Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7661
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Autobusem w Dzień Kolejarza

Piątek, 2 listopada 2007, 5:00
Aktualizacja: Niedziela, 25 listopada 2007, 13:32
Autor: TEJO
Złośliwość rzeczy martwych psuje niedzielne święto kolejarskiej braci. Szynobus, który kursuje po malowniczej trasie do Lwówka Śląskiego znów się zepsuł.

– Chciałem zrobić sobie wycieczkę szynobusem jedną z najbardziej malowniczych tras kolejowych na Dolnym Śląsku. Kupiłem bilet w kasie PKP i dopiero kasjer poinformował mnie, że szynobus nie jeździ już około miesiąca – poinformował nas pan Ryszard z Jeleniej Góry.

Zamiast schludnego szynobusu na pasażerów czekał kolejowy autobus przed dworcem. Przejazd tańszy nieco od pojazdu PKS, bo w weekendy PKP honoruje bilety wycieczkowe. Ale cały rytuał podróży kolejowej został zachowany.

– W autobusie był konduktor, który sprawdzał bilety, a pojazd został odprawiony przez dyżurnego ruchu – opowiada nasz Czytelnik. Konduktor za wiele do roboty nie miał, bo szynobus oprócz pana Ryszarda wiózł tylko parę osób. Podobno w dni powszednie jest pełny.

Nasza kolejowa rzeczywistość jest rozbrajająca. Trudno wyliczyć, która to już awaria szynobusu w Jeleniej Górze. A nowy rozkład jazdy, który zapewnia stałe połączenia z Lwówkiem, wchodzi w życie 8 grudnia. Nie wiadomo, czy do tego czasu pojazd szynowy uda się naprawić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group