i musisz wypróżniać się na widoku wszystkich co są na forum.Palce niekoniecznie są od tego co z nimi robisz kończąc tą czynność.
~ 21-11-2013 19:48
fiki-miki daj sobie spokój z tym trollowaniem bo już zal ciebie czytać. zajmij się czymś pożytecznym.
~Prawda 21-11-2013 19:59
Ładziński to porządny człowiek - pomagający wielu ludziom i nie dla swojej chwały, ale uważa że tak potrzeba postępować! Złożył projekt/propozycję dla upamiętnienia JP II, ale w tej kotlinie jest wielkie zróżnicowanie a nie polskość. Jakie PO jakie SLD - Ładzińskiego wykiwał PSL i jego szef Roman Kuty, który tworzył komitet wyborczy dla Ładzińskiego, a że Ładziński nie zatańczył tak jak chciał, szef jeleniogórskiego PSL-u wkurzył się i wycofał z komitetu swojego człowieka - starszego mężczyznę, oczywiście nie wiedząc o tym, że owy obywatel tak postąpił - dzisiaj razem ramię w ramię składają wiązanki itp. dalej są członkami partii i planują jak tu nas uszczęśliwić sprawują mandat społeczny? - tyle odnośnie wyborów i całej tej sytuacji.
~fiki-miki do 21-11-2013 20:00
19.48 umówmy się,ty będziesz miał swój nick ,napiszesz swój post zaznaczysz go hasłem 19.48 abym wiedział,że to ty i daję ci słowo,zero mojego komentarza!Po co się ukrywać nie używając nicka,masz coś do napisania to pisz i się podpisz,nic ci nie grozi ,na Sybir nie wywiozą,ręki nie utną.Powodzenia.
Piipi Jelonkowa 21-11-2013 21:07
.. do - [~ Stasio ] .. pytasz: gdzie jest Bog ? ... to takie proste,bo On jest "wlascicielem" Twojej duszy,.. natomiast robaczki beda mialy uczte ,serduszko,brzuszek,nozki,apki - to wszystko Twoje !
Piipi Jelonkowa 21-11-2013 21:12
~C.d .. Stasio,podejrzewm,ze ..wszystkie *grzechy Kosciola moga byc przekazane .. z a r a z k a m i od Naszych Braci Straszych w Wierze !.. .. bo czytalam,ze taki Krol Zydowski Dawid .. mial 6 kobiet,a na starosc .. to mial nawet malolate ! ~SMUTNE ..
~Stasio 22-11-2013 0:52
Droba Piipi ja dalej nie widze boga , nieba i porzadnego katolika .Piszesz o duszy ... a jak to wyglada ? Widzialas ? Tam w kilku zakladach zamknietych , zwanych szpitalami psychiatrycznymi sa oddzialy , gdzie ludzie widza takie rzeczy , ktore sa niewidoczne dla normalnego ludzkiego oka . Sa tez ludzie na tych oddzialach co slysza glosy a nawet rozmawiaja z wymyslonymi przyjaciolmi . Ogladalem film o tym . Moja religia nie ma zarazkow . Chrzescijanie sobie przywlaszczyli prawo do bycia nadreligia podan wszystkie .Jedni wierza w nieomyslosc papisza inni w dziewictwo marysi . I dlatego jest tyle odlamow chrzescijanstw a judaizm tylko jeden . Sluszny i prawdziwy !!! Nic nie piszesz o polskim arcybiskupie "pracujacym" na Dominikanie .Czy on jest katolikiem mianowany przez papisza na biskupa?
~aTakiTam 22-11-2013 3:56
Boba Marleya -----> na patrona :D ----------------ewentualnie druga opcja bardziej ekstremalna :D ta tłusta sarenka----> Piipi :)
~ 22-11-2013 8:54
Jak swiat swiatem- religie byly zawsze powodem do klotni i wojen. Kazda religie chce byc ta najprawdziwsza. A ja sie pytam: gdzie jest Bog, gdy umieraja niewinne dzieci na ciezkie choroby?Jak rodza sie z ciezkimi wadami?Jak dostaja raka w wieku 2lat? jaka bedzie odpowiedz ksiedza, gdy rodzice zapytaja: "czemu my? czemu nasze dziecko?". Czy on powie ze Bog tak chcial? To ja TAKIEGO okrutnego Boga nie chce.
~ 22-11-2013 10:23
1989 r.- kierownik Papieskiego Instytutu ds. Małżeństwa i Rodziny, wyraził swoją opinię o AIDS i antykoncepcji następującymi słowami: „Jeśli zainfekowany wirusem HIV małżonek nie jest w stanie zachować dożywotniej pełnej wstrzemięźliwości, lepiej będzie jeśli zainfekuje swą żonę, niżby miał stosować prezerwatywy, albowiem uszanowanie wartości duchowych, takich jak sakrament małżeństwa, należy przedłożyć nad dobro życia”. TYLE WARTY JEST URZAD PAPIESKI.
Piipi Jelonkowa 22-11-2013 21:38
~Drogi Stasio,.. Bog ? .. to Ten ktory widzi,ale sam jest .. niewidoczny ! Nie boj sie ..Stasio,bo gdyby Bog "wylaczyl" swoja milosc Pieklo przestaloby istniec !
Piipi Jelonkowa 22-11-2013 21:41
~Cd.. jestes Zydem i lubie Ciebie,bo jestes moim Strarszym Bratem w Wierze,ale .. rowniez boje sie Ciebie,bo .. Twoi Przodkowie wrzucili do rynsztoku Jeremiasza,zabili Zachariasza,buntowali sie przeciwko samuelowi i .. narzekali na Mojzesza !
