Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6611
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Awans siatkarzy z Kolegium

Wtorek, 23 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 23 stycznia 2007, 16:19
Autor: KED
Udanie zaprezentowały się reprezentacje jeleniogórskich szkół wyższych w rozegranym w Legnicy turnieju eliminacyjnym Akademickich Mistrzostw regionu Dolnego Śląska w siatkówce

W rywalizacji zespołów męskich, z udziałem zespołów z Jeleniej Góry, Legnicy oraz Wałbrzycha, pierwsze miejsce, z kompletem zwycięstw oraz zaledwie jednym przegranym setem zajęli reprezentanci Kolegium Karkonoskiego Jelenia Góra. Tym samym zespół KK awansował do dalszych gier i w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski na szczeblu regionu zagra z wicemistrzem w gronie uczelni wrocławskich (rywalizacja wśród nich jeszcze trwa). Z dalszych rozgrywek odpadli reprezentanci jeleniogórskiej filii Politechniki Wrocławskiej (trzecie miejsce w turnieju) oraz Akademii Ekonomicznej (piąta lokata).

W rywalizacji zespołów żeńskich najlepiej z uczelni jeleniogórskich wypadły reprezentantki Akademii Ekonomicznej, które zajmując drugą lokatę (za PWSZ w Legnicy) również uzyskały prawo dalszej gry w AMP. Swoją przygodę z mistrzostwami zakończyły siatkarki z Kolegium Karkonoskiego (trzecia lokata) oraz filii PWr.
Swój udział w AMP zakończył także niespodziewanie zespół KK w futsalu. Jeleniogórzanie w finale dolnośląskiej ligi międzyuczelnianej zajęli czwartą lokatę, podczas gdy awans do dalszych gier na szczeblu ogólnopolskim uzyskały trzy najlepsze ekipy. W decydującym meczu jeleniogórzanie ulegli Uniwersytetowi Przyrodniczemu (dawna Akademia Rolnicza) we Wrocławiu 1:7.

Więcej w tygodniku Jelonka.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group