Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 8201
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Arktyczne powitanie wiosny

Poniedziałek, 16 marca 2009, 8:07
Aktualizacja: 8:08
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Arktyczne powitanie wiosny
Fot. rylit
Wprawdzie ostatni tydzień astronomicznej zimy zaczyna się wiosennie, początek najpiękniejszej pory roku będzie… zimowy! Najnowsze prognozy przewidują spadek temperatury, przymrozki i spore opady śniegu.

W marcu jak w garncu – zmienna pogoda, nic zatem dziwnego, że aura nie będzie pomyślna dla tych, którzy marzą już o schowaniu w głąb szafy ciepłych kurtek, czapek i rękawiczek. Zima jeszcze nie dała za wygraną i po raz kolejny w tym roku owionie nas arktycznym powietrzem.

Ochłodzenie ma się zacząć w środę i potrwa kilka dni. – Tegoroczny pierwszy dzień astronomicznej wiosny będzie zimny i śnieżny – to najnowsze przewidywania. Zima da się we znaki najbardziej drogowcom, którzy muszą przygotować zapasy piachu i soli, oraz kierowcom. Cieszą się narciarze, bo sezon im się przedłuży.

Taka pogoda to nic szczególnego w naszej strefie klimatycznej. W ubiegłym roku podobny atak chłodu owionął Kotlinę Jeleniogórską w ostatnich dniach marca podczas Świąt Wielkanocnych. Pozostaje mieć nadzieję, że tegoroczna Wielkanoc, przypadająca na początku drugiej dekady kwietnia, będzie prawdziwie wiosenna.

Tymczasem pozostaje nam cieszyć się z kilku wiosennych obrazków w obiektywie naszego fotoreportera.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group