Niedziela, 28 czerwca
23°C Jelenia Góra
reklamy

Atak wandali na tramwaj

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 1 min czytania

Zabytkowy pojazd szynowy nie oparł się atakowi chuliganów, którzy wybili brukiem z nawierzchni placu Ratuszowego dwie szyby. Nie pomógł archaiczny monitoring wizyjny.

reklamy

Tramwaj, który – kiedy na zewnątrz jest ciepło – służy jako kiosk z pamiątkami i biletami autobusowymi, jest zamknięty. Wandale zniszczyli szyby, ze środka nic nie zabrali. Jedno z okien przebili na wylot, drugie – poważnie uszkodzili.

Cezary Wiklik, właściciel tramwaju, jest bezradny wobec takich aktów wandalizmu, choć sam często przebywa w ratuszu. Jako radny nie może prowadzić działalności gospodarczej w pojeździe, dlatego dzierżawi go. Teraz tramwaj jest nieczynny, więc tym łatwiej go zniszczyć.

Plac Ratuszowy jest monitorowany, ale to tylko teoria. Kamery, które pokazują obraz rynku w dyżurce komendy straży miejskiej, są przestarzałe. Nie wiadomo, czy zarejestrowały wandali, którzy zniszczyli tramwaj. Jeśli nawet to zrobiły, to obraz z nich jest na tyle nieczytelny, że nie pozwoli na ustalenie tożsamości chuliganów.

A sam tramwaj od nowego roku ma nowego dzierżawcę. Zostanie otwarty jak tylko zrobi się ciepło.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka