JELENIA GÓRA: Atut własnego boiska nie pomógł KKS–owi Jelenia Góra

Niedziela, 6 kwietnia 2008, 19:59
Aktualizacja: 20:01
Autor: Benny
Mecz powinien odbyć się w Podgórzynie, lecz ze względów technicznych rozegrany został w Jeleniej Górze. Nie pomogło to jednak zawodnikom KKS–u i mimo prowadzenia, ostatecznie przegrali z Podgórzynem 1:3.

Pierwsza połowa rozpoczęła się po myśli gospodarzy, którzy objęli prowadzenie po pięknym strzale Łukasza Hnatów.
Później było już gorzej dla KKS-u. Dobra gra Podgórzyna, zmienność w przeprowadzaniu akcji, często kończonych strzałami sprawiły, że goście niedosyć, że zdołali wyrównać to i w końcówce pierwszej połowy strzelili bramkę dającą im prowadzenie.

Druga odsłona meczu, zapowiadała się równie ciekawie, ponieważ obydwie drużyny nastawiły się na zwycięstwo.
Od mocnego uderzenia rozpoczęli przyjezdni, którzy już w 52 minucie meczu podwyższyli prowadzenie na 3:1. Akcja toczyła się lewą stroną boiska, moment zawahania obrońców KKS-u wykorzystał napastnik gości, który wyłuskał im piłkę i strzelił tuż obok wychodzącego bramkarza, nie dając mu szans na skuteczną interwencję.
Podgórzyn częściej utrzymywał się przy piłce,miał kilka okazji, aby podwyższyć prowadzenie, lecz zabrakło mu skuteczności.
Gospodarze grali ofensywnie, chcieli zdobyć bramkę kontaktową, lecz nie mogli przedrzeć się przez szczelną obronę, a strzały z głębi pola skutecznie parował bramkarz Mitexu.

Mitex Podgórzyn – KKS Jelenia Góra 3:1 (2:1)
Bramki: Wyderkowski 2, Wojtylak oraz Hnatów
Mitex Podgórzyn: Krawczyk – Jaromin, Woś, Linke, Woźniak, Żak, Lancewicz, Saniuk, Mróz, Wojtylak, Wyderowski.
KKS: Biezuński – Bakaszyński (Buras), Sikora, Wdowiak, Blekicki (Dudek), Hnatów, Dudek, Hofman, Perebeyno, Skowron, Borecki.