Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3712
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Artyści z Kotliny Jeleniogórskiej zaprezentują się w Czechach

Czwartek, 4 lipca 2013, 7:35
Aktualizacja: 12:59
Autor: Mea
Powiat: Artyści z Kotliny Jeleniogórskiej zaprezentują się w Czechach
Fot. Archiwum Starostwa
Delegacja powiatu jeleniogórskiego gościła w Muzeum Szkła i Biżuterii w Jabloncu nad Nysą, gdzie omawiano dalszą współpracę z Czechami. Od 8 do 11 sierpnia jeleniogórscy wytwórcy wraz z czeskimi będą prezentować swoje wyroby podczas Międzynarodowej Wystawy Szkła i Biżuterii „Krehka Krasa” w Jabloncu. Do 10 lipca artyści z regionu mogą zgłaszać w jeleniogórskim starostwie chęć udziału w wystawie.

Do Jablonca pojechali: Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu oraz Ewelina Ostrowska, pracownica Wydziału PTS odpowiedzialna za współpracę z Miastem Jablonec. Ze strony czeskiej uczestnikami spotkania byli: Pavel Kopacek – prezydent czeskiego Związku Producentów Szkła i Biżuterii, Milada Valeckova – dyrektor Muzeum Szkła w Jabloncu n/N, Irena Bulirova ze Związku Producentów Szkła i Biżuterii, Milan Kohout ze Związku Producentów Szkła i Biżuterii, dyrektor JBX Promotion s.r.o.

Podczas spotkania omawiano szczegóły realizowanego projektu unijnego, w ramach którego zrealizowano w Karpaczu pokaz mody biżuterii jabloneckiej „Made in Jablonec”. Drugim wydarzeniem jest największa w Republice Czeskiej Międzynarodowa Wystawa Szkła i Biżuterii „Krehka Krasa”, która odbędzie się w Jabloncu n/N w dniach 08-11.08. Powiat jeleniogórski jest partnerem projektu i koordynatorem ze strony polskiej.

Podczas spotkania strona czeska przekazała ustalenia organizacyjne dotyczące liczby wystawców, lokalizacji stoisk, wstępnego programu i przebiegu wystawy.
- Na scenie w amfiteatrze odbędzie się otwarcie wystawy i występy artystyczne, w tym również koncerty polskich zespołów z naszego regionu. Atrakcją imprezy będą też profesjonalne pokazy mody biżuterii jabloneckiej „Made in Jablonec” oraz profesjonalne warsztaty wyrobów biżuteryjnych i szklanych – mówiła Ewelina Ostrowska.

W ramach stoisk informacyjnych znajdzie się też stoisko promocyjne powiatu jeleniogórskiego oraz stoiska pozostałych partnerów wystawy, w tym Czeskiej Organizacji Turystycznej (Czech Tourism), Województwa Libereckiego, Miasta Jablonec n/N oraz Związku Producentów Szkła i Biżuterii jako głównego organizatora.

Otwarcie wystawy w odbędzie się 8 sierpnia o godz. 10.00 wraz z wystąpieniami partnerów i zaproszonych gości.

- Serdecznie zapraszamy regionalnych wytwórców do udziału w imprezie lub odwiedzenia wystawy – dodała Ewelina Ostrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
437
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
27%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group