Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 5845
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Auta na chodnikach. Szpecą i blokują

Sobota, 13 sierpnia 2011, 8:56
Aktualizacja: 13:38
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Auta na chodnikach. Szpecą i blokują
Fot. RED
W czerwcu miała rozpocząć się akcja usuwania zniszczonych i nieużywanych pojazdów, które zajmowały miejsce w przestrzeni miasta.

Rzeczywiście: sporo aut od tamtego czasu usunięto z chodników i parkingów, jednak zjawiska nie opanowano. Zgodnie z danymi z czerwca w Jeleniej Górze było około 80 zapomnianych samochodów, a co miesiąc przybywają trzy, cztery podniszczone pojazdy, których właściciele już nie potrzebują, a sprzedaż okazuje się zupełnie nieopłacalna. Jest też obawa przed kosztami. Zużyte auto trzeba przecież przewieźć lawetą i zezłomować.

– Na parkingu przed blokami na Osiedlu Orle od kilku lat stał podniszczony trabant, ale ostatnio zniknął – pisze do nas w mailu pan Wiesław z Cieplic. Dodaje jednak, że w mieście jest kilka innych samochodów, które powinny zostać zezłomowane lub też zaparkowane w innym miejscu.

W al. Wojska Polskiego, a raczej na jej chodniku, stoi „zablokowany” volkswagen bez powietrza w oponach. Przy ulicy Słowackiego od lat niszczeje fiat 126 porzucony przez właściciela. Takich przypadków na pewno jest więcej, a procedury ich usuwania są dość skomplikowane. – Po odholowaniu pojazdów na parking ustalani są ich właściciele, do których wysyłane są pisma. Część tych aut jest odbierana, ale co miesiąc przybywa nam kilka kolejnych tzw. wraków, z którymi miasto musi sobie poradzić – mówił nam zastępca prezydenta Hubert Papaj.

Akcja usuwania takich pojazdów przypomina syzyfową pracę, bo porzucanych aut wciąż przybywa i trudno z pomocą jednorazowych działań opanować to zjawisko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group