Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 5490
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Awans siatkarzy z Kolegium

Wtorek, 23 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 23 stycznia 2007, 16:19
Autor: KED
Udanie zaprezentowały się reprezentacje jeleniogórskich szkół wyższych w rozegranym w Legnicy turnieju eliminacyjnym Akademickich Mistrzostw regionu Dolnego Śląska w siatkówce

W rywalizacji zespołów męskich, z udziałem zespołów z Jeleniej Góry, Legnicy oraz Wałbrzycha, pierwsze miejsce, z kompletem zwycięstw oraz zaledwie jednym przegranym setem zajęli reprezentanci Kolegium Karkonoskiego Jelenia Góra. Tym samym zespół KK awansował do dalszych gier i w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski na szczeblu regionu zagra z wicemistrzem w gronie uczelni wrocławskich (rywalizacja wśród nich jeszcze trwa). Z dalszych rozgrywek odpadli reprezentanci jeleniogórskiej filii Politechniki Wrocławskiej (trzecie miejsce w turnieju) oraz Akademii Ekonomicznej (piąta lokata).

W rywalizacji zespołów żeńskich najlepiej z uczelni jeleniogórskich wypadły reprezentantki Akademii Ekonomicznej, które zajmując drugą lokatę (za PWSZ w Legnicy) również uzyskały prawo dalszej gry w AMP. Swoją przygodę z mistrzostwami zakończyły siatkarki z Kolegium Karkonoskiego (trzecia lokata) oraz filii PWr.
Swój udział w AMP zakończył także niespodziewanie zespół KK w futsalu. Jeleniogórzanie w finale dolnośląskiej ligi międzyuczelnianej zajęli czwartą lokatę, podczas gdy awans do dalszych gier na szczeblu ogólnopolskim uzyskały trzy najlepsze ekipy. W decydującym meczu jeleniogórzanie ulegli Uniwersytetowi Przyrodniczemu (dawna Akademia Rolnicza) we Wrocławiu 1:7.

Więcej w tygodniku Jelonka.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
575
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group