Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7680
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Artyści kontra wandale

Poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 0:00
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: Artyści kontra wandale
Fot. Angelika Grzywacz
Młodzi mieszkańcy Jeleniej Góry już dawno podkreślili swoją aktywność i kreatywność oraz inwencję twórczą dotyczącą wystroju miasta. Dali temu wyraz między innymi na murach podziemnego przejścia tuż obok Dworca Głównego PKS.

Tuż po wybudowaniu przejścia pojawiło się graffiti, które w oczach większości mieszkańców zyskało uznanie i podziw. Kolorowe napisy dodały temu miejscu wyjątkowości. Niestety w ostatnim czasie pojawiły się inne nowe elementy w przejściu. Tym razem nie są one jednak powodem do dumy. Zdewastowane oświetlenie z pewnością nie doda temu miejscu pozytywnego wydźwięku. Nie wiadomo kto jest sprawcą porozbijanych lamp i wiszących kabli. Mieszkańcy boją się korzystać z przejścia po zmroku.
- Już wcześniej było strach tędy przechodzić - mówi pani Eugenia, która mieszka niedaleko. - Wieczorami zbierają się tu grupki młodych ludzi, a teraz, gdy zniszczyli lampy, to po ciemku strach iść.

Najbliższym przejściem są światła na krzyżówce Alei Jana Pawła II i Grunwaldzkiej. A to przecież spory kawałek.
- Sami sobie szkodzą - mówi starszy mieszkaniec miasta. - W końcu i ich ktoś napadnie w tych ciemnościach! A może element grozy ma być dodatkową atrakcją?

Już za parę dni początek roku szkolnego. Z przejścia będzie korzystało kilkuset uczniów pobliskiej szkoły. I to oni przez głupotę innych będą głównie narażeni na niebezpieczeństwo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group