Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 6948
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Atak smoka w Rynku

Niedziela, 19 września 2010, 8:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 września 2010, 8:47
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Atak smoka w Rynku
Fot. KC
Potężna bestia ziejąca ogniem z bezzębnej paszczy straszyła wczoraj publiczność na placu Ratuszowym. Wszystko dzięki Teatrowi Kvelb z Czeskich Budziejowic, który przygotował ostatni punkt pierwszego dnia Jarmarku Średniowiecznego: sztukę fantasy: „Opowieść o smoku”.

Smok jednych bawił, innych straszył. Wśród przestraszonych były mniejsze dzieci, dla których bajka okazała się nie tak bajkowa, jak można było sobie wyobrazić. Języki ognia biły w publiczność w rytm świetnie dobranej muzyki. Pojawili się walczący rycerze, którym blasku i atmosfery tajemniczości dodało odpowiednie światło. Bestia miała pysk nafaszerowany petardami i innymi materiałami pirotechnicznymi. Nic zatem dziwnego, że w pogotowiu byli strażacy, a charakterystyczny dla smoków smród fosforu i spalenizny drażnił nozdrza. Na koniec niespodzianka: pokaz fajerwerków.

Jeszcze dziś (niedziela) można przenieść się w zamierzchłe średniowiecze świetnie i pobawić się w rytm muzyki dawnej. Serdecznie zapraszamy całe rodziny na plac Ratuszowy. Każdy znajdzie coś dla siebie. W niedzielę na zakończenie III Jeleniogórskiego Jarmarku Średniowiecznego wystąpi o godzinie 19:00 zespół Carrantouhill (muzyka irlandzka). Jarmark - z okazji 52. Września Jeleniogórskiego - zorganizowało Jeleniogórskie Centrum Kultury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group