Środa, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 11384
Zalogowanych: 29
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Areszt za znęcanie się nad matką

Czwartek, 23 kwietnia 2020, 11:24
Aktualizacja: Sobota, 25 kwietnia 2020, 9:19
Autor: WAC
Region: Areszt za znęcanie się nad matką
Fot. archiwum
Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze zastosował areszty tymczasowe wobec sprawców przestępstw, do których doszło na terenie Kamiennej Góry.

Adrianowi B. przedstawiono zarzuty za siedem przestępstw. Podejrzany w maju 2019 roku będąc pod wpływem środków odurzających znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką wyzywając ją oraz bijąc po całym ciele i szarpiąc. Ponadto w lutym 2020 roku kilkakrotnie groził jej oraz innemu pokrzywdzonemu pobiciem oraz pozbawieniem życia. 24-latek zniszczył także warte 500 złotych drzwi mieszkania , w którym przebywała jego matka. W lutym tego roku Adrian B. włamał się również do jednego z mieszkań na terenie Kamiennej Góry, skąd zabrał pieniądze i biżuterię o łącznej wartości ponad 1300 złotych.

Podejrzany działał w warunkach recydywy. W związku z czym za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Kierując wniosek o tymczasowe aresztowanie prokuratura wskazywała między innymi na obawę, że pozostając na wolności Adrian B. może spełnić swoje groźby. W rezultacie sąd uwzględnił wniosek o trzymiesieczny areszt.
 
Również za znęcanie się nad matką do aresztu trafił kolejny kamiennogórzanin Grzegorz W. Mężczyzna pastwił się psychicznie nad swoją 87-letnią matką. Pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których wyzywał i poniżał pokrzywdzoną.

Mężczyzna był już wcześniej skazany za znęcanie się nad matką na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności - mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - Po opuszczeniu zakładu karnego na początku kwietnia bieżącego roku, ponownie zaczął znęcać się nad pokrzywdzoną. 52-latek został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze, gdzie przedstawiono mu zarzut znęcania się w warunkach recydywy. Następnie, prokuratura skierowała skuteczny wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy od dnia zatrzymania. Mężczyźnie grozi kara do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

2
12%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
5
29%
Złości
9
53%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
817
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Radni główkują
 
Aktualności
Debatują o pieniądzach
 
Piłka nożna
Barycz za mocna [WYNIKI/TABELA]
 
Aktualności
Policjanci z sąsiedztwa
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group