Piipi Jelonkowa 22-11-2013 21:45
~C.d ..ale my kochamy nadal Pewnego Nazarenczyka,ktory nie jest sam ,bo ma nas - Polakow !
~maska 23-11-2013 0:28
Radny SLD chce Jana Pawła na patrona Jeleniej Góry? To tak, jakby radny PIS chciał Lenina. Nie zgadzam się, mam dosyć wszelkich Janów Pawłów. Chcę żyć w nowoczesnym kraju. Dosyć religii. Wierzcie sobie w co chcecie, ale mnie do tego nie mieszajcie. Więcej światła, panowie radni.
~ 23-11-2013 11:46
do 20-11-2013 22:57 | ~s. | - no to wyraźże swoje własne zdanie na ten temat, na pewno będzie to coś mądrego ;-) poważnie, lubię twoje komentarze, bo krótkie i treściwe, ale napiszże choć jeden pod tym artykułem, ale taki z treścią, a nie że inni nie mają co pisać, a piszą. Bo o Marksie, Engelsie i Bierucie to było raczej pytanie, a nie stwierdzenie. Moja odpowiedź na nie brzmi: nie! O ten patronat występuje natomiast osoba od lat związana z SLD, nie zauważasz tego paradoksu? Po co to czyni, jeśli dostała się do rady miejskiej z listy ugrupowania zawiązanego przez osoby wywodzące się z partii związanej właśnie z postaciami, które wymieniłeś? Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek tylko po to, aby znów wejść do rady miasta? A jak ta osoba głosuje przy ważnych sprawach i czy wtedy jest obecna?
~ 23-11-2013 11:54
A jak ten pan głosował przy podwyżkach czynszu i cenach wody? A jak zachował się gdy inni radni wzywali do obniżek czynszów dla mieszkańców po ich horrendalnych podwyżkach? Nikt w mediach nie napisał, że wyraził sprzeciw wobec podwyżek czynszu za mieszkania lokatorskie. To jest istotne, bo co mieszkańcom z tego, że patronem będzie Papież, jeśli będą głodować, bo nie wystarczy pieniędzy po zapłacie za mieszkania i wodę.
~Stasio 23-11-2013 15:09
Droga Piipi , jedynie polski papisz Wojtyla urzyl slow , starsi bracia w wierze i po nim nikt juz tego nie uzywa . Wynikalo to z tego , ze sam byl Zydem I mial sluszny szacunek do Zydow . Uwazam , ze nalezy sie szacunek kazdemu Zydowi I Zydowce chociazby z powodu tych slow Wojtyly . Ale Polacy to Polacy , maja w du...ie papisza , biblie i inne takie . Wam wazne jest jak wykiwac kogos , oszukac , opluc czy napasc , podpalic cos , wybic szybe czy skopac komus twarz . I tak to wlasnie jest . Jesli Wojtyla ma byc patronem Jeleniej Gory to macie niezle ....w glowach .Napisze ponownie , Wojtyla dal stopien arcybiskupa polskiemu zboczencowi dzialajacemu w Dominikanie . Czy nie wiedzial o tym ? Moze nie ,mozewdowa po nim Dziwisz z zazdrosci utajal to przed nim . Piipi wystarczy .
Piipi Jelonkowa 23-11-2013 19:10
~Drogi Stasio,.. w Gorzyncu byl Zyd,postanowil wypoczac o kilka miesiecy za dlugo.Byl niewyobrazalnie spokojnym czlowiekiem,*ale .. nie chodzil do kosciola ,to denerwowalo mieszkancow.Byl po pogromie kieleckim,a on Zyd nie przestrzegal zasad bezpieczenstwa.Powinien unikac lasu.Nie unikal.Kiedys .. poszedl.Pognalo za nim 7 mieszkancow z toporami.Wrocili w siodemke .Zyd ... nie w r o ci l -frag.wspomnien H.Piecucha. Mordercy tego Pana mieszkaja,a moze juz nie zyja. Stasio ..powiedz !! .. jaki ksiadz katolicki dal rozgrzeszenie,tym Polakom mordercom,ktorzy zabili ..tego Czlowieka - Zyda z Gorzyncy k.Piechowic ??????????????
Piipi Jelonkowa 23-11-2013 19:14
~Wojtyla ..rowniez pozwolil na "dzialalnosc" swojego przyjaciela z Meksyku - Degollado !
~ 23-11-2013 19:20
do 19:10 - droga piipi, ty nie pytaj o to Stasia, ty zapytaj o to księdza w swojej parafii... ja widzę, że zostałaś natchniona, aby zabrać się do książek Piecucha ;-), a on tam pisze same przypuszczenia, a nie daje na nic odpowiedzi, a on w tamtych czasach pracował w tzw. służbach, więc dlaczego nie reagował? ty sobie poczytaj o nim na wikipedii, tam jest trochę o tym panu, o teraz czerpie sobie z archiwów, aby zarobić na chleb, ale tak naprawdę niczego nie ujawnia, a to co pisze, to jest stek bzdur, a takie pytania, jak on stawia, to każdy może postawić. Dlaczego wtedy gdy to się działo, nie zadawał takich pytań? On był wtedy KIMŚ.
~ 23-11-2013 19:24
Ty się zdecyduj, piipi, co do swojego zdania, bo raz bronisz Papieża, a innym razem piszesz o Degollado, he, he... teraz podlizujesz się Stasiowi, a innym razem bronisz katolicyzmu i swojej wiary w Boga ;-)
Piipi Jelonkowa 23-11-2013 19:44
...do - [~Autora postu z godz.19:20] ..nie zapominaj ! Nasz Stworca .tz. moj ,Twoj i Naszego Stasia - Zyda ..*dal nam rozum i wlasnie po to,bysmy nie wiedzac,czy watpic .. po prostu pytali !!
