Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 7996
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: Autokar Jelenia Góra – Zakopane w rowie. Są ranni

Poniedziałek, 24 stycznia 2011, 13:22
Aktualizacja: Wtorek, 25 stycznia 2011, 8:14
Autor: świdniczka.com
DOLNY ŚLĄSK: Autokar Jelenia Góra – Zakopane w rowie. Są ranni
Więcej zdjęć w galerii www.swidniczka.com
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Do wypadku kursowego autokaru PKS Zakopane, który jechał z Jeleniej Góry do stolicy Tatr, doszło dziś rano tuż przy rondzie w Strzegomiu.

Wiadomo, że zostało poszkodowanych 14 osób z około 34, które jechały w pojeździe. Jedną z urazem miednicy zabrał helikopter do wrocławskiego szpitala wojskowego, pozostałą trzynastką zajęło się świdnickie pogotowie. Ranni zostali przewiezieni do szpitali w Świdnicy i w Wałbrzychu. Na miejscu jest zastęp straży pożarnej ze Świebodzic oraz tamtejszy dowódca i jego zastępca, a także oficer dyżurny komendy powiatowej, ochotnicze straże ze Strzegomia, Stanowic i Jaroszowa. Do Strzegomia pojechał również samochód rozpoznawczo-dowódczy ze Świdnicy, zawieziono na miejsce też namiot pneumatyczny dla osób ewakuowanych z autobusu.
Przyczyny zdarzenia ustali policja.

Jak poinformowali nas pracownicy PKS Tour w Jeleniej Górze, na miejsce dojechał autobus zastępczy, który dowiezie pozostałych pasażerów do Zakopanego. Muszą jednak poczekać na bagaże, które zostały unieruchomione po upadku autobusu na prawy bok.

Więcej czytaj tu:
tutaj.

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group