Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 6757
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Atak hakerów na Naszą klasę

Wiadomości: DOLNY ŚLĄSK
Środa, 10 września 2008, 8:29
Aktualizacja: 9:53
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
120 tysięcy komentarzy, które zawierały reklamę płatnej strony do ściągania plików, wysłali komputerowi przestępcy za pośrednictwem popularnego serwisu Nasza–klasa.pl Właściciele witryny wycenili straty na ponad 60 milionów złotych.

Aby usunąć program trzeba było na godzinę wyłączyć serwery. Donosi o tym środowa Polska Gazeta Wrocławska. – Komputerowcy ze Śląska stworzyli program do rozprowadzania tzw. spamu, czyli niechcianych reklam. Działał tak, że do każdego nowego zdjęcia publikowanego w serwisie dopisywał miły komentarz. Ale oprócz ciepłych słów pojawiała się tam również reklama płatnej strony do ściągania plików – czytamy.

Kwotę 60 milionów złotych strat oszacowano na podstawie cennika reklam w Naszej-klasie. Tyle hakerzy musieliby zapłacić, gdyby zamówili ogłoszenia. Co ciekawe, choć zatrzymani hakerzy staną przed sądem, właściciele portalu podarują im występek i nie będą żądali od przestępców zwrotu wspomnianej sumy. Chcą, by młodzi komputerowcy przygodę z policją i sądem potraktowali jako poważne ostrzeżenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group