Piipi Jelonkowa 23-11-2013 19:57
~ C.d .. dawniej na balach pozwalano Zydom przebierac sie za niedzwiedzia,aby zabawic gosci ! ~Wiesz ? .. niedziedzie maja dusze, ..chyba ten niedzwiedz sie poskarzyl do Naszego Boga .. i dlatego mamy to prawo oskarzac zlych ludzi !
~hm..... 23-11-2013 20:46
Jestem za patronem dla Jeleniej Góry Boga Ojca!
Piipi Jelonkowa 23-11-2013 21:44
.. nie podlizuje sie do Stasia ! ..lecz jestem mu wdzieczna,gdyz jego Potomkowie podarowali nam ..Jezusa ! Jezeli chodzi o krytyke M.M.Degollado to mam racje.Przeczytaj *najnowsza ksiazke kar.St.Dziwisza - "U boku Swietego" .. on rowniez krytykuje przyjazn miedzy Naszym Papiezem,a ..tym Degollado.
~Inna 23-11-2013 22:22
Wyniki są ....więc wszystko jasne.
Piipi Jelonkowa 23-11-2013 22:26
..do - [~Inna] .. nie bardzo ! ..gdyz Radny Pan Wieslaw Tomera jest ..przeciwko ! ..a on ma d u z o do powiedzenia . /naprawde/
~do pipi 23-11-2013 23:04
czyś ty z byka spadła? To Stasio ma 2000 lat? co do Dziwisza, a to masz na myśli don Stanislao, tego któremu zarzucała przez Wielkopolska prasa ukrywanie przed Janem Pawłem II przestępstwa i grzechu p...lii w Poznańskiej Katedrze?
~ 23-11-2013 23:08
ty pipi mówisz pokrętnie jak faryzeusz, poczytaj sobie Nowy Testament, to dowiesz się, kim oni byli i co symbolizują
Piipi Jelonkowa 24-11-2013 11:07
..do - [~Autora postu z godz.23:03] .. nie ! .. to Kard.Dziwisz powiedzial: -"Spotkania Jana Pawla II z Marciel bylo bledem" /..zr.inf."Ho vissuto con un Santo" - rozmowa Gian Franco Svidercoshi,ta ksiazka juz jest w obiegu we Wloszech
~ 24-11-2013 11:44
pipi, porąbało ciebie? stawiasz linii lenina, trockiego i stalina, którzy byli przestępcami przeciw ludzkości, w jednej linii z Barackiem Obamą? co ty pijesz albo co bierzesz? jak piszesz komentarze na jelonce, to postaraj się wtedy być trzeźwa i nie pod wpływem narkotyków, bo marnie ci to wychodzi.
~ 24-11-2013 11:50
a poza tym Stasio nie przytaczał nigdzie stalina, lenina ani trockiego. jeśli pamiętasz taki jego komentarz, to wskaż, gdzie to było, a poza tym - czy ty nie jesteś gojką?
Piipi Jelonkowa 24-11-2013 14:25
..do - [~Autora postu z godz.11:44] .. to nie sa slowa internauta o nickname "stasio",lecz przytoczylam slowa z ksiazki Izaaca B.Singera .. ktory za caloksztalt swojej pracy otrzymal Nagrode Nobla.Jezeli chodzi o B.Oboame to on rowniez otzymyl Nagrode Nobla za tworzenie wolnosci,ale wobec prpblemu w Syrii zachowal sie .. brzydko.
Piipi Jelonkowa 24-11-2013 14:35
.. nie jestem gojka ! .. bylam dzisiaj w Bazylice ..a tam Msza sw. ~Wiesz ? ..ks.Robert powiedzial o Jezusie umerajacym na krzyzu i o lotrze,ktoremu powiedzial: - "Zaprawde powiadam ci: dzis ze mna bedziesz w Raju"
Piipi Jelonkowa 24-11-2013 14:57
- .. tradycyjny Zyd nie zabija.Nie bierze udzialu w dzikich orgiach.Nie musisz sie go bac,gdy natkniesz sie na niego w lesie lub na pustej drodze" sl.pisarza zydowskiego Isaaca.B.Singera
~sc42 24-11-2013 15:45
Kogoś poj......
~ 24-11-2013 16:19
pipi, znów cie porąbało, Bashevis Singer zmarł w 1991 roku, gdy jeszcze nic nie było wiadomo o Obamie, więc jak mógł wymienić go jednym tchem ze z...zami w swojej książce? jestes faryzeusz, a jak nie jesteś gojka, to należysz do narodu wybranego, tak? no to fajnie, że chodzisz do kościoła, to taki ekumenizm w twoim wykonaniu, tak, faryzeuszko? Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek? Raz z kościołem katolickim, a drugim razem przypochlebianie się stasiowi, który nienawidzi katolicyzmu, tak? ty chyba już przeżywasz raj na jawie i widzisz garbate aniołki...
~Inna 24-11-2013 20:54
Piipi ( patrz....wyniki sondażu na portalu...).teraz to, pewnie będą coraz "gorętsze". Nie wiem, czy byłaś na Mszy w Bazylice, gdy w czasie kazania był czytany "List Żyda do mieszkańców Jeleniej Góry"...... bo dla mnie był super....chociaż znam jego treść z relacji osoby trzeciej.
~ 24-11-2013 21:19
Inna, co z tym listem Żyda, to naprawdę odczytywano list jakiegoś Żyda do jeleniogórzan czy chodzi Ci o czytanie Pisma Świętego (np. Pawła Apostoła do Koryntian)?
