Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8526
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Atak z lewej

Wtorek, 5 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 5 czerwca 2007, 16:25
Autor: DOB
Jelenia Góra: Atak z lewej
Fot. DOB
Lewica i Demokraci krytykuje prezydenta Marka Obrębalskiego i stawia mu ultimatum.

Nieudolna reorganizacja urzędu miasta, brak strategicznego sponsora dla drużyn sportowych, chaotyczne zmiany w spółkach miejskich, brak stabilnego układu w radzie miejskiej – to tylko niektóre z szeregu zarzutów, podnoszonych przez radnych Lewicy i Demokratów, którzy podsumowali 200 dni pracy prezydenta Marka Obrębalskiego.

– Nowy prezydent obiecywał boom inwestycyjny – mówi Józef Kusiak, szef klubu radnych LiD i były prezydent Jeleniej Góry. – Okazuje się, że ten boom wcale nie jest taki wielki.
Józef Sarzyński dodał, że obecna władza chwali się sukcesami wypracowanymi przez poprzedników, czyli przez lewicę. Chodzi o nagrody które miasto niedawno otrzymało oraz o budowę nowej siedziby straży pożarnej czy też remonty ulic z programu Interreg III A.

Radni LiD jeszcze raz podkreślili, że nie było i nie ma żadnych rozmów na temat koalicji z Platformą Obywatelską. Dlaczego w takim razie poparli budżet i byli za udzieleniem absolutorium? – Budżet był skonstruowany przez poprzednią władzę, nowa naniosła tylko poprawki – mówi Grażyna Malczuk. - Podobnie absolutorium, dotyczyło ono całego roku, a więc także okresu rządów Józefa Kusiaka.
– Będziemy popierać uchwały, które służą miastu – dodał Józef Kusiak.

Radni LiD przedstawili szereg zadań, które – ich zdaniem – prezydent powinien podjąć jak najszybciej. To: budowa obwodnicy południowej, budowa kanalizacji lewobrzeżnej części Cieplic i kanału Młynówka, budowa kompleksu basenów termalnych dostępnego dla ludzi, centrum rekreacyjnego na Zabobrzu, rozpoczęcie działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa. – Jeśli nie zostaną one ujęte w budżecie na 2008 rok, nie poprzemy planu finansowego – mówi Grażyna Malczuk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group