Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 4384
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Atrakcja na razie tylko wirtualna

Niedziela, 8 listopada 2009, 8:52
Aktualizacja: 8:52
Autor: Ania
REGION: Atrakcja na razie tylko wirtualna
Fot. .....
Co ze stacją sportów zimowych i paralotniarstwa w Kowarach? W ubiegłym tygodniu gmina przekazała spółce grunty, na których ma powstać nowa atrakcja turystyczna. Nie wiadomo jednak, kiedy rozpocznie się budowa.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że stanie się to wiosną przyszłego roku. Grunty jakie przekazała spółce gmina są warte około miliona trzystu złotych. Są one przekazane aportem, w związku z czym Kowary będą miały 10 procent udziałów w Stacji Sportów Zimowych i Paralotniarstwa.

Pozostałych sześciu wspólników będzie musiało wnieść do spółki żywą gotówkę. Obecnie jej kapitał zakładowy wynosi ponad 3 miliony złotych.

Stacja Sportów Zimowych i Paralotniarstwa ma się stać prawdziwą atrakcją turystyczną miasta nad Jedlicą. Ma ona zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Ci pierwsi wierzą, że jest to świetna inwestycja, skazana na sukces. Drudzy są raczej sceptykami, tłumaczą, że na Osiedlu Podgórze przy którym stacja powstanie nie ma wystarczająco dużo śniegu. Włodarze Kowar przekonują, że powodów do obaw nie ma. Czy SPZiP faktycznie będzie wspaniałą atrakcją turystyczną, przekonamy się w przyszłości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group