~Inna 24-11-2013 21:37
List zaczynał się mniej więcej tak.....Drodzy mieszkańcy Jeleniej Góry. Jestem Żydem , znającym Wasze miasto i Was....I w takim ciepłym tonie opisywał swoje życie...... a an koniec.... podpisał się JEZUS CHRYSTUS.
~Inna 24-11-2013 21:45
Treści listu nie da się tak przekazać.....ale zrobił wrażenie, gdyż to ,co dla jednych jasne i oczywiste .....jednak w życiu pomijane i jakby zapomniane..... I cały czas odnosiło się wrażenie, że to życie jakiegoś mieszkańca.,,,,,
Piipi Jelonkowa 24-11-2013 21:51
..do - [~Inna] .. Pan Jezus -- j e s t Zydem ! .. bo Zmartwychwstal
Piipi Jelonkowa 24-11-2013 21:55
..do - [~Autora postu z godz.16:19 ] .. a Barack Obama jeszcze zyje .. i i interwencja militarna w Syrii nie pasuje do jego pokojowej Nagrody Nobla.
Piipi Jelonkowa 24-11-2013 22:02
~ C.d .. natomiast Isaac Bashevis Singer nie zyje,ale .. jednak zyje,gdyz jest jego Festiwal,ten X Festiwal Singera w tym roku odbyl sie w Warszawie w dniach 23.08 -01.09 .. jego ksiazki to dla mnie Nagroda Nobla.
Piipi Jelonkowa 24-11-2013 22:12
..do - [~Inna ] .. tak znam ten list i .. znam nawet jego modlitwe
~ 24-11-2013 23:04
Dziękuję, Inna.
~ 24-11-2013 23:11
Pipi, popatrz kobieto, co się dzieje w Palestynie, a nie zawracasz głowę Syrią, gdzie Obama pytał kongres, czy ma interweniować, więc jest odpowiedzialnym człowiekiem, opierającym się na mechanizmach demokracji, a nie porównuj go do z...zy ludzkości, bo grzeszysz i to głupotą. Zobacz, jak przedstawiciele narodu wybranego wyganiają z domów Palestyńczyków. I co, i ty nic na to? Ile lat trwa wojna w Palestynie i dlaczego nigdy się nie skończy, jeśli naród wybrany jest tak pokojowo nastawionym narodem, jak ty tutaj bajeczki wstawiasz?
~ 24-11-2013 23:13
jaki jest związek przyczynowo-skutkowy między tym, że Jezus zmartwychwstał i jego narodowością? możesz wytłumaczyć, droga pipi?
~do 23:13 25-11-2013 9:10
Ten link powinien cię zainteresować http://www.fronda.pl/a/nowa-nauka-memetyka-czyli-pasozyty-umyslu-w-sluzbie-ateizmu,27813.html?page=5& Piipi macie super proboszcza.
~ 25-11-2013 14:25
Piipi pisze: "Pan Jezus jest Zydem, bo zmartwychwstal". Duze Z, ale mniejsza. Czyli idac tokiem twojego myslenia Piipi: kazdy Zyd zmartwychwstanie? Uczylas sie logiki?
Piipi Jelonkowa 25-11-2013 15:49
..do - [~Autora postu z godz.23:11 ] .. B.Obama przysiegal na 2 Biblie,jedna reke trzymal na Biblii nalezacej do M.Luthra,a druga .. nalezaca do A.Lincola. ~Wiesz ? .. Prezydenz Obama obieiecal nam wizy,ale .. nadal nie dotrzymal slowa !
Piipi Jelonkowa 25-11-2013 15:57
..do - [~Autora postu z godz.14:25] .. nie ! .. Pan Jezus poiedzial : - "Mam takze inne owce,ktore nie sa z moje owczarni" ,.. i przekazal swoim Apostolom: - " Idzcie nauczac inne Narody" ,a to oznacza Polacy maja rowniez "chody" u Pewnego Nazarenczyka ..w NIEBIE !
Piipi Jelonkowa 25-11-2013 16:08
..do - [~Autora postu z godz.23:11] ..czytalam,ze Prawdziwy Zyd .. nie nosi broni.Chce .. jedynie zarobic na zycie,wychowac dzieci i wnuki zgodnie z nakazami Tory. ~Mysle,ze tamci z Palestyny ..sa pod wplywem milosci chrzescijanskiej,ktora wyrywa wlosy z brody i uderza nawet nastawiony drugi policzek.
~ 25-11-2013 16:47
Piipi, ja mysle, ze ty masz troche cos z glowa. I pisze to na powaznie. traumatyczne przezycie? Psychoza? Schizofrenia? DDA?
~ 25-11-2013 16:59
pipi, a co robi Mosad?
~ 25-11-2013 17:35
ty pipi jestes zydówka, ale przechrzta , dlatego ciagnie ciebie do tego narodu, ale nie mozesz sie zdecydowac, aby wrocic do dawnej wiary
~ 25-11-2013 19:54
To tylko nazwa wyznania, nie narodowości, dlatego od małej litery, to się tak pisze, jak jest wielką literą to jest wtedy nazwa narodowości, a nie wyznania.
Piipi Jelonkowa 25-11-2013 20:56
..do - [~Autora postu z godz.16:47] .. ja ?? .. to wlasciciele niektorych sklepow w Jelonce "cos" z glowa lub po prostu lubia Zydow ! .. bo *ozdabiaja swoje sklepy kolorowym obrazkiem,przedstawiajacym Zydowskiegp Strarca,ktory liczy przy stole wysypujace sie z sakiewki monety.~Wiesz ? .. Pan Zyd stal sie w Jeleniej Gorze ..TALIZMANEM dobrobytu !
