Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6257
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Awans zawodowy Andrzeja Cioska

Środa, 19 lipca 2017, 16:11
Aktualizacja: Czwartek, 20 lipca 2017, 7:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Awans zawodowy Andrzeja Cioska
Fot. Przemek Kaczałko
Dotychczasowy oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze – Andrzej Ciosk przestaje pełnić funkcję łącznika między strażakami a społeczeństwem za pośrednictwem mediów. Aktualnie pełni obowiązki zastępcy komendanta miejskiego, którym jest Radosław Fijołek.

Andrzej Ciosk pełni służbę w Jeleniej Górze od ponad 12 lat, w tym niemal 9 lat pełnił funkcję oficera prasowego KM PSP. Od 1 lipca br. bryg. Radosław Fijołek pełni już funkcję Komendanta Miejskiego (wcześniej, od 1 maja br. odkąd na emeryturę przeszedł bryg. Jerzy Sładczyk pełnił obowiązki komendanta). Wcześniej Fijołek był zastępcą komendanta, więc musiał znaleźć swojego zastępcę. Wybór padł na Andrzeja Cioska, który przez lata doskonale spełniał rolę łącznika najbardziej zaufanej służby w kraju ze społeczeństwem za pośrednictwem mediów.

- To na pewno niesamowite wydarzenie w moim służbowym życiu. Po ponad 12. latach służby w Jeleniej Górze spotkał mnie awans i bardzo się z tego cieszę – powiedział mł. bryg. Andrzej Ciosk, który przyznaje, że ma wraz z nowym komendantem wiele pomysłów na ćwiczenia – m.in. w największym zakładzie w strefie przemysłowej oraz ćwiczenia w nietypowych obiektach, typu: wieża miejskiego Ratusza, czy kościołów jeleniogórskich. - W nich trzeba zwrócić szczególną uwagę na taktykę działań. Zwróciliśmy na to uwagę szczególnie po pożarze w Gorzowie Wielkopolskim. Trzeba dmuchać na zimne i rozpoznać teren pod względem taktyki – podkreślił p.o. zastępcy komendanta miejskiego. - Bycie „tubą” strażacką to cenne doświadczenie. To też ułatwi mi kontakt z ludźmi - dodał Andrzej Ciosk.

Obowiązki oficera prasowego będzie teraz pełnił st. asp. Krzysztof Zakrzewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group