Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 8992
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Autobusami miejskimi na Puchar Świata w Jakuszycach

Wtorek, 14 lutego 2012, 8:55
Aktualizacja: 16:27
Autor: Es
Na zawody narciarskie w Szklarskiej Porębie będzie można dojechać autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacji w Jeleniej Górze. Polana Jakuszycka w dniach imprezy (17 i 18 lutego) będzie zamknięta dla samochodów.

Dzięki umowie przewoźnika z władzami Szklarskiej Poręby autobusy jeleniogórskiej firmy będą obsługiwały wahadłowo trasę Szklarska Poręba – Jakuszyce. Wjazd indywidualnych samochodów osobowych pod Polanę Jakuszycką będzie niemożliwy.

Autobusami MZK, specjalnie oznaczonymi liniami A, B i C będzie też można w dniach 17 i 18 lutego br. dojechać bezpośrednio z Jeleniej Góry do Jakuszyc. Dojazdy te będą służyć zarówno gościom, którzy przyjechali do jeleniogórskich hoteli ze względu na zawody PŚ, a nie będą mogli dojechać w okolice Polany Jakuszyckiej własnymi autami, jak i kibicom z Jeleniej Góry.

Bilety - w systemie „tam i z powrotem” - uprawniające do przejazdu będzie można zakupić u kierowcy, a według deklaracji przewoźnika czasy przejazdów są zaplanowane w taki sposób, aby każdy pasażer mógł skorzystać ze wszystkich atrakcji PŚ przygotowanych przez organizatorów.

Dla przykładu – linia „A” bierze swój początek z przystanku ZUS przy ul. Sygietyńskiego – wyjazd o godz. 9.10, linia „B” z przystanku „Czarnoleska-Pętla” (wyjazd godz. 9.12), a linia „C” – spod dworca Głównego PKP – wyjazd godz. 9.18. Powroty zaplanowano odpowiednio na godz. 17.50, 17.56 i 18.02. Bilet będzie kosztował 20 złotych w obydwie strony. Niepełnosprawni będą mogli skorzystać z połączenia za darmo.

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group