Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7622
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Audi w płomieniach. Winne zwarcie w zapalniczce

Wtorek, 16 sierpnia 2011, 16:11
Aktualizacja: 16:12
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Audi w płomieniach. Winne zwarcie w zapalniczce
Fot. ....
Wczoraj w nocy w centrum Jeleniej Góry, przy ul. Wolności niemal doszczętnie spłonęło auto marki Audi 80. Kiedy strażacy dojechali na miejsce, auto było całe w ogniu. Od wysokiej temperatury popękały szyby w witrynach okolicznych lokali.

O płonącym samochodzie straż pożarną zaalarmowano kwadrans przed północą. Kiedy strażacy dojechali na miejsce auto było całe w ogniu. Gaszenie jednym prądem piany trwało około pół godziny.

– W chwili powstania pożaru w samochodzie obecny był właściciel auta, który twierdzi, że ogień wybuchł wskutek zwarcia, do jakiego doszło w zapalniczce samochodowej pojazdu. Próbował gasić pojazd gaśnicą, jednak samochód szybko się zajął. Mężczyźnie nic się nie stało. Ostatecznie auto ugasili strażacy. Policja nie będzie prowadziła dochodzenia w tej sprawie – mówi Bogumił Kotowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Jedną z poszkodowanych pożaru osób jest Janina Górka, właścicielka salonu fryzjersko-kosmetycznego, której wskutek wysokiej temperatury popękały szyby w witrynie salonu. Kobieta nie potrafi jeszcze oszacować strat, czeka obecnie na wycenę ubezpieczyciela.

– Jest to pierwszy przypadek na tej ulicy, kiedy doszło do pożaru auta. Dawniej, kiedy funkcjonowały tzw. baniaki, zdarzało się, że wracająca młodzież wybijała szyby w salonie, ale nigdy nie zdarzyło się, by popękały one od pożaru – mówi poszkodowana.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group