Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 6 listopada
Imieniny: Feliksa, Ziemowita
Czytających: 13329
Zalogowanych: 112
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Auto pełne pseudoefedryny

Poniedziałek, 26 października 2020, 9:20
Autor: WAC
Region: Auto pełne pseudoefedryny
Fot. KAS
Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa z policją zatrzymała samochód, w którym przewożono 60 tysięcy tabletek z pseudoefedryną. Z takiej ilości można wytworzyć metamfetaminę o wartości ponad 300 tys. zł.

Funkcjonariusze dolnośląskiej KAS z policjantami z Lwówka Śląskiego skontrolowali samochód dostawczy w Brunowie. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło zachowanie kierowcy, z którym mieli utrudniony kontakt. Na miejscu wykonano testy, które wykryły że mężczyzna był pod wpływem narkotyku.

W samochodzie znajdowało się 60 tys. tabletek z pseudoefedryną. Z takiego ładunku można uzyskać ok. 3,6 kg czystej pseudoefedryny, a z niej wytworzyć ponad 2,1 kg metamfetaminy o wartości ponad 300 tys. zł na czarnym rynku.

Zatrzymany kierowca będzie odpowiadał przed sądem za posiadanie tabletek dla celów wytwarzania substancji psychotropowej.

Twoja reakcja na artykuł?

14
67%
Cieszy
3
14%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy w mijającym roku zmarł ktoś z Twojej rodziny albo dobry znajomy?

Oddanych
głosów
805
Tak
66%
Nie
34%
 
Głos ulicy
Marsz równości w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Nie myjesz zębów i idziesz spać? Oto konsekwencje
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Inne wydarzenia
Bije rekordy w ekstremalnej dyscyplinie. Rośnie prawdziwy brylant
 
Aktualności
Wiosenne techno w Jeleniej Górze – darmowe bilety
 
Kilometry
Łomnica doczekała się ronda
 
Aktualności
Złoty pociąg – krok do przodu czy w bok?
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group