Czwartek, 9 kwietnia
Imieniny: Dobrosławy, Mai
Czytających: 9024
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Autobusy odkażane

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 11 marca 2020, 12:22
Aktualizacja: Wtorek, 17 marca 2020, 11:08
Autor: MZK
Fot. MZK
Od końca ubiegłego tygodnia jeleniogórskie autobusy są codziennie dezynfekowane. Specjalnym preparatem przemywane są kasowniki, poręcze i uchwyty. W ten sam sposób czyszczone są także biletomaty zewnętrzne – stojące na przystankach. Pasażerowie nie przyciskają także tzw. gorących guzików. Drzwi przy wsiadaniu i wysiadaniu otwierają kierowcy. Nie było na tym tle żadnych skarg.

Przy okazji kierowcy MZK dziękują za to, że inni kierowcy pozwalają im się włączyć do ruchu, gdy wyjeżdżają z zatoczek przystankowych. Dzięki temu autobusy ograniczają spóźnienia, jazda odbywa się płynniej i bezpieczniej. Okolicznościowymi plakatami dotyczącymi tej sprawy wyklejono szyby iększości „czerwoniaków”.

Twoja reakcja na artykuł?

28
74%
Cieszy
0
0%
Dziwi
2
5%
Nudzi
1
3%
Smuci
2
5%
Złości
5
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz

