Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5828
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Areszt za znęcanie się nad dziećmi

Sobota, 19 października 2019, 9:15
Aktualizacja: Niedziela, 20 października 2019, 14:32
Autor: WAC
Jelenia Góra: Areszt za znęcanie się nad dziećmi
Fot. archiwum
Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek miejscowej Prokuratury Rejonowej zastosował areszt tymczasowy wobec Dawida A., który znęcał się nad dwójką dzieci.

Zawiadomienie w sprawie możliwego znęcania się nad rodziną przez 24-letniego mieszkańca Jeleniej Góry wpłynęło pod koniec września 2019 roku do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. Niezwłocznie podjęte intensywne czynności procesowe przez prokuratora prowadzącego śledztwo, w tym osobiste przesłuchanie licznych świadków, którzy mieli styczność z poszkodowanymi dziećmi potwierdziło informacje ze zgłoszenia. Po dokonaniu niezbędnych ustaleń prokurator zarządził niezwłoczne zatrzymanie mężczyzny i doprowadzenie go do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie postawił mu zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad dziećmi. Podejrzany nie przyznał się do jego popełnienia.

Według ustaleń poczynionych podczas śledztwa Dawid A.od lutego 2017 roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad dwójką małoletnich dzieci w wieku 7 i 6 lat - mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - Jego zachowanie miało charakter drastyczny, między innymi obejmowało bicie rękoma i pasem. Ustalono, że mężczyzna miał również grozić dziecku śmiercią. Ponadto 24-latek miał także poniżać pokrzywdzonych, używać wobec nich słów wulgarnych, a także grozić zabiciem ich psa. Stosował także kary polegające między innymi na zmuszaniu do długotrwałego przebywania w pozycji stojącej.

Zarzucone podejrzanemu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze od 6 miesięcy do 8 lat. Dawid A. był dotychczas karany za przestępstwa polegające na prowadzeniu samochodu pod wpływem alkoholu i jazdę pomimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów.

Twoja reakcja na artykuł?

6
19%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
5
16%
Smuci
7
22%
Złości
14
44%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group