Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8497
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

WOJANÓW: Arka i Noe odpłyną z Wojanowa

Sobota, 5 czerwca 2010, 9:26
Aktualizacja: 15:39
Autor: TEJO
WOJANÓW: Arka i Noe odpłyną z Wojanowa
Fot. TEJO
W niedzielę (6 czerwca), o godz. 16 przy Pałacu w Wojanowie Zdrojowy Teatr Animacji zaprezentuje kolejną premierę tego sezonu. „O ósmej na arce” to barwne widowisko w reżyserii Bogdana Nauki z muzyką będącą mieszanką standardów jazzowych oraz inwencji Pavla Helebranda, graną przez mini big band.

Dużo śpiewu, zabawnych dialogów, które skutkują refleksją o sprawach ważnych, choć poruszonych w sposób prosty i przekonujący – tak w pigułce zarysować można kształt sztuki dla widza młodego i dorosłego „O ósmej na arce”.

Intrygująca historia opowiada o przygodach pingwinów oraz o ich wystawionej na poważną próbę przyjaźni porusza w przystępny dla najmłodszych sposób istotne problemy filozoficzne. Bohaterowie spierają się, czy istnieje Pan Bóg. Czy jest sprawiedliwy, co jest dobre, a co złe, czy można zrobić komuś krzywdę i nie ponieść za to kary?

Za tekst „O ósmej na Arce" Ulrich Hub, współczesny pisarz niemiecki, otrzymał wiele nagród. Sztuka przetłumaczona niedawno na język polski stała się przebojem repertuarowym na naszych scenach. Grają: Dorota Fluder, Sławomir Mozolewski, Radosław Biniek, Sylwester Kuper, Jacek Maksimowicz, Mariusz Czechowicz (gościnnie).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group