Poniedziałek, 22 czerwca
20°C Jelenia Góra
reklamy

Atak wandali na tramwaj

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 1 min czytania

Zabytkowy pojazd szynowy nie oparł się atakowi chuliganów, którzy wybili brukiem z nawierzchni placu Ratuszowego dwie szyby. Nie pomógł archaiczny monitoring wizyjny.

reklamy
reklamy

Tramwaj, który – kiedy na zewnątrz jest ciepło – służy jako kiosk z pamiątkami i biletami autobusowymi, jest zamknięty. Wandale zniszczyli szyby, ze środka nic nie zabrali. Jedno z okien przebili na wylot, drugie – poważnie uszkodzili.

Cezary Wiklik, właściciel tramwaju, jest bezradny wobec takich aktów wandalizmu, choć sam często przebywa w ratuszu. Jako radny nie może prowadzić działalności gospodarczej w pojeździe, dlatego dzierżawi go. Teraz tramwaj jest nieczynny, więc tym łatwiej go zniszczyć.

Plac Ratuszowy jest monitorowany, ale to tylko teoria. Kamery, które pokazują obraz rynku w dyżurce komendy straży miejskiej, są przestarzałe. Nie wiadomo, czy zarejestrowały wandali, którzy zniszczyli tramwaj. Jeśli nawet to zrobiły, to obraz z nich jest na tyle nieczytelny, że nie pozwoli na ustalenie tożsamości chuliganów.

A sam tramwaj od nowego roku ma nowego dzierżawcę. Zostanie otwarty jak tylko zrobi się ciepło.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka