Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 4776
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Autobusy pod nadzorem

Piątek, 14 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 14 lipca 2006, 9:17
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Kotlina Jeleniogórska: Autobusy pod nadzorem
Fot. Archiwum
Na mandat nałożony na kierowcę autokaru musieli się zrzucić pasażerowie pojazdu – donosi w piątkowym wydaniu Słowo Polskie Gazeta Wrocławska informując o przeprowadzonej akcji kontroli stanu technicznego autobusów.

Akcję przeprowadziły na drogach powiatu jeleniogórskiego wspólne patrole policji, inspektoratu transportu drogowego i służby celnej. Celem było wyeliminowanie nielegalnych przewoźników, a także sprawdzenie stanu technicznego pojazdów, trzeźwości kierowców i czasu, który spędzają za kierownicą.

Jak donosi dziennik, rezultaty były różne. Spośród skontolowanych 11 pojazdów, uchybienia stwierdzono w dwóch przypadkach. Pecha miał czeski przewoźnik, który podstawił autokar z pękniętą szybą. Brakowało oznakowania, że w środku są dzieci. Poza tym kierowca nie miał uzupełnionej karty opłaty drogowej.
Zdaniem kontrolerów taki pojazd nie powinien zostać dopuszczony do ruchu. Czech musiał zapłacić mandat w kwocie… 3 tysięcy złotych. Nie miał przy sobie takiej sumy i dopiero po zrzutce pasażerów autokar mógł kontynuować podróż.

W drugim przypadku polski kierowca miał skrócony czas tygodniowego odpoczynku: za długo siedział za kierownicą.

Jednak inspektorzy twierdzą, że kontrola pokazała znaczną poprawę wyników sprawdzanych autokarów. Są one w lepszym stanie, a kierowcy przestrzegają czasu pracy i nie eksploatują się tak, jak dawniej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1343
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group