Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 3685
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Arktyczne ferie w BWA

Czwartek, 28 stycznia 2010, 9:36
Aktualizacja: 9:37
Autor: TEJO
Joanna Kowalczyk i Tadeusz Rybicki podczas zimowych wakacji zamienią się w Eskimosów i poprowadzą niepowtarzalne warsztaty dla dzieci wypoczywających w mieście. Ilość miejsc jest ograniczona – a zabawa – gratis!.

Latem bawili się w Indian, zimą przyszedł czas na Eskimosów.
– „Eskimoskie Ferie w Galerii” to cykl warsztatów twórczych dla dzieci i młodzieży poświęconych tematyce ludów pierwotnych zamieszkujących obszary arktyczne – mówi Luiza Laskowska z Biura Wystaw Artystycznych.

Organizatorzy zapewniają, że najmłodsi – podczas zajęć zaplanowanych na drugi tydzień ferii – na pewno nie będą się nudzili. – Na zajęcia złożą się ćwiczenia praktyczne przeplatane będą opowieściami o specyfice życia w obszarach arktycznych, o zwyczajach eskimoskich, a także o ich kulturze, sztuce, szamańskich obyczajach i wyobrażeniach duchów – zapowiada L. Laskowska.

W ciągu czterech dni zajęć (od 8 do 11 lutego w godz. 10 – 11) uczestnicy zbudują iglo, będą wykonywali prace plastyczne na tkaninach, pobawią się w teatr, wyrzeźbią amulety i zapełnią rysunkami wielkie arkusze papieru. Świetny klimat twórczy i opiekuńczy zapewnią osoby prowadzących. Znana już dzieciom z letniej edycji warsztatów indiańskich Joanna Kowalczyk, studentka V roku Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Tadeusz Rybicki, aktor teatru Cinema, reżyser i autor wielu warsztatów teatralno-terapeutycznych i bajek.

Warsztaty zrealizowane zostaną ze środków miasta.

ZAPISY: pod nr tel. 075 / 7526669 (Luiza Laskowska, Grzegorz Jędrasiewicz) lub - osobiście w Galerii Sztuki BWA przy ul. Długiej 1.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group