Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 6816
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Atrakcje 63. Września Jeleniogórskiego

Czwartek, 26 sierpnia 2021, 14:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Atrakcje 63. Września Jeleniogórskiego
Fot. Przemek Kaczałko
Podczas czwartkowej konferencji prasowej w Ratuszu przedstawiono główne wydarzenia 63. Września Jeleniogórskiego. Pierwszą imprezą będzie festiwal Silesia Sonans, ponadto 45-lecie Zdrojowego Teatru Animacji, a pod koniec miesiąca przyjdzie czas na Jarmark Staroci i Osobliwości oraz Krokus Jazz Festiwal.

Już w najbliższy piątek (27.08) rozpoczyna się festiwal Silesia Sonans, a oficjalne otwarcie 63. Września Jeleniogórskiego będzie miało miejsce 1 września podczas koncertu Marcina Wyrostka.

Zaczniemy w piątek (27.08) "Czterema porami roku" Vivaldiego, które zagrają Capella Cracoviensis z dyrygentem Janem Tomaszem Adamkiem, a następnie będzie 13 koncertów i wydarzeń, w tym przedstawienie Teatru Muzycznego, które wyreżyseruje Łukasz Duda. Będą też gwiazdy: Aleksandra Kurzak, Marcin Wyrostek z orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej, czy wspaniałe jeleniogórzanki: Sulamita Ślubowska czy Małgorzata Wasiucionek. Będzie też koncert dla dzieci - mówiła Michalina Bienkiewicz, która zachęca do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem na stronie www.silesiasonans.pl.

Na 5 września zaplanowano imprezę familijną pn. Piknik z Królową Marysieńką, organizowany przez Zdrojowy Teatr Animacji, wraz z obchodami 45-lecia placówki.

Będzie to przejazd Królowej Marysieńki od Pałacu Schaffgotschów do Muszli Koncertowej, gdzie odbędzie koncert piosenek. Po tym zdarzeniu będzie piknik z występem Teatru Cichego, mały zwierzyniec, a na zakończenie obchodów 45-lecia ZTA koncert Fisz Emade Tworzywo - mówiła Małgorzata Nauka, dyrektorka cieplickiego teatru.

Przed nami również mocna dawka jazzu, którą zaplanowano w dniach 23-25 września. Wśród gwiazd m.in. Leszek Możdżer, ale nie zabraknie też części konkursowej z młodymi zespołami.

W tym roku przyjmujemy nową formułę Krokus Jazz Festiwalu - mówił Łukasz Prochacki z JCK. - Koncerty odbędą się zarówno w sali widowiskowej JCK, ale też w Teatrze Norwida, BWA, Muflonie, Domu Hauptmanna, czy Ogrodzie Japońskim Siruwia w Przesiece - dodał przedstawiciel organizatora, zachęcając do odwiedzenia strony krokusjazzfestiwal.pl.

W ostatni weekend września tradycyjnie odbędzie się 48. Jarmark Staroci i Osobliwości. Wszystkie stoiska zostały już wyprzedane, a władze miasta zapowiedziały, że rozważają organizację jarmarku dwa razy w roku - nowa edycja miałaby mieć miejsce na początku czerwca 2022 r.

Podczas konferencji prasowej zaprezentowano również plakat 63. Września Jeleniogórskiego, którego autorem jest pracownik Urzędu Miasta - Tomasz Wrona.

Twoja reakcja na artykuł?

49
69%
Cieszy
9
13%
Hahaha
5
7%
Nudzi
1
1%
Smuci
2
3%
Złości
5
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
817
Jest nowy
6%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group