Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 10661
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Atrakcje Festiwalu Światła

Piątek, 30 sierpnia 2024, 8:00
Autor: WAC
Jelenia Góra: Atrakcje Festiwalu Światła
Fot. WAC
O szczegółach programu tegorocznego 66. Września Jeleniogórskiego poinformowali podczas wczorajszej (29 sierpnia) konferencji prasowej prezydent Jeleniej Góry Jerzy Jerzy Łużniak oraz przedstawiciele instytucji kultury.

W programie tegorocznego WJ znalazły się imprezy, które od wielu lat goszczą w harmonogramie jeleniogórskich wydarzeń, m.in. Festiwal Silesia Sonans, Międzynarodowe Warsztaty Pszczelarskie, Biennale Fotografii Górskiej, Karkonoska Giełda Minerałów, Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich oraz Jarmark Osobliwości i Staroci. Jednak największym wydarzeniem, swoją rangą wykraczającym poza zasięg miejski ma być Festiwal Światła Movie Cities. W tym roku potrwa on dwa dni i odbędzie się w Cieplicach 20-21 września

To Festiwal, który w założeniu ma łączyć w sobie magię światła i mapingu z wydarzeniami artystycznymi na najwyższym poziomie - opowiada Łukasz Duda z Jeleniogórskiego Centrum Kultury. - Jako, że zasadniczą częścią Festiwalu jest światło, to będzie dużo niespodzianek, podobnie jak rok temu. W tym roku zdecydowaliśmy się na to, aby przede wszystkim nie rezygnować z mapingów, które zostały wyprodukowane w zeszłym roku, ponieważ jest na pewno masa osób, które nie zobaczyły tych mapingów. Oczywiście to nie koniec, ponieważ postanowiliśmy wyprodukować cztery nowe mapingi, które będą prezentowane w trzech zasadniczych lokalizacjach: Dom Zdrojowy „Lalka”, Pałac Schaffgotschów i Teatr Animacji w Parku Zdrojowym.

Częścią festiwalu będą koncerty gwiazd. W tym roku wystąpią miedzy innymi: Chivas, Dawid Artysta, Natalia Szroeder i The Dumplings. Nie zabraknie strefy zabaw dla najmłodszych oraz bogatej oferty gastronomicznej. Wydarzenia każdego dnia będą się kończyć ok. godziny 23.

Twoja reakcja na artykuł?

71
68%
Cieszy
3
3%
Hahaha
3
3%
Nudzi
5
5%
Smuci
9
9%
Złości
14
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy popierasz imprezy biegowe w Jeleniej Górze?

Oddanych
głosów
238
Tak - świetny pomysł
61%
Nie - za duże utrudnienia dla mieszkańców
27%
Nie mam zdania
12%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Dlaczego „tanie auto” często wychodzi drożej? Pułapki branży moto
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
112
Zderzenie dwóch taksówek
 
112
Chwila nieuwagi i...karambol gotowy
 
112
Ciągnik złapał "kapcia" przy rondzie
 
Aktualności
Hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group