Piątek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 11214
Zalogowanych: 31
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Aresztowania za pranie brudnych pieniędzy

Czwartek, 4 czerwca 2020, 9:08
Aktualizacja: Piątek, 5 czerwca 2020, 14:34
Autor: WAC
Region: Aresztowania za pranie brudnych pieniędzy
Fot. Archiwum
Prokuratura Rejonowa we Lwówku Śląskim skierowała do miejscowego Sadu Rejonowego skuteczne wnioski o tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące pięciu osób, którym zarzucono przestępstwa związane głównie z ukrywaniem wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariusze policji 25 maja dokonali przeszukania jednej z posesji na terenie powiatu zgorzeleckiego. W jego trakcie ujawniono 75 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. W mieszkaniu ukryte było także 370 tysięcy euro. W związku z tym zatrzymano 64-letniego Tadeusza B. i jego żonę 62-letnią Jadwigę B., a także ich 39-letniego syna Roberta B. Po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej we Lwówku Śląskim, wszyscy troje usłyszeli zarzuty ukrywania pochodzących z przemytu wyrobów akcyzowych.

Przedstawiono im również zarzut tak zwanego prania brudnych pieniędzy. Ujawnione w mieszkaniu pieniądze pochodziły prawdopodobnie, jak wynika ze wstępnych ustaleń, z przestępstwa skarbowego. Sprawcy przechowywali je i wprowadzali do obrotu w ramach prowadzonej przez jednego z nich działalności gospodarczej. W sprawie zatrzymano także 36-letniego Roberta Z. Mężczyzna próbował przekupić funkcjonariuszy, oferując im korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od przeszukania posesji należącej do rodziny B.

Dodatkowo, w ramach postępowania przeszukano także znajdującą się w tej samej miejscowości posesję zajmowaną przez 47-letnią Natalię G. Kobieta prowadziła uprawę 6 krzewów konopi innych niż włókniste. Posiadała 7,5 grama ziela konopi oraz ponad 4 gramy metamfetaminy.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej we Lwówku Śląskim, podejrzani zostali tymczasowo aresztowani - mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - Natalii G. grozi kara pozbawiania wolności w wymiarze do 8 lat. Przestępstwa popełnione przez pozostałych podejrzanych zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze do 10 lat. Ujawnione pieniądze w kwocie 370 tysięcy euro zostały objęte zabezpieczeniem majątkowym, podobnie jak zatrzymane u Roberta Z. środki w kwocie 24 600 złotych oraz 6 070 złotych należące do Natalii G.

Sprawa została przejęta do dalszego prowadzenia przez wydział do spraw przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

5
56%
Cieszy
1
11%
Hahaha
2
22%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
828
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
38%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Edukacja
Festyn w KANS
 
Kultura
Urodziny Leniwca
 
Kultura
Tajemnice i Asterix
 
Kościół i wiara
Gwardziści Grobu Pańskiego w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group