Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7824
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Areszt za znęcanie się nad konkubiną

Sobota, 4 sierpnia 2018, 8:42
Aktualizacja: Niedziela, 5 sierpnia 2018, 6:42
Autor: WAC
Region: Areszt za znęcanie się nad konkubiną
Fot. Użyczone
Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie Tomasz B., podejrzany o znęcanie się nad swoją konkubiną, groźby karalne i inne przestępstwa.

Jak ustaliła Prokuratura Rejonowa w Lubaniu, w okresie od kwietnia 2017 roku do 26 lipca 2018 roku, 34-letni Tomasz B. znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną Katarzyną S. Mężczyzna wyzywał ją, groził pozbawieniem życia i spaleniem domu, a także porwaniem ich dwuletniego dziecka. Ponadto podejrzany poprzez szarpanie, popychanie, plucie w twarz, kopanie i uderzanie pięściami naruszał jej nietykalność cielesną. Miał on również poniżać pokrzywdzoną, a także zamykać ją w domu.

- Ponadto 29 lipca Tomasz B. wdarł się do mieszkania Katarzyny S. i groził jej pozbawieniem zdrowia i życia, znieważył ją oraz naruszył jej nietykalność uderzając pięścią w głowę i w ramię – mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski. - W tym czasie groził też innej kobiecie pozbawieniem życia, podpaleniem domu oraz zgwałceniem jej nieletniej córki.

Po tym ostatnim zdarzeniu policjanci z Komendy Powiatowej w Lubaniu zatrzymali Tomasza B., który usłyszał zarzuty popełnienia łącznie siedmiu przestępstw, w tym znęcania się, naruszenia miru domowego, kierowania wobec dwóch osób gróźb karalnych, naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia. Podejrzany nie przyznał się do winy

Prokuratura Rejonowa w Lubaniu skierowała wniosek o tymczasowe aresztowanie Tomasza B. na okres dwóch miesięcy i sąd ten wniosek uwzględnił.

Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do pięciu lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group