Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 2827
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Aura malarstwa w Casparze

Poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 8:36
Aktualizacja: 8:37
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Aura malarstwa w Casparze
Fot. rylit
W holu cieplickiego hotelu Caspar zaprezentowała wczoraj swoje obrazy Mauga Hoba–Hausherr malarka polskiego pochodzenia tworząca obecnie w Niemczech.

Mauga urodziła się w Katowicach. Ukończyła Liceum Plastyczne w Opolu. Rozpoczęła dalsze kształcenie się w kierunkach teatrologii i scenografii. Po wyjeździe do Niemiec kontynuowała naukę na kierunku grafiki. Artystka brała udział w wielu akcjach i przedsięwzięciach artystycznych. Uczyła malarstwa oraz rysunku w różnych instytucjach twórczych, cały czas tworząc własne obrazy, które były wystawiane na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Kilkadziesiąt jej prac znalazło nabywców prywatnych oraz w instytucjach artystycznych i rządowych.

Obrazy, które eksponuje artystka na wystawie w cieplickim hotelu, ukazują sens malarstwa sztuce. Ich niepowtarzalny styl, kolorystyka, eksplozja barw emanujących z tych dzieł potęgowana jest przez odpowiednie wyeksponowanie i podświetlenie za pomocą kolorowego oświetlenia ledowego firmy której przedstawicielem jest współwłaściciel hotelu. Światło wewnętrzne tych dzieł sztuki doskonale współgra z ich oświetleniem. Jest to druga wystawa tej artystki w Polsce po wystawie w Ozimku.

Malarka mogła wziąć udział w wernisażu osobiście i opowiedzieć o swojej twórczości. Przebywa aktualnie na plenerze malarskim w Podgórzynie. O coraz większym zainteresowaniu mieszkańców naszego miasta i kuracjuszy poczynaniami artystycznymi właścicieli hotelu Grażyny Roberta Futerhendlerów niech świadczy fakt, że na niedzielnym wernisażu Maugi i koncercie dwóch młodych muzyków Ryszarda Kołodzieja i Dariusza Motyki było bardzo tłoczno.

Czekamy na dalsze takie imprezy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group