Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 8017
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Atrakcja na razie tylko wirtualna

Wiadomości: REGION
Niedziela, 8 listopada 2009, 8:52
Aktualizacja: 8:52
Autor: Ania
Fot. .....
Co ze stacją sportów zimowych i paralotniarstwa w Kowarach? W ubiegłym tygodniu gmina przekazała spółce grunty, na których ma powstać nowa atrakcja turystyczna. Nie wiadomo jednak, kiedy rozpocznie się budowa.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że stanie się to wiosną przyszłego roku. Grunty jakie przekazała spółce gmina są warte około miliona trzystu złotych. Są one przekazane aportem, w związku z czym Kowary będą miały 10 procent udziałów w Stacji Sportów Zimowych i Paralotniarstwa.

Pozostałych sześciu wspólników będzie musiało wnieść do spółki żywą gotówkę. Obecnie jej kapitał zakładowy wynosi ponad 3 miliony złotych.

Stacja Sportów Zimowych i Paralotniarstwa ma się stać prawdziwą atrakcją turystyczną miasta nad Jedlicą. Ma ona zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Ci pierwsi wierzą, że jest to świetna inwestycja, skazana na sukces. Drudzy są raczej sceptykami, tłumaczą, że na Osiedlu Podgórze przy którym stacja powstanie nie ma wystarczająco dużo śniegu. Włodarze Kowar przekonują, że powodów do obaw nie ma. Czy SPZiP faktycznie będzie wspaniałą atrakcją turystyczną, przekonamy się w przyszłości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~gulgulatorek 8-11-2009 12:19
fajnie ,niech robią nowe stoki narciarskie , w Szklarskiej Porębie na wiosnę zaczynają budować 6-osobową kanapę na Świąteczny Kamień koło Hali Szrenickiej do nartostrad Lolobrygida i Śnieżynka
~ Krepy stok 8-11-2009 13:37
Dobrze , że są chęci i zamiary do czegokolwiek utworzenia w tym cofajacym sie regione w stosunku do konkurencyjnych niedrogich Dolomitow Wloskich czy Alp Austriackich - u nas w Karkonoszach i Izerach cos drgnelo w Swieradowie powstal wyciąg , ale co dalej - to wszystko malo i konkurencji z Dolomitami czy Alpami nie wygraja w obecnym stanie ilości wyciagów , dróg , parkingów , cen i standartu hoteli- przeciez kanay z kloszem wieloosobowe powinny byc w calym parku Karkonoskim tam gdzie snieg lezy najdluzej tak jak to jest w Parkach Narodowych Dolomitów czy Tyrolu w Austrii - tam w symbiozie z przyroda dziala turystyka , wzorowa czystość i ochrona środowiska. U nas na razie jest drogo , stresująco , brak dojazdów , parkingow i bylejakośc uslug. Dlatego wskazana jest kazda inicjatywa do rozwoju tej dziedziny.
~ 8-11-2009 16:07
Niektórzy lubią topić kasę. Zasada wtop[ił na gondoli, która nie zwróci się przez dzisięciolecia. teraz inny biznesmen chce budować wyciągi w nacieplejszym miejscu w Karkonoszach. Mają kasę, niech budują. Na biednych nie trafiło :)
~bylyfyzyf 8-11-2009 20:18
moze i by byla wspaniala atrakcja turystyczna i moze i bedzie ale napewno nie w najblizszych p[aru latach, bo to ciagnie sie juz ze 2 lata i dalej nic, a mialo ruszyc od razu, tak sie do tego zabieraja ze szkoda słów... aha i to nie gmina przekazała teren tylko lasy panstwowe i wyjdzie wkoncu na to, ze wytna drzewa i dupa z tego bedzie
~ 9-11-2009 12:36
DOLNOŚLĄZAK. Żeby nie okazało się, że za głównym udziałowcem kryją się właściciele jakiejś kopalni,dla których inwestycja turystyczno-rekreacyjna to taka zasłona. Plan przestrzennego zagospodarowania terenu można zmienić. I Kowary ponownie przekształcą się w miasteczko górnicze ze wszystkimi tego konsekwencjami. Wójt Gminy Mysłakowice wie jak się takie sprawy skutecznie wspiera i załatwia. Dzięki temu w Rudawskim Parku Krajobrazowym kopalnia POL-SKAL przez 40 lat prowadzić będzie intensywne prace, zmierzające do stworzenia innego wariantu "kolorowych jeziorek". Samorządowcy z Kowar warto bacznie przyglądać się tej inwestycji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group