~Człowiek koń 11-03-2020 12:33
Ten Pan który dezynfekuje nie jest jakoś specjalnie przygotowany do tak ważnej pracy. Przecież podczas dezynfekcji może się zarazić wirusem i po pracy wyjść z terenu MZK i wsiąść do autobusu na przystanku i po drodze do domu zarażać postronne osoby. Taka dezynfekcja pozostawia wiele do życzenia!!! Pani prezes MZK powinna zostać w trybie natychmiastowym zwolniona z pracy!!! Kiedy w miejskich spółkach doczekamy ludzi górnych zaufania jak Mróz, Papaj, Miedziński?? Tu trzeba osoby która będzie prace traktować jak misję!! Misje zapewnienia lepszego życia mieszkańcom Jeleniej Góry!!
~henio 11-03-2020 12:34
Le Cabaret
~Nikodem Próżniak 11-03-2020 13:02
To jest jakaś farsa!!! Zagrożenie jest ogromne a facet nie ma nawet podstawowego stroju BHP!!! To on może zostać pacjentem zero w Jeleniej Gorze i należy go poddać kwarantannie!! MZK dostaje od Pana Papaja i Miedzinskiego ogromnego minusa!!!
~Zorro 11-03-2020 13:08
Do autora postu jako "człowiek koń".Weź już lepiej nic nie pisz.
~456 11-03-2020 13:10
Jeśli to nie tajemnica to co to za środek dezynfekujacy? W żadnym artykule piszący nie napisze nazwy środka - nie chodzi o reklamę tylko przyklad, bo wielu tez chce dezynfekować np. poręcze, klamki itp. A tu tylko wzmianki o specjalnym środku , specjalnej firmie w kamizelkach itp.
~jelonek 11-03-2020 13:22
nie prawda wczoraj kierowca nie wypuścił mnie na przystanku ludowa wcisnąłem guzik i wypuścił mnie na zajezdni
~ 11-03-2020 13:36
Koniu zjedz sobie siana i te swoje wypocny głoś w kościele bezmówgowcu.
~Kierowca 11-03-2020 13:56
Co to ma byc ? I niech zabezpiecza jak w Krakowie kabine kierowcy !!! trzeba pokazac jak w Krakowie jest oddzielona kabina !!! Niech sie pojawi wirus w Jeleniej to Prezesowa sama bedzie prowadzic autobus!!
~kościelny 11-03-2020 17:03
do: ~Kierowca (13:56)
Trzeba było się uczyć i zostać kosmonautą,wtedy cały czas w pracy chodził byś w hermetycznym skafandrze i był byś kimś "...a tak jesteś brakującym ogniwem w teorii Darwina." Zawodowym odźwiernym.
~Kierowca 11-03-2020 17:43
do: ~kościelny (17:03)
Zawsze moge zgloscic do sanepidu o brak bezpieczenstwa :) jezdzic w takiej sytuacji nikt nie bedzie :)
~Poj 11-03-2020 14:20
Pracownik bez środków ochrony. Ot dzbany kierowniki w MZK.
~gość 12-03-2020 14:27
do: ~Poj (14:20)
ebany se dopisz do nicka...
~Gość 11-03-2020 14:33
Panie kierowco ,wirus już mógł się pojawić I nawet o tym nie wiesz. Dwa tygodnie na wylęganie ma ... Dowiedzcie się w związkach zawodowych. Pracownik MA PRAWO odmówić świadczenia pracy w momencie zagrożenia swojego lub innych osób. Jeśli jesteście nie zabezpieczeni, boicie się , idźcie do związków. Macie prawo odmówić pracy.
~Gość 11-03-2020 14:37
Do BHP - owca MZK Gdzie odzież ochronna dla pracownika przeprowadzającego dezynfekcję? Nawet jeśli to firma zewnętrzna ,to proszę pamiętać, że o sprzątaczy pies z kulawą nogą się nie zatroszczy! A ten Pan z pierwszego zdjecia stanowi potencjalne zagrożenie dla innych - czyszcząc wirusy bez ochrony I dla siebie, bo niszczy płuca oparami ! Proszę dopilnować, by był odpowiednio chroniony!
~ping-pong 11-03-2020 14:51
A w oknie nadal instrukcja "otwórz drzwi przyciskiem" :DDD Do tego facet w drelichach bez rękawiczek czy innych zabezpieczeń, pewnie ze szmatką którą rozsmarowuje wirusy z miejsca na miejsce - ta MZK jest jednak niereformowalna. WSTYD!
~ 11-03-2020 15:09
A PKS Jeleniogórski dlaczego nie odkaża autobusów może sanepid by się tym zajoł
~Kierowca 11-03-2020 16:23
Ten Pan to Ukrainiec ktory myje autobusy jak zjezdzamy do zajezdni chodzi ze szczotka i zamiata a nie firma zewnetrzna ten artykul trzeba naglosnic do mediow bo to jaja jakies sa :)
~kościelny 11-03-2020 17:06
do: ~Kierowca (16:23)
Ten artykuł już ukazał się w mediach,mega mózgu. Poza tym naum siem pizac w polskiem jenzyku.
~👹 11-03-2020 17:39
Jelenia to sposób myślenia. Tu wszystko dzieje się inaczej niż w reszcie naszego kraju. Czasami mam wrażenie że żyję gdzieś daleko od tego świata tylko media są te same... Tu w Jeleniej żyją sobie stworzenia inne niż w reszcie... Koronawirus czy inne takie tam... phi...
~Miastowy 11-03-2020 18:48
do: ~👹 (17:39)
to ziemia ludzi przesiedlonych. Inna historia, inna kultura niz w innych regionach Polski. Przyklad funkcjonowania wielkiego zakładu Celwiskozy w latach 50tych XX wieku tylko pokazuje jak wielka jest roznica mentalna miedzy ściana zachodnia a centrum. Nowe pokolenie mlodych, wyzwolonych z tradycyjnych polskich wartosci. Tu jest bardzo dziwny nacisk na relacje z jak najwieksza ilością ludzi (nie wolno zwracam sie do kogos bezosobowo bo to oznaka braku szacunku!) i spotykanie sie z nimi w każdej wolnej chwili (!!!) jakby to od tego zależała kondycja psychiczna. W Centrum nie ma takiego rygoru kolegowania sie z kazdym za wszelka cene. Tam nie ma takiego skamlania o ''wspólnotę'' ''jedność'' ''obywatelskosc'' bo ekonomicznie(i nie tylko) ten region bardzo dobrze funkcjonuje.
~juulaa 11-03-2020 18:04
Myślałam że są zawsze odkażane
~Mrówka 11-03-2020 21:47
A mnie nurtuje jedno pytanie ,skoro teraz jest dezynfekcja ,to oznacza że wcześniej autobusy nie były czyszczone ani nie podlegały żadnej dezynfekcji 🤔i drugie pytanie co da takie dezynfekcja jak ona jest robiona w przed wyjazdem ,zaś w autobusie w ciągu dnia jest barfzo dużo osób?
~ 12-03-2020 11:22
Jechałem dzisiaj rano "7" - kierowca oddzielony od pasażerów, przednie drzwi zablokowane. A tak przy okazji: dlaczego zatoki wyłożone kostką zapadają się jak nie przymierzając rajki na kartoflisku ? Przecież tam nie ma dużego natężenia ruchu, np. TIR-ów, wjeżdżają tam jedynie autobusy i to wolniutko. A w czasie opadów deszczu to są istne pułapki.
~Michrou 12-03-2020 15:46
do: ~ (11:22)
Wolny ruch, wbrew temu co by mogło się wydawać, jest zdecydowanie bardziej degradujący dla nawierzchni drogowych niż ruch szybki. Ponadto autobusy przy obliczaniu nawierzchni katalogowo mają wyższe współczynniki agresywności niż pojazdy ciężarowe bez przyczepy. Autobus to takie 2/3 TIRa. Natężenie ich ruchu w zasadzie jest duże (zależy jeszcze na jakim przystanku). Wystarczy zliczyć godziny odjazdów dla każdej linii. Jako, że jestem nienormalny nawet policzyłem, że w dzień roboczy jest 59 odjazdów autobusów samej linii 7, a na jednym przystanku może być nawet ~10 linii. W 2015 roku przez Maciejową przejeżdżało dobowo średnio 650 TIRów. Nie jest to ilościowo wiele więcej niż autobusów, a jak pisałem na początku, wolny ruch jest groźniejszy.
~dkss 12-03-2020 12:11
nie no ten co odkaza to jakas kpina,zero rekawiczek i ubioru do tego typu pracy
~Kierowca 12-03-2020 12:33
Nurtuje mnie jedno za czym Ci starsi ludziejezdza w te i nazad za czym ? o 10 pelne autobusy naprawde nie zdajecie sobie sprawy ze to jest grozne ? we Wloszech umiera dziennie 200-300 ... nie mozna zrobic zakupy na tydzien ?
~och Hela 12-03-2020 22:03
jeżdzą do kościoła na msze i mają sklerozę od kościoła do kościoła.
~naprezony 13-03-2020 1:51
Jureczek patrzy czy kierowcy nie jedzą kanapek z koronawirusem w środku, i w końcu te młode dupeczki nie będą ich rozpraszać bo potem im staje... autobus tam gdzie nie powinien
~soclib 13-03-2020 8:42
Co nie ma w sklepach ogrodniczych spryskiwaczy ciśnieniowych? Szkoda że miotlką z prosa. Myślcie trochę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy korespondencyjne wybory prezydenckie w maju to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
544
Tak
17%
Nie
81%
Nie wiem
2%
Głos ulicy
Mieszkania dla bezdomnych?  
TV Dami
08.04.2020 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Przerażające: Czy koronawirus to zwiastun totalnej inwigilacji?  
Dialogi Jelonki
Dyrektor już na stanowisku
Aktualności
Wzrasta zachorowalność na koronawirusa  
Aktualności
RPO: Zakaz wstępu do lasu podjęty bezprawnie  
Copyright © 2002-2020 Highlander's Group