Piipi Jelonkowa 25-11-2013 21:02
..do - [~Autora poszu z godz.16:59 ] .. od MOSADU to jest nasz jelonkowy o nickname "stasio", nalezy do tej podejrzanej organizacji ! ..*on nawet sie przyczynil,ze nie ma juz tutaj Naszego Niezapomnianego Redaktora
Piipi Jelonkowa 25-11-2013 21:18
~C.d .. nie jestem Zyydowka i nie jestem rowniez przechrzta,ale ..*ciagnie mnie to Tego,ktory na Gorze Korazin przekazal dla ludzi: - "Blogoslawieni ,ktorzy wprowadzaja pokoj." - to kazanie na Gorze Jezusa Chrystusa jest podstawa do kazdej etyki !
Piipi Jelonkowa 25-11-2013 23:47
.. dobrze,ze Jan Pawel II bedzie patronem Jeleniej Gory ! . antysemityzm jest grzechem ,to jego slowa ! .. Hava Nagila bedzie radosniejszy w swoim miescie .. bez grzesznikow ! ~Pozdrawiam Was *p
~ 26-11-2013 9:04
Piipi, ja nie o Zydach, ja o twoim stanie psychicznym.Jestes tu anonimowa, wiec sobie moge pisac, co naprawde mysle. Mi nie chodzi o tresc- czasem nawet cos tam wiesz i masz informacje. Mi chodzi o forme przekazu.Twoja forma jest jakas...chora. I nic na to nie poradze, ze tak mysle.PS Polacy sa antysemitami, nie lubia religii zydowskiej,chociaz nie wiedza, na czym ona polega. W podobny sposob podchodza do protestantow. Ale zapytac katolika-szczegolmnie polskiego- jaka jest roznica miedzy ewangelokiem, a katolikiem- on tego nie wie. Ale nienawidzi.Tak z zasady.
~do Piipi 26-11-2013 10:39
Zajrzyj na post wandale zniszczyli nową elewację dworca , wtedy zrozumiesz powyższą wypowiedź, pozdrawiam
~ 26-11-2013 12:07
Droga Gorzowianku- z reka na twoim wierzacym sercu- umiesz BEZ GOOGLOWANIA powiedziec, czym roznia sie KrK i KEv? a Zydzi? jak wierza, w co wierza? Widzisz- nie umiesz. Ja to wiem, bez twojej odpowiedzi. A KrK i tak uwazasz za najwspanialszy, najpiekniejszy i w ogole cacy do potegi. Choc raz zreflektuj twoje myslenie.
~Inna 26-11-2013 12:44
Droga Viki! Z ręką na sercu mówię ci ,że wiem tyle ile uważam za konieczne na temat tych wyznań chociażby z wielu książek, które czytam(B.I.Singer, Joyce Meyer, Josh MacDowell ) spotkań z przedstawicielami protestantyzmu( i nie tylko o czym już pisałam) i nie osądzam ludzi innych wyznań ,ale szanuję każdego człowieka, ciebie także. I wiem,że każdy stanie przed Stwórcą bez względu na to ,jakim człowiek był i do jakiej religii należał.
~ 26-11-2013 13:07
...jak ja stane przed stworca, to mam z nim pare spraw do omowienia....zapytam go, czemu pozwala na to, ze rodza sie dzieci, ktore sa tak chore, ze w mekach umieraja. zapytam go takze o to, czemu pozwolil na p...lie i czemu nie reaguje, gdy meczone sa zwierzeta. I wiele innych pytan.Bo przeciez jest ponoc wszechmogacy , milosierny i...nieskonczenie dobry. Poki co zapisze sobe to wszystko i kaze schowac do ze mna trumny. Tylko ja bede spalona. Jak stane przed stworca? Gdzie podzieja sie moje zapiski?
~ 26-11-2013 13:18
Niezależnie od tego, czy jakikolwiek bóg istnieje, czy też nie, to ludzie stworzyli obecnie znane ziemskie jego wersje oraz podobizny. Pod ich sztandarami byli i są w stanie dokonywać najbardziej okrutnych zbrodni. Od autorytarnych przywódców religijnych uczyli się technik psychomanipulacji świeccy dyktatorzy i polityczni z...ze. Himmler wzorował swoje SS na strukturach zakonu jezuitów, a Józef Stalin to przecież słuchacz prawosławnego seminarium duchownego. To nie przeszłość. Na obsesjach i manipulacjach (m.in. historią i tekstem Biblii) kleru wychowują się kolejne zastępy klerykałów, którym z wielką łatwością przychodzi dzielenie ludzi. Dla nich nie liczy się człowiek, lecz członek tego samego Kościoła. Ten jest nasz. Naszych współwyznawców trzeba bronić zawsze i wszędzie.
~ 26-11-2013 13:20
Innowierca jest obcy, konkurencyjny, jest wrogiem. Dla klerykałów nie istnieją takie pojęcia jak dobro wspólne, dobro ludzkości, powszechne braterstwo. W ich otumanionych kadzidłami mózgach komórki odpowiedzialne za empatię, miłość czy planowanie są martwe. Polacy mogli się o tym przekonać w ubiegłym tygodniu. Parlamentarzyści PiS, Solidarnej Polski, PO, PSL oraz – uwaga – SLD potępili krzywdy zadawane chrześcijanom oraz wezwali polski rząd do obrony (sic!) wspólnot chrześcijańskich na Bliskim Wschodzie, głównie w Syrii i Egipcie. Powtarzam – chodziło im wyłącznie o chrześcijan. Czym się oni różnią od innych, cywilnych ofiar wojen???
