Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8049
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Astronomiczne łowy pasjonatów teleskopu

Poniedziałek, 12 maja 2008, 8:11
Aktualizacja: 14:06
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Astronomiczne łowy pasjonatów teleskopu
Fot. Organizator
Licealiści przypatrywali się konstelacjom gwiezdnym i planetom oraz poznawali tajniki astronomii i matematyki na kilkudniowym obozie astronomicznym w Janicach koło Pasiecznika. Mieli szczęście, bo obserwacjom sprzyjała bezchmurna pogoda.

Obóz dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 zakończył się w miniony weekend. To kolejna nietypowa propozycja ZSO nr 1, dzięki której pedagodzy chcą uatrakcyjnić młodzieży naukę danego przedmiotu. Kilka tygodni temu odbyła się Wiosenna Szkoła Matematyki w Borowicach. Teraz uczniowie zgłębiali wiedzę z astronomii praktycznej. Zaopatrzeni w odpowiednie teleskopy po zapadnięciu zmroku obserwowali niebo i gwiezdne konstelacje.

– Imprezę zorganizowano dzięki dużemu zaangażowaniu Lecha Trębickiego, nauczyciela fizyki – poinformował Paweł Domagała, dyrektor popularnego „Żeroma”. To pasjonat przedmiotu, a szczególnie interesuje się astronomią. Stara się swoje obserwacje i wiedzę przekazać na lekcjach. Nie zabrakło też dawki matematyki w „obozowym” wydaniu, o co zadbał Romuald Andruszczyszyn, uczący tego przedmiotu.

W przyszłości zasięg imprezy ma być jeszcze szerszy. – Chcemy, aby był to obóz matematyczno-astronomiczny dla uczniów gimnazjum naszego miasta i Kotliny Jeleniogórskiej – zapowiada dyrektor Paweł Domagała. Szkoła chce także zorganizaować "Warsztaty Regionalno-Geograficzne" dla gimnazjalistów, którzy chcieliby uczyć się w klasie regionalnej ZSO Nr 1 w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group