Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 12285
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ars poetica: wierszem i śpiewem Urszuli Musielak

Środa, 1 grudnia 2021, 7:29
Aktualizacja: 13:31
Autor: Danuta Mysłek
Jelenia Góra: Ars poetica: wierszem i śpiewem Urszuli Musielak
Fot. Jarosław Czarnoleski
W kawiarni Muza przy ODK na jeleniogórskim Zabobrzu, na kolejnym już spotkaniu z cyklu ars poetica organizatorzy: Stowarzyszenie Literackie w Cieniu Lipy Czarnoleskiej oraz Osiedlowy Dom Kultury gościli Urszulę Musielak - autorkę piątego tomiku poezji, założycielkę, a zarazem kierowniczkę zespołu śpiewaczego Szklarki, działającego pod patronatem Piechowickiego Ośrodka Kultury.

Spotkanie z ramienia ODK otworzyła Dominika Krop, oddając głos prezes Stowarzyszenia Literackiego w Cieniu Lipy Czarnoleskiej Danucie Mysłek. Po krótkim wprowadzeniu przez obie panie w temat oraz przestawieniu sylwetki bohaterki wieczoru oddano głos Urszuli Musielak.

Autorka, a zarazem promotorka najnowszej książki pt. „Blaski i cienie natury”, podzieliła się z licznie zgromadzonymi tym, co jest bliskie jej sercu, o czym traktuje w swojej poezji: myśli, emocje wyrażam słowami, nadaje im kształt, malując obrazy otaczającego nas świata, a priori memu sercu jest ekologia, uroki Karkonoszy i nieco polityki tak w życiu, jak i w moich utworach – powiedziała.

Twórczyni przypomniała nam po jednym wierszu z wcześniej wydanych tomików. Przeczytała po jednym wierszu z tomiku:
Wyznania milczących drzew (2013 r.) – pt. Wiosna;
Skrzydła życia (2015 r.) – pt. Modlitwa do słońca;
Szepty dnia – podszepty nocy (2017 r.) – pt. Rzeźba dnia;
Na karuzeli życia – pt. Modlitwa

Następnie wystąpił zespół śpiewaczy Szklarki z utworami: Kraj rodzinny matki mej, Białe łabędzie, Jarzębina (o Piechowickiej jarzębinie, rosnącej nad rzeką Kamienną).

Z tomiku Blaski i cienie natury zaprezentowała autorka trzy wiersze: Szczęście, Jesień w Karkonoszach, Prowadź nas.A Władysław Kołtowski porywającym wokalem, grą na trąbce, bawił salę, wyśpiewując: Kiedy jestem sam, Zapomnieć, Powitanie poranka, Tańcz.

W drugiej odsłonie Szklarki żywo porwały salę do wtórowania, a występ zespołu zakończył się bisem najnowszej ich piosenki pt. Matka, po raz pierwszy wyśpiewanej publicznie. Zaśpiewali: Milion białych róż, Zagrajcie nam skrzypce. Nie zabrakło piosenki patriotycznej – Jak długo w sercu naszym.

Na zakończenie padło wiele ciepłych słów kierowanych do twórczyni, charakteryzujących jej życiową postawę: charyzmę, ciepło, którym zaraża współtowarzyszy, kreatywność i otwartość na drugiego człowieka. Kolejno głos zabrali: Danuta Mysłek, Danuta Jaśkiewicz oraz były burmistrz Piechowic Witold Rudolf. Ten ostatni z wypowiadających konkludował: Ula jesteś ambasadorem Piechowic, jesteś swoim ambasadorem. A to niewątpliwie jest faktem podkreślającym kreatywność, barwność i efekty działań niestrudzonej do dziś Urszuli Musielak.

Niepowtarzalna atmosfera i smak wypieków twórczyni na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
1
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group