~tyle warty 26-11-2013 16:22
Od dłuższego czasu księża nie pozwalają nam zapomnieć o problemie p...lii w Kościele. Po wypowiedziach m.in. abp. Michalika czy bp. Dydycza głos w tej sprawie zabrał ks. dr Ireneusz Bochyński, rektor Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim. - Mamy dzieci 10-letnie, trochę starsze, i znam przypadki, gdzie ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia. Same nam dzieci "wchodziły" do łóżek, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka - mówi w rozmowie z serwisem Epiotrkow.pl.
~ 26-11-2013 18:15
do unitymediagroup - zauważ, że Żydzi również dzielą ludzi według wyznania, na swoich czyli żydów, i gojów, czyli całą resztę, tak samo postępują c...nie - dla nich niec...nie to gadziowie - to bardzo pogardliwe określenie, tak samo jak goj u żydów. A ty dzielisz ludzi na katolików i cała resztę.
~Inna 26-11-2013 19:24
KOBIETO, KOBIETO...... Przeczytaj "Trafiona przez piorun" (dostępne http://www.voxdomini.com.pl/sw/) może i ciebie "trafi" być bystrym inaczej.
~ 26-11-2013 21:30
do Inna - prowadzisz wydawnictwo katolickie?
~do 21:30 26-11-2013 21:50
Nie
Piipi Jelonkowa 26-11-2013 22:00
..do - [~Inna ] .. masz racje ! ..do nie j pasuje "twoje" dziewiate przykazanie. ale .. *poczekaj mam cos dla niej z "twojej tabletki" -Holowina: - "W zyciu kazdego czlowieka przychodzi taki moment,gdy otwiera sie nad nim okno.Gdy staje wobec czegos wielkiego.To okno pozniej ..ZAWSZE sie zamyka.I albo wykorzysta sie ta chwile,albo ..nie"
~do Piipi 26-11-2013 22:12
Bystra osoba z Ciebie, krótko i jak zawsze na temat!
~ 27-11-2013 10:37
Czego tak ciagle i zazarcie bronicie? p...lstwa w imie Boga?macie dzieci? nie wstyd wam? Fuuuuuuuuuuuuu
~Inna 27-11-2013 11:16
Przeczytaj post autora)ki z 18:15 , albo lepiej skopiuj ,wydrukuj może coś do ciebie dotrze....NIKT NIE BRONI p...lÓW , CZY TO ŚWIECKICH, CZY DUCHOWNYCH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Piipi Jelonkowa 27-11-2013 16:33
..do - [~Autora postu z godz.!0:37] .. WIEM ! ..Kosciol Katolicki jest grzeszy ! *ale* zobacz tutaj Jezus - cCzlowiek z Nazaretu dotrzymuje swojego przyrzeczenia: - " A oto Ja jestem z Wami przez wszystkie dnia,az do konca Swiata" ~Vikusiu ..piszesz,nie wierzysz w Boga,a..*ale slowa Czlowieka z Nazaretu .. *PROSZE nie zapomnij NIGDY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Piipi Jelonkowa 27-11-2013 16:38
~C.d ..ZOBACZ !! .. i otworz swoje serduszko! ..Czlowiek z Nazaretu nie mial NIC,a zmienil Swiat ! ~Napisz ! ..nam,co masz do zarzucenia Temu,.. Ktory kocha bardziej,niz bardzo,kazdego czlowieka !
~ 27-11-2013 20:10
do unitymediagroup - litości, nie każdy ksiądz jest p...lem, w każdym społeczeństwie jest jakiś odsetek z takim zboczeniem, więc tam też może być, ten odsetek w kościele jest odbiciem całego społeczeństwa. Mnie nikt nigdy nie molestował, żaden z księży, i nie słyszało się przez całe życie o żadnym takim przypadku w Jeleniej Górze, a przeżytych lat się już nazbierało. Nikt tutaj nie popiera p...lii, dobrze, że jest piętnowana, również przez katolików. Nie możesz więc uogólniać przypisując całemu KRK p...lię na podstawie jakiegoś odsetka. A sama powiedz, czy ciebie molestował jakiś ksiądz katolicki? Jeśli tak, to dlaczego ty lub twoi rodzice tego nie zgłosili do prokuratury lub na policję?
~ 27-11-2013 21:38
PIPI, oprzytomniej, piszesz do dorosłej kobiety, jakbyś mówiła do dziecka idącego do komunii. Unitymedia jest przed czterdziestką, jest rozumnym człowiekiem, a nie jakąś dziewczynką z kokardkami na głowie. Chyba faktycznie masz problemy ze sobą. Albo udajesz i robisz z siebie durnia przed internautami.
Piipi Jelonkowa 27-11-2013 22:26
..do - [~Autora postu z godz.21:38] ..masz racje ! .. kobieta ma mozg podobny do kwiatka,ktory na starosc wiednieje i to moze byc powodem .. nie przyjmowania Prawdy ! ..*psssssssss o mnie sie nie martw,bo jestem "chora" na Boska Milosc.
~ 28-11-2013 20:10
do Autora postu z godz. 22:36 - a wiesz, że jeden tramwaj był niebieski, a drugi pojechał w prawo?
~stasio II 28-11-2013 22:57
neptuna zastapic janem pawlem II,a wystrysnie swiecona woda
Piipi Jelonkowa 29-11-2013 23:15
..do - [~Autora postu z godz.20:10] ..a co ty wiesz o Ikarze,ktory popelnil Zbrodnie i musial uciekac na skrzydlach,ale spadl.. i sie zabil - to byla Kara ! .. i DLATEGO pozniej Dostojewskiemu mial sen o Pegazie i napisal "Zbrodnie i kare" ~FAJNIE ..
~ 30-11-2013 1:06
tak. pipi, a jedna owca była biala, a druga miała wełnę na grzbiecie
Piipi Jelonkowa 30-11-2013 11:48
..do - [~Autora postu z godz.01:06 ] . .. jestem bardzo wdzieczna Opacznosci,ze uchroniela pewnego Baranka,pracujacego dla niemieckiej fabryki zbrojeniowej w Borkach k/Krakowa ! ..~Wiesz ? ..ten Barankek mial bardzo *wazna pieczatke w swoich papierach: - "deutsch wichig" .. ten Baranek zostal z nami .. i teraz bedzie POLSKIM SWietym,a .. nie niemieckim ! ~FAJNIE !!!!!!!!!!!!
~ 30-11-2013 13:23
a wiesz pipi, że jeden piesek był czarny, a drugi szczekał?
~andrzejmc 30-11-2013 15:05
ROZUMU, ROZUMU i jeszcze raz ROZUMU trzeba radnemu Ładzińskiemu
~fansektypo 30-11-2013 21:28
Tylko stalin,lenin,michnik,komoruski,kwaśniewski , Jan Paweł a PO co??
Piipi Jelonkowa 1-12-2013 13:39
..do - [~Autora postu z godz.13:23 ] ..co *tam czarny kot ! ..napisz mi lepiej, ..dlaczego Wojtyla i Wyszynski walczyli o ojca.M.Zembruskiego,a ktorego chcial usunac papiez Pawel VI /..przyp.1976 /
~ 1-12-2013 17:03
Walczyli z papieżem? Coś ściemniasz pipciu, a gdzie zasada bezwzględnego posłuszeństwa wobec przełożonych, gdzie jest ZASADA HIERARCHII, KTÓRA OBOWIĄZUJE NA WIEKI, A KTÓRĄ KONTYNUOWAŁ I POGŁĘBIŁ PAPIEŻ Z POLSKI? Nie bredź.
Piipi Jelonkowa 1-12-2013 19:49
..do - [~Autora postu z godz.17:03] .. nie sciemniam ..tylko sie boje ! ..*o dobra opinie dla Naszego Niezapomnianego Papierza Jana Pawla II .. po przeczytaniu ksiazki "Potega i chwala" Davida Yallopa
Piipi Jelonkowa 1-12-2013 20:29
~C.d .. napisz ! .. KOMU mam wierzyc ??
~do Piipi 2-12-2013 13:30
Piipi ,mi wystarczył fragment tej książki .Wierz Bogu...... czytałaś biografię Ojca Pio?Ile musiał ponieść różnych sankcji tylko dlatego, że komuś coś się wydawało?
~Inna 2-12-2013 14:20
Szymon Hołownia na spotkaniu odniósł się do jednego z zarzutów D.Y.
~ 2-12-2013 17:37
Wierzyć to trzeba Bogu... Hołownia powinien odnieść się do wszystkich zarzutów, a nie do jednego. A czytać trzeba różne rzeczy, a nie tylko poprawne religijnie lub politycznie. Dorosły człowiek jest istotą myślącą i potrafić rozróżnić dobre od złego, a jeśli nie, to może sprawdzić w innym źródle, czy coś jest prawdą. A "jedynie prawda jest ciekawa", jak mawiał pewien mądry, ale nie doceniany klasyk.
~do 17:37 2-12-2013 18:37
Wierzę Bogu - patrz na mój post z godz. 13:30 . Hołownia odniósł się tylko do jednego z zarzutów, gdyż takie pytanie zostało zadane od zgromadzonej publiczniści, reszta z nich dotyczyła zupełnie innych zagadnień. Lubię Hołownię , ale nie jest on teologiem. Skąd wiesz , co czytam?
~ 2-12-2013 18:52
do Innej - nie wiem, co czytasz, ja czytam tego pana, co napisał to zdanie. ;-)
~ 2-12-2013 19:28
Oczywiście ostatnio czytam, bo można się już w końcu dorwać do tego wszystkiego, co napisał.
~Inna 2-12-2013 19:47
Dzięki, też o nim poczytam.
~ 2-12-2013 20:01
To trzeba nie "O NIM", lecz to co ON napisał, przeczytać osobiście, bo był strasznie krytykowany przez wszystkich na prawo i lewo, a niezasłużenie. Był niewygodny dla wszystkich środowisk, właśnie dlatego, że pisał prawdę bez ogródek. Na YT jest o nim rozmowa, trzeba wkleić w wyszukiwarkę to zdanie i jako pierwsze pokażą się trzy odcinki po ok. 40 min. Ostatni odcinek był dla mnie wstrząsający, jeden człowiek prawie na końcu filmu opisuje jego pogrzeb. Proboszcz przerywał mowę pogrzebową i wyrzucił ludzi z kościoła z Jego prochami na ulicę. "Proszę zabrać tę skrzynkę". - tak powiedział ten duchowny. Trzeba posłuchać wszystkiego i nie zniechęcać się początkiem, bo to naprawdę ciekawa i tragiczna postać, człowiek tak mało znany, bo zakazywany i wymazany przez dziesięciolecia z encyklopedii.
~Inna 2-12-2013 20:24
Wiesz mi się marzy , aby Kościół był opodatkowany wtedy do wielu incydentów z udziałem księży by nie dochodziło ,a i "wiernych" zdecydowanie by ubyło i wiele innych spraw ,by się rozwiązało.Mną wstrząneła wiadomośc o odwołaniu Mszy w jego intencji! Czy w necie są dostępne Zwycięstwo prowokacji i Droga donikąd ? Obejrźę również z mężem.
~ 2-12-2013 20:45
Niestety, nic mi nie wiadomo, aby w necie było dostępne "do obejrzenia", można natomiast nabyć, ale poszukaj w katalogu Książnicy Karkonoskiej, bo kilka książek tam jest. Tak, są w Książnicy Karkonoskiej, po jednym egzemplarzu, w Wypożyczalni Głównej (na Bankowej). Możesz sprawdzić, wygoogluj Książnicę, a potem wejdź w katalog, jak pokaże się, że przeglądarka "nie zezwala", to "zezwól".
~ 2-12-2013 20:57
Inna, poszukaj na YT. Po tytule. ;-)
Piipi Jelonkowa 2-12-2013 23:34
..do - [~Inna ] ..nie gniewaj sie na mnie ! ..ale uzytkownik IP*adsl.tpnet.pl (83.10*.*.].. ma racje ! .. bo nawet Kardynal St.Dziwisz w swojej najnowszej ksiazce /..w Polsce ukaze sie 06.12.2103 / p r z y z n a l racje wloskiemu dziennikarzowi o zlym wpywie przyjazni Naszego Papieza z Degollado Marciala
Piipi Jelonkowa 2-12-2013 23:38
~C.d ..a w pazdtiernikowej gazecie katolickiej rowniez jest przyznana racja: - "Kosciol nasz bardzo cierpi za naduzycia seksualne spowodowane przez niektorych ksiezy,boleje nad wyrzadzona krzywda,szczegolnie nieletnim"
Piipi Jelonkowa 2-12-2013 23:58
..rowniez J.Korwin Mikke powiedzial: -" Jedynie prawda jest ciekawa" .. i opisal Pilsudskiego z brzydkiej strony !
~do Piipi 3-12-2013 12:31
Czytałam w necie na temat tej przyjaźn, jak tylko podałaś to nazwisko.Sama jestem w szoku. Chociaż za Dziwiszem nie przepadam. Niestety? rację ma także internauta , który kiedyś pisał ,że reforma w Kościele jeste niezbędna. Mam nadzieję,że oglądałaś wczoraj program Lisa(gender). Tu podaję za ojcem Pawłem G.http://wirtualnapolonia.com/2013/11/27/po-publikacji-tego-filmu-norweski-rzad-wycofal-wszelkie-dotacje-dla-promowania-ideologii-gender/
~do 20:57 3-12-2013 12:34
Chodziło mi o e-book , gdyż taki prezent ,jak sądzę byłby odpowiedni dla pewnej osoby.
Piipi Jelonkowa 3-12-2013 13:08
..do - [~Inna ] .. "Ojcze,przebacz IM,bo nie wiedza co czynia" - to najpieknieszy dowod na istnienie Czlowieka ! .. juz teraz wiesz Degolado mial dostep do luksusu,lecz .. zabraklo tutaj dostepu do czlowieczej dumy ! ~pozdrawiam.*p
~ 3-12-2013 17:19
do Inna - jako ebook to się nie ukaże raczej nigdy, bo jest wydawane w Londynie przez prywatną osobę, starszą i bardzo konserwatywną. Jak obejrzysz film, to się dowiesz dlaczego. :-( Jedną pozycję możesz nabyć w aros.., akurat jest w promocji do 6.12.2013.
~ 3-12-2013 17:24
Ja też wolę e-booki, ale wiem, że się ich nie doczekam, a nie będę czekać 10 - 20 lat.
~Inna 4-12-2013 9:55
Dzięki za informacje.
Piipi Jelonkowa 4-12-2013 22:07
..do - [~Inna] .. pomysl ! .. Patronem Jeleniej Gory Jana Pawel II .. *i*BENEDYKT XVI,to moze byc most do pojednania z naszymi Sasiadami,ktorzy tutaj rowniez mieszkali
~Inna 5-12-2013 9:01
To byłoby piękne..... ale chyba nierealne.
Piipi Jelonkowa 5-12-2013 10:41
..do - [~Inna ] ~ZOBACZ ! ..wszystko jest mozliwe,bo nawet taki sw.Erazma z Wloch /..przyp.urodzony w Fomia/ ..*pojednal sie z sw.Pankracym /..przyp. urodzonym w Azji Mniejszej ITurcja/ .. i obecnie sa Swietymi naszej Bazyliki jelonkowej !
Piipi Jelonkowa 5-12-2013 10:44
.. jakie przeczytalas ksiazki J.Mackiewicza ?
~ 5-12-2013 18:12
Piipi, najlepsza opinia jest o pozycji "Sprawa pułkownika Miasojedowa", ale najlepiej sobie popatrz na półkach w KK, one tam są, a niektóre nawet dostępne na miesiąc. Niektóre niestety trzeba kupić samemu, bo ich nie ma w KK. Ale zacznij od tych co tam są. Są powieści i zbiory felietonów. Dla mnie ciekawsze powieści, ale co kto lubi. Ty tam często jesteś to na pewno sobie coś wybierzesz.
~do Piipi 5-12-2013 21:03
Nic nie czytałam, gdyż autor był mi całkowicie nieznany. Film dokumentalny jest interesujący , ale póki co obejrzałam 2 części, więc jeszcze sporo przede mną.Pozdrawiam
~asga 10-12-2013 9:46
Wyjechałam z Jeleniej za pracą w czerwcu i od tamtej pory nie mam z miastem kontaktu - zaglądam dziś z ciekawości na Jelonkę i co widzę? Radni rozważają JP2 na patrona - tyle się zmieniło przez pół roku. nie ma po